PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011937}
7,3 8 959
ocen
7,3 10 1 8959
7,0 34
oceny krytyków
Holy Spider
powrót do forum filmu Holy Spider

i patriarchatu. Świat zbudowany na religiach jest obrzydliwy, zły, niesprawiedliwy i niestety marne szanse, że to się zmieni.

zalo0

Świat podłego lewactwa, może być dumny z tak wybitnych uczniów jakim jest Agatonik. Oby tylko była ich garstka, bo w innym przypadku czeka nas rychła anihilacja społeczeństwa.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Mam nadzieję, że takich jak Ty jest niewielu, bo inaczej czeka nas anihilacja rozumu

Agatonik

Ale dlaczego odbijasz piłeczkę w tak mało wybredny sposób? Przecież anihilacja społeczeństwa jest tożsama z rozpadem rozumu, tak więc odgryzanie się w ten sposób, zakrawa o dziecinadę :)

Agatonik

Wiktor

ocenił(a) film na 8
zalo0

A skąd masz takie dane, że to ateiści wymordowali najwięcej ludzi w historii? Kościół ma 2000 lat, więc to praktycznie niemożliwe, bo niemalże wszyscy ludzie jeszcze 100 lat temu wyznawali jakąś religię i w jej imieniu mordowali

Agatonik

Praktycznie każda cywilizacja od zarania ludzkości, uprawiała kulty religijne. Aztekowie, Majowie, itd. Zatem nie myl proszę instytucji Kościoła z wiarą i jej kultywowaniem. Wiara od zawsze towarzyszyła człowiekowi, gdyż bez wiary człowiek staje się pusty. Wystarczy, że spojrzysz na siebie - niby inteligentna, niby mądra, a jednak jakaś taka chwilami głupawa i naiwna.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

I zapewne przejawem braku Twojej pustoty jako osoby religijnej jest wysoka wartość w relacjach z innymi ludźmi, czyli nazywanie ich "głupawymi i naiwnymi". Dziękuję za taką głębię.

Agatonik

Rozumiem, że wedle Twojego toku myślenia, jako osobie religijnej nie przystoi mi dostrzegać głupoty i naiwności ludzkiej, a co dopiero im o tym mówić.  Skoro dostrzegam głupotę ludzką, hipokryzją byłoby nie cuknąć jednego z drugim. Zawsze jest szansa, że się "obudzą". A co do samej pustoty - nie o taką pustkę tu chodzi jaką masz na myśli.

Bokciu

W takim razie jakim cudem to ateiści wymordowali najwięcej ludzi? Kompletna bzdura.

alistair80

Dlaczego odnosisz się do mnie? Czy to są moje słowa? Zweryfikuj kto to napisał zanim popełnisz kolejne faux pas.

Bokciu

To nie są Twoje słowa, jednak odpowiedziałeś Agatonice, która zadała takie pytanie. Dlatego moje pytanie było także do Ciebie.

alistair80

Ale ona nie zadała tego pytania mnie. Zadała je komuś kto tak stwierdził, zatem skoro pytasz i mnie, musiałabyś sformułować je nieco inaczej.

Agatonik

Skąd mam takie dane? A no z lekcji historii? Wiesz co to takiego? Stalina pamiętasz? Mao Zedong-kojarzysz? Na pewno kojarzysz Hitlera. Otóż razem wymordowali jakieś 200 milionów ludzi. Wystarczy?

ocenił(a) film na 8
zalo0

Pol Pot ( Czerwoni Khmerzy są odpowiedzialni za wymordowanie ok. 1,5 mln ludzi),  Lenin... lista jest długa Podziwiam cię, że próbujesz logicznie coś wytłumaczyć Agatonik. Ona wie najlepiej. I tyle.Parę lat temu doszedłem do wniosku, że dyskusja z kimś kto jest w stu procentach przekonany, że jest "wybitnym ekspertem" (i ma monopol na tzw. prawdę) w wielu dziedzinach - z religioznawstwem na czele - to strata czasu i energii. Zacząłem cenić swój czas i oszczędzam energię. Co do filmu taka refleksja: dlaczego nikt nie spytał mordercy czemu nie oczyszczał miasta z mężczyzn, którzy popełniali grzech cudzołóstwa"?

zalo0

200 milionów? Czemu nie trzysta? Albo pięćset? Papier jest cierpliwy. Klawiatura też.
Jaką liczbę by nie wymyślić, to i tak chrześcijanie z Kk na czele mają na sumieniu więcej ofiar niż Hitler, ze Stalinem i Polpotem razem wzięci.

eltoro10000

Czemu 200??? Ty jesteś normalny, czy tylko udajesz idiotę? Poszukaj, poczytaj to znajdziesz taką liczbę. Wiem że prawda boli. Może w końcu klapki z oczu opadną

zalo0

Polecam ci dokładnie to samo, zamiast wypisywać głupoty.

eltoro10000

Elton zjedz snikersa :D

ocenił(a) film na 6
zalo0

To, że sobie wycierali gęby ideologią komunistyczną nie oznacza, że ta ideologia jest zła. Tak się składa, że reżimy czerwonej burżuazji mają komunizm tylko w nazwie, a w rzeczywistości z ideologią nie mieli wiele wspólnego. Tak się składa, że znacznie bliżej prawdziwego komunizmu byli chrześcijanie, jak na przykład w opisanych w NT gminach chrześcijańskich.

Agatonik

Dane powszechnie dostępne, proszę przeczytać CZARNA KSIĘGA KOMUNIZMU i policzyć, ilu ludzi zabiły reżimy komunistyczne, a więc ateistyczne, gdyż komunizm jest ateistyczny i temu nie zaprzeczysz z żadnej strony:)

Gats_2

https://www.petycjeonline.com/dzie_pamici_ofiar_kocioa_katolickiego_-_nowe_wito_ pastwowe
To też są dane ogólnie dostępne. Chcesz się licytować kto zabił więcej ludzi: komunizm czy religia? Mógłbyś się zdziwić...

eltoro10000

Ja chcę. Dawaj cyferki.
Ile zbierzesz?
Pomogę Ci!
Na ofiary które straciły życie z rąk chrześcijan jest prosta odpowiedź:
Procesów o czary przeprowadzono łącznie około 100 tysięcy, a ofiar było maksymalnie 40 tysięcy, z czego co najmniej połowa na terenie Niemiec. 1450–1750 czyli 300lat. Duża część ofiar to były samosądy i akcje prawosławnych.
Hipotetyczna liczba ofiar krucjat to kilkaset tysięcy przez ok. 200lat
Liczba ofiar rewolucji francuskiej to 35 tysięcy ściętych na gilotynie w ciągu 2lat a całkowita to nawet milion.
Liczba ofiar Czerwonych Khmerów to od 1,7 do 2,5 milionów przez 5lat
Szacowana liczba ofiar samego Stalina to ok. 100 milionów przez kilkadziesiąt lat.
WW2 to 80 milionów razem z chorobami i głodem związanymi z wojną.
Indonezja za prezydenta Sukarno od 1965-1967 wybijanie komunistów i chrześcijan przez islamistów nawet do 3mln ofiar wedłg niektórych źródeł.
Sterylizacja przymusowa 1/3 kobiet, obozy pracy i reedukacji muzułmanów ujgurskich w Chinach. Od 2015r w regionie Sinciangu mogło powstać nawet 380 takich obozów. Od 2017r zniknęło ok milion osób. Tzw ciche ludobójstwo. Niemal się nie różnią od obozów koncentracyjnych. Pracują nawet po 18 godzin dziennie w obozach pracy korporacji zachodnich które zakładają je w porozumieniu z chińskimi władzami.

SPLEEN1981

Nie chce się nic tu wkleić, choć próbowałem kilka razy, trudno, może choć to jedno zdanie się uda. Pewnie chodzi o linki.

SPLEEN1981

Zabawny jesteś. Poszperałeś w googlach i wybrałeś sobie to co ci pasowało. Ja mogę też to zrobić i wybrać co mi pasuje i będzie po mojemu.
Pierwsze lepsze z brzegu:
(niestety, tego linka nie da się wkleić, ciekawe dlaczego. Ale jest inny sposób. Trzeba w google wkleić: "Czarownice, przyczyna wszelkich nieszczęść. To w Poznaniu ...)

"Według różnych danych to od 5 do 40 tysięcy, choć niektóre szacunki mówią nawet o 100 tysiącach zabitych. To bardzo dużo, jak na liczbę ludzi, która wtedy żyła, aczkolwiek w Polsce na tle zachodniej Europy rzeczywiście tych stosów było mniej."
I proszę, 40 tysięcy na terenie samej Polski, co już zadaje kłam temu co ty wyguglałeś.

eltoro10000

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ciemna-karta-historii-nawet-kilka-miliono w-kobiet-stracono-z,nId,2871915#crp_state=1
Kilka milionów kobiet(!). I nie pisz mi, że według najnowszych badań, bo te "najnowsze badania" mają na celu jedynie wybielenie Kościoła, a prawda jest taka, że nie sposób ustalić dokładnej liczby, o głosić swoje "badania" może dziś każdy, nawet taki Ziemkiewicz.

Link, który podałem wcześniej mówi o 70mln ofiar samej konkwisty.
https://www.petycjeonline.com/dzie_pamici_ofiar_kocioa_katolickiego_-_nowe_wito_ pastwowe

Karlheinz Deschner w którejś książce podlicza te wszystkie zbrodnie Kk i wyszło mu, o ile pamiętam, grubo ponad 100mln.

Tylko co z tego? Naprawdę ważne kto miał kilka milionów do przodu? Jedni i drudzy zabijali masowo, z tym, że ci wierzący robili to w bardziej okrutny sposób. Jak się czyta o metodach tortur stosowanych przez Inkwizycję, to doprawdy nie sposób tego przebić. Tak jak palenia żywcem. A najgorsze, że to wszystko robiono w imię jakiegoś boga. W przypadku chrześcijaństwa w imię Jezusa, który głosił dobro i miłosierdzie bliźniego, a jedno z ważniejszych przykazań w chrześcijańskim dekalogu to "nie zabijaj"(sic!). Ciekawostką jest, że, uwaga, ta myśl może być dla ciebie nowością, Jezusa możemy uznać, biorąc pod uwagę to co głosił, za protoplastę komunizmu. Życie we wspólnotach, potępianie bogactwa, zalecanie życia w ubóstwie, równe traktowanie, szczęście dla wszystkich...cóż to jest jak nie komunistyczne pryncypia? ;-)
Podsumowując, można by rzec, że wszystko zostaje w rodzinie. ;-)

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Co do konkwisty to nawet jeżeli Kościół miał w tym jakiś udział to przede wszystkim jednak było to działanie rządzących, którzy zwietrzyli w tym świetny interes.
Co do Nie zabijaj to dekalog znacznie starszy niż chrześcijaństwo i w praktyce dotyczy tylko Żydów. Zabijanie ludzi innych nacji było nie tylko dozwolone ale nawet pochwalane. Przykładów w ST jest sporo.

eltoro10000

Dziecino, słuchać, czytać, obserwować, pytać i tak powtarzaj przez wiele lat, potem dopiero mówić, pisać. Im szybciej to zrozumiesz i zaczniesz wdrażać, tym lepiej dla ciebie i innych.

kamilos56

Moim zdaniem powinieneś zasięgnąć porady jakiegoś specjalisty z dziedziny psychiatrii, o ile jeszcze się nie leczysz. I to nie jest żart z mojej strony.

eltoro10000

Uważaj na słowa, niemądry człowieku i to nie jest żart z mojej strony. Głupota potrafi dużo kosztować.

kamilos56

Domyślam się zatem, że jesteś już bankrutem ;-)

eltoro10000

Uważasz ze w ten sposób popisałeś się mądrością, bo nie mam bladego pojęcia po co wypisujesz słowa które nie maja żadnego znaczenia. Tylko na tyle cię stać? Popajacowac, podlinkować brukowca jako solidne źródło informacji, żyjąc w przekonaniu ze na takich źródłach można zbudować przekonania które maja jakis związek z prawda, faktami? Odrzucać źródła które zwierają szczegóły które można samodzielnie zweryfikować, nawet jeśli teza źródła nam nie pasuje?

zalo0

twoja religia to rak na organizmie ludzkości.

cinnamon666

Aleś zabłysnął. Gostek z 666 w nicku. Może jakieś rozwinięcie?

cinnamon666

xD skończ podstawówkę

Veselar

Nie da rady, nie na jego głowę.

zalo0

I tu się całkowicie mylisz. Najwięcej ludzi zginęło w walkach religijnych, a samo chrześcijaństwo ma na sumieniu więcej ofiar niż wszystkie inne religie razem wzięte.

eltoro10000

Nie. To ty się całkowicie mylisz. Jakie argumenty z dupy. " Ja nie jestem głupi - to ty jesteś głupi". Może jakieś argumenty na poparcie twojej tezy? Jakieś liczby, jakieś źródła? Szukałem informacji i nigdzie nie znalazłem potwierdzenia twoich(celowo z małej litery) słów.

zalo0

Szukaj dalej. Jak mawia Pismo, szukajcie, a znajdziecie. Zapewniam cię, że wszelkie informacje są dostępne i to dosyć łatwo. Problem polega jedynie na tym, czy chce się je znaleźć, bo nie każdy jest gotowy na prawdę.

eltoro10000

Konkrety! Gdzie kiedy i ile zginęło?!

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

W walkach, w których religia była pretextem.

ocenił(a) film na 7
zalo0

Tak gwoli ścisłości,to przed komunistami i nazistami,miłujący bliźniego swego chrześcijanie robili to samo co wcześniej w/w,tylko na mniejszą (na szczęście)skalę.Nazistów tak dopisałem z rozpędu, wszak Niemcy byli w większości ewangelikami a mimo to dopracowali do perfekcji metodę fizycznej eliminacji ludzi. Cóż,jakie czasy,takie możliwości.

Agatonik

Popatrzmy na światy gdzie religia jest zabroniona: ZSRR , Korea Pn...

ocenił(a) film na 8
Leszy2

W ZSRR, obecnie Rosji religia była zawsze żywa wśród ludu, a hierarchowie ochoczo współpracowali z władzą. Tak jak obecnie z Putinem.

Agatonik

I dlatego lewica planuje zdławić żywą wśród ludu religię agatonikowym butem bardziej stanowczo niż Stalin. Wśród hierarchów zrobić czystkę i zastąpić ich piewcami nowej, tęczowej religii. Bo tęczowa religia to nie religia!
No, nie zmieni się nigdy bo nigdy nie było inaczej, bo jest to niezbędnym warunkiem istnienia cywilizacji ludzi, a próby zmieniania są najmroczniejszymi momentami w historii.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

Reżimy nazywające siebie lewicowymi faktycznie chcą zdławić religię, jak zresztą każdą inną ideologię która będzie im przeszkadzać w sprawowaniu władzy. Tak jest z każdym reżimem czy niedemokratyczną władzą, która boi się jakiejkolwiek opozycji.

Agatonik

"W ZRSS [...] religia była zawsze żywa wśród ludu"? A jakieś konkretne źródła tej wiedzy historycznej koleżanka poda? Ten "lud" to jak procentowo - w stosunku do całej populacji idealnego ateistycznego państwa wolności i miłości - byś określiła?
Przypomnę, że prawosławie jest i było od czasów Piotra I religią państwową. Hierarchowie byli przez państwo wyznaczani i państwu tylko służyli, zatem "współpracowali z władzą" to stwierdzenie faktu, bo przecie chyba nie zarzut.

Leszy2

Ale tam zamiast religii jest ideologia, więc na jedno wychodzi.

Leszy2

Religia jest w Rosji zabroniona? Tak jak w Polsce myślenie... ;-)

eltoro10000

Zacytuj gdzie użyłem słowa' Rosja'? Potknąłeś się o własne g...

Leszy2

W Związku Radzieckim też nie była zabroniona, co najwyżej źle widziana oficjalnie, tak samo jak w Polsce, natomiast tobie umknęło, że ZSRR już nie ma od jakiegoś czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones