PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Hobbit III posiadał niesamowity zwiastun i naprawdę miałem wobec filmu gigantyczne oczekiwania. Niestety czekało mnie rozczarowanie. Film jest po pierwsze za długi i można to odczuć. Jest napompowany akcją tak bardzo że niemal pęka w szwach. To bynajmniej nie sprawia że widz śledzi wszystko co się dzieje na ekranie. Taka ilość efektów specjalnych i scen walki zwyczajnie męczy oko i umysł. Muzyka jest dobra a aktorstwo kuleje niemniej największą bolączką filmu jest fabularny bezwład. Człowiek przestaje rozumieć intrygę mniej więcej w środku filmu i tak jest już do końca. Ostatecznie pod koniec nie wiedziałem już kto z kim i o co się bije. Rozumiem że sceny batalistyczne powinny być jednak ich nadmierne przedłużanie prowadzi do dezorientacji widza. Taką sytuację mamy w przypadku Hobbita 3. Bitwa 5 armii zajmuje tu ponad połowę filmu ! Przy czym osobiście doliczyłem się ledwie 4 armii ludzi, elfów, krasnoludów i oków. Co to za piąta arma ? Dodatkowo przywódca tych ostatnich Azog powinien mieć przydomek ceglany łeb, bo zamiast grzecznie sobie zaczekać aż krasnale z elfami się powybijają i dokończyć tych co zostaną albo jeśli doszliby do porozumienia zmasakrować wracające elfy a potem oblec krasnale wpakował się jak dzik w sosnę. To że lepiej pokonać dwie małe armie odzienie niż jedną dużą wie każdy średnio rozgarnięty dowódca. Dlaczego ork postąpił jak skończony idiota ? Czyżby razem z Sauronem do Mordoru uciekł jego rozum ? Tego zapewne się nie dowiemy. Niemniej film z logiką stoi na bakiker podobnie z resztą jak z wyzwaniami jakie się stawia bohaterom. Niebezpieczeństwo przestaje być jak na mój gust realne gdy zdycha Smok a Sauron zostaje przegnany. Te scenę trzeba by przełożyć na koniec filmu, byłaby bardziej na miejscu. Niestety braki scenariuszowe uderzają bardzo mocno. Śmiechem zabija scena pożegnania na końcu filmu gdy krasnoludy oświadczają że wyprawiają ucztę. Dobra ale co będą jeść ? Na początku filmu spalono miasto ludzi. Ocalałych musiały ratować Elfy które dowoziły jeden wóz żywności czyli tyle ile trzeba żeby przy dobrym oszczędzaniu wyżywić samych mieszkańców Dali przez 2-3 dni. Założywszy że był tam lembas to może wyżyliby do zbiorów ale na granicy śmierci głodowej. Tymczasem krasnoludy nie miały żywności w ogóle. Zdobyły wielki skarb ale trzeba mieć u kogo kopić żarcie. Ludzie z Dali raczej go nie sprzedadzą bo sami nie mają, więc co za uczta ? Mają zamiar jeść złoto ?

Całość dostaje zawyżone 4/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Co chcesz od Wiedźmina? .... Zresztą co ma ocena filmu użytkownika do tego jak odnosisz się do jego tekstu na temat Hobbita??? Nie potrafisz sensownie sklecić zdań które będą "bronić" Hobbita, więc aby dopiec mu czepiasz się oceny Wiedźmina? A teraz poparz jakie filmy ty oceniasz i na ile.

calays

Brak sensownej argumentacji jest odpowiedzią na brak sensownej argumentacji. Nic ponad, nie ma potrzeby.

kamilxxx09

On podał jakieś argumenty a ty wcale tylko go zaatakowałeś ...

wort801

To nie argumenty, tylko błędy i prowokacje. Napisać wiele to i ja potrafię. Trzeba jeszcze pisac z sensem.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

... pisanie z sensem wg. Ciebie -> To jak tam wracamy do motywu owej "tajemniczości"?

"to nie argumenty, tylko błędy i prowokacje"->

PRZYKŁAD -> użytkownik powyżej napisał co napisał ( wg. Ciebie jest to prowokacja).
Mało konkretny tekst ty napisałeś na forum Gwiezdnych Wojen (oraz wiele innych mało sprzyjających do rozmowy komentarzy) -> wg. wszystkich to była prowokacja, wg. Ciebie - "konstruktywna krytyka". Przepraszam bardzo w tej chwili to co piszesz tutaj to hipokryzja. Zastosuj się do zasady, którą sam wystawiałeś na piedestał na forum GW.

>"Brak sensownej argumentacji jest odpowiedzią na brak sensownej argumentacji" - Skoro chciałeś "oddać mu" też bezsensowną odp. to powinieneś w myśl tematu odp. mu w sprawie Hobbita a nie czepiać się innego filmu.
Co musiałeś zrobić? Wejść specjalnie na jego profil, sprawdzić oceny filmów, wybrać (wg. ciebie) jakiś żenujący i napisać to jako "argument" w celu ośmieszenia.

No.... z pewnością to: "nic ponad".

calays

Ale to raczej sprawa miedzy mną a SirDrX. Aż tak bardzo Cię to zdenerwowało? Nie mój problem.

kamilxxx09

No właśnie na SW też nie podałeś argumentów ...czyli jakim prawem piszesz że ktoś nie ma argumentów a sam ich nie piszesz ... czyli to hipokryzja z twojej strony ....

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Yhm… Nie potrafisz wystosować argumentów więc aby się „obronić” próbujesz zagrać do mnie tekstem o zdenerwowaniu. Pewnie za chwilę aby pokazać jaki to z ciebie luzak i cool człowiek to napiszesz mi o czymś na uspokojenie? Z góry informuje: nie rób tego, bo to dość tani chwyt w rozmowie.

„Ale to raczej sprawa miedzy mną a SirDrX. Aż tak bardzo Cię to zdenerwowało? Nie mój problem.” Skoro to sprawa między wami to czemu wdałeś się w dyskusję z innymi. Mniejsza można by to rozwijać jak drzewko. Zainteresowała mnie kwestia wyrzucenia tutaj nagle Wiedźmina.(???) Nie zdenerwowało ale zainteresowało mnie tak naprawdę dlaczego uważasz się za hmm za przeproszeniem „świętą krowę” i ty innych atakujesz tekstem o prowokacji i wytykasz im różne rzeczy a tobie nie można przeprasza już tak ogólnie? Dziwny jest twój stosunek tutaj do użytkownika, który (trochę) zachowuje się jak ty na forum GW. Z tym wyjątkiem że ty go wyzywasz tutaj, a gdy ludzie tam zwracali ci uwagę to nie widziałeś problemu. Więc dlaczego teraz tutaj robisz to innej osobie jak sam na własnej skórze doświadczyłeś tego i broniłeś się uważając, że każdy ma prawo wypowiedzi, i to nie jest trollowanie itd. - tylko wypowiedź krytyczka. Użytkownik powyżej też nie trolluje/prowokuje itd. tylko wyraził się w taki sposób jak miał ochotę.

ocenił(a) film na 4
calays

"Napisać wiele to i ja potrafię. Trzeba jeszcze pisac z sensem."

To by tłumaczyło czemu zawsze ogranicza się w takich tematach tylko do tekstu "troll", "spam" w ostateczności wyśmieje kogoś za ocenę innego filmu choć swoje strzeże jak tajemnicy rządowej. On nie umie pisać z sensem bo do tego potrzeba takiej umiejętności jak myślenie. On nazwie Chewiego "owłosioną małpą z Zoo" i stwierdzi, że to jego opinia i prowokacji w tym nie dostrzeże, ale jak człowiek napisał długą wypowiedź argumentując ją, to ten stwierdził, że w tej argumentacji brak sensu. Prawda jest taka, że on nie wiedział co napisać. Nigdy nie podjął się obrony filmu na poziomie merytorycznym. Wiecznie robili to za niego inni. On zaś tylko się kłócił na wyzwiska.

ocenił(a) film na 6
Belief

Ignorancja na poziomie max. Mi jest już po prostu żal niektórych użytkowników. Oczywiście wiem, że są osoby które faktycznie trollują itd. Ale tutaj po prostu w lepszy czy gorszy sposób ktoś napisał co myśli o filmie ale nie można tego potraktować serio bo kamil robi syf takiej osobie, ale jak on sam coś takiego za przeproszeniem odwala to jest dobrze.

ocenił(a) film na 4
calays

Dokładnie. Ale zobacz, że on nie poleci do ewidentnego tematu spamu i trolla jeśli ten się wypowie pozytywnie jak tu:
http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/super!,2631280

i jemu nie napisze, że brak mu argumentów z sensem, nie wyjedzie mu z oklepanym sloganem czy nie skrytykuje oceny innego filmu. I zauważ też, że nikt komu ten film się nie podobał też tego nie robi. Tylko kamilek wiecznie atakuje osoby z negatywną opinią. Tylko jego bolą odmienne opinie o tym filmie.

ocenił(a) film na 6
Belief

Szuka sensacji. On już popsuł opinię o tym forum w zasadzie o filmie Hobbit, bo to się powoli automatycznie łączy. Już jest dawno po premierze, czy kamil może odpuścić? Nie... niech cyrk trwa dalej! ;/

ocenił(a) film na 4
calays

Masz rację, że on sam się przyczynia do psucia dodatkowo opinii filmowi. To jak z tymi psychofanami gwiazd, którzy atakują innych dookoła a wszystko spada na gwiazdę.

ocenił(a) film na 6
Belief

Daj spokój ludzie go tak kojarzą z hobbitem jak on gdzieś indziej napisze to już wtedy pada "wracaj na forum hobbita" albo "na forum hobbita już jest nudne" to nie są konkretne cytaty ale w skrócie przedstawione komentarze do kamila. A potem wszyscy są tak postrzegani.

ocenił(a) film na 4
calays

Eee bez przesady. Ludzie wiedzą, że my się tu z nim też męczymy.

ocenił(a) film na 6
Belief

Oby to wiedzieli! Ta sytuacja tutaj to jakaś masakra

ocenił(a) film na 4
calays

Post 2

calays

Ale hejt.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Yhm.... nie potrafisz podjąć się kwestii argumentów to jak dzieciak rzucasz jakimiś sloganami. Po co? chcesz być fajny? Słabe ;/

Wcześniej broniłam cię jak pisali do ciebie "gimbaza" teraz ty do mnie piszesz takim sloganem dziwacznym jak twoi oprawcy do ciebie?

Jak jesteś taki "inglisz" Kamil to możemy sobie zaraz podyskutować w obcym języku.

P.S. Czy to jest właśnie twoje pisanie z sensem?

calays

Ale myślisz, ze mi się chce pisac "o niczym"? Czy jest jeszcze o czym pisac? Nie sądzę.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Ludzie zwracają ci uwagę. OK może powyższy użytkownik to mistrz pióra nie jest ale przynajmniej nie przyszedł tutaj pisać „hobbit to gówno” itd. (zresztą wiesz o co chodzi). Dodam tylko, że ty sam ostatnio na forum GW zabłysłeś mało wartościowymi zwrotami więc tym bardziej nie powinieneś odbierać negatywnie tematu powyżej. Powiedź mi dlaczego jak ty piszesz w taki sposób jak na forum GW to dla ciebie to jest OK, ale gdy ktoś krytycznie powie coś o hobbicie to mamy tutaj cyrk z twojej strony?
Nie rozumiesz tego, że można by to obgadać raz na zawsze? Zamiast tego ty uciekasz i zadowolony znikasz, a gdy znów pojawia się taka sytuacja (jak powyżej) to jesteś oburzony –> o co wszystkim chodzi.

Nie jesteś tutaj sam, to nie jest twoje miejsce, to jest nasze miejsce. A ty takimi komentarzami oraz innymi do „obcych użytkowników"- (którzy przychodzą tutaj wypowiedzieć się okazjonalnie) psujesz opinię o tym forum, o nas (użytkownikach tutaj). Jeżeli kolejny raz pojawia się ten sam problem to uważasz, że nie mamy o czym rozmawiać?

calays

Już? Konczymy to.

kamilxxx09

Ponieważ ma racje .. tak ??? wychodzi twoja hipokryzja....

wort801

Nie działają na mnie te prowokacje. Wychodze z tego tematu. Bawcie sie dalej jak Anduril_5 i bartoszcyc8 w podobnym. Aż grozi im 30-dniowy odpoczynek. W sumie prawidłowo.
The end.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

A ty czasem nie wybierasz się na wakacje? .... jeśli się postarasz ( w sumie już się postarałeś) taki jeden też tak straszył jak ty... a jak skończył? :P niefajnie.... ;/

ocenił(a) film na 4
calays

Ha ha ha znowu zwalił na bartka syf :D. To już trzeci raz gdy pokazał mu gdzie ma jego osobę. A ten go tyle miesięcy bronił pomimo ostrzeżeń robiąc z siebie pośmiewisko a teraz skończy z blokadą. ha ha ha :)

ocenił(a) film na 6
Belief

Ej mam pomysł ;P "wyślijmy kamila na wakacje" :P
skoro innym tak grozi itd./ albo opowiada o tym kto zaraz pójdzie na wakacje i na ile dni.... to może jest zazdrosny, że sam tego nie może doświadczyć??? Spełniamy marzenia...kurczę to jednak elitarne wakacje są!

calays

ja go mogę nawet sponsorować codziennie jedna notka do administracji w tej sprawie z listą printscreenów....

ocenił(a) film na 6
sentia

Miałam nadzieję, że jak skończy się hobbit to wrócimy do normalności względnej...ale nie! Bądźmy mili i załatwmy mu wycieczkę all inclusive !

calays

Kamilek czuję się zbyt pewnie myśli że wszystko mu wolno trzeba go skutecznie zgłosić może jak dostanie bana chodziarz na 30 dni to może się uspokoi.

ocenił(a) film na 6
wort801

Zastanawiam się czy cokolwiek by z takiej sytuacji wyniósł.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
bartoszcyc8

śmiech to zdrowie! :)

calays

To prawda. :)

Belief

Dobre :) teraz tylko czekać jak on dostanie bana.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kamilxxx09

Jakie prowokacje ?? czyli sam przyznajesz się że prowokujesz na forum SW ?? TO FAJNIE ...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
wort801

@wort801, po co zawracasz sobie nim głowę? Cokolwiek by nie napisał i tak wychodzi na jedno - nic z niego nie wyciśniesz.

No widzę powinien dostać bana tu widzi prowokacje a jak sam coś ocenia bez argumentów to piszę że to nie prowokacja ...

ocenił(a) film na 6
wort801

Nooo mówię, on jest zazdrosny o te wakacje co innych na nie wysyła .. a tak naprawdę to jest tajna akcja! Bo samemu nie może się zgłosić, na te elitarne wakacje mogą zgłosić go tylko inni. Spełnijmy marzenie! ;)

calays

:) no chyba tak :) Jeszcze kilka prowokacji na forach SW zrobi to czuję że cała masa forumowiczów go będzie zgłaszała.

ocenił(a) film na 4
wort801

Oby bo kolejnego forum z jego osobą zachowującego się w ten sposób nie zniosę.

Belief

Ja też mam dość .....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Czyli nie widzisz problemu w sobie? Tylko w każdym z nas, każdy jest winny tylko nie ty? słabe...

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

To jest kamil wstyd po prostu! Jesteś fanem twórczości Tolkiena i PJ ... czego uczą te filmy/książki? Nie ma "ja sam" zawsze jest odpowiedzialność za osoby dookoła. Czy ci się podoba czy nie, teraz tutaj, dookoła ciebie są inni użytkownicy, a twoja reputacja rzutuje też na innych -> na to forum. ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones