PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011937}
7,3 8 959
ocen
7,3 10 1 8959
7,0 34
oceny krytyków
Holy Spider
powrót do forum filmu Holy Spider

i patriarchatu. Świat zbudowany na religiach jest obrzydliwy, zły, niesprawiedliwy i niestety marne szanse, że to się zmieni.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

No nie, co za wredny symetryzm i islamofobia. Jasne, chrześcijaństwo to czysta zbrodnia, ale islam to religia pokoju. Cywilizacja lekarzy, inżynierów i matematyków. Jesteś islamofobką? Nie obchodziłaś wczoraj Święta Hidżabu? Wstyd. Może jeszcze powiesz, że judaizm jest obrzydliwy, zły, niesprawiedliwy?

ocenił(a) film na 8
aklekot

A ten komentarz to do której mojej wypowiedzi? Piszę o fanatyzmie religijnym generalnie, bez względu na to czy to chrześcijaństwo, islam, czy judaizm.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Czyli co, uważasz, że islam jest zły? Judaizm jest zły?

aklekot

Tak trudno się domyśleć że koleżance chodziło o to że to religia ogólnie jest zła ? Nic nie ogarniasz zadając takie bzdurne pytania ? Jak możesz zarzucać komuś islamofobię bo nie obchodzi islamskich wymyślonych świąt? Też mi zarzucisz że nie jestem chrześcijaninem bo mam choinkę na święta? Brawo ty, nagroda Darwina wręczona.

ocenił(a) film na 8
RobertWhite

Nie wiesz, co to Święto Hidżabu, nie wiesz co to islamofobia, pewnie nawet nie wiesz, co to islam. Nie wiesz, co to Nagroda Darwina, a ironii byś nie rozpoznał, nawet gdyby ugryzła cię w tył. Nie jesteś dla mnie godnym interlokutorem (pewnie musisz google odpalić, żeby sprawdzić, co to takiego). I ty mnie śmiesz zarzucać deficyty intelektualne. Paradne. Żegnam ozięble. Bez odbioru.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Agatonik

Nie ma to jak komunizm!

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Komentarz kulą w płot.

Agatonik

adekwatny do twojego poziomu : )

ocenił(a) film na 8
Veselar

Przyjrzyj się lepiej swojemu. Nie porywa.

Agatonik

Komunizm opierał się na odrzuceniu Boga, ludzie postanowili sami sie urządzić w imię "pięknych idei" i wiemy jaki był tego efekt.

ocenił(a) film na 8
kamilos56

Takie samo zło dzieje się w imię Boga (od 2000 lat), w każdej religii, jak i bez niej. I każdy fanatyzm, bez względu czy religijny, czy nie to zło usprawiedliwia wymyśloną ideologią.

Agatonik

Dziewczyno ogarnij się, naprawdę spróbuj się czegoś dowidzieć o historii, cokolwiek zrozumieć, bo ręce opadają.

kamilos56

No, wiemy też jaki jest efekt działania religii. Więcej ludzi zginęło z powodu religii, niż komunizmu.

eltoro10000

Ignorancja level master. Zachęcam do zgłębiania informacji o religii, oraz uważnego obserwowania świata, to tylko jeśli chcesz trochę zmądrzeć. :P

kamilos56

Zalecam zastosowanie się do własnych rad. Może cię oświeci, choć na cuda bym nie liczył, bo w nie nie wierzę ;-)

eltoro10000

Bo niby głupotą nie grzeszy? :D Nie masz bladego pojęcia o czym mówisz, stąd moja rada. Nie wiem czy to coś pomoże, ale w takim razie wskaż źródła swojej informacji.

kamilos56

Zadaj sobie odrobinę trudu, w dzisiejszych czasach nie można narzekać na brak dostępu do informacji, a raczej na jej nadmiar. Problemem jest tylko w co uwierzyć, a w co nie. Spróbuj przekonać "płaskoziemca" o tym, że ziemia jest okrągła. Możesz mu podać tysiące źródeł, i co? Przeczyta i uwierzy? Oczywiście, że nie, powie, że to bzdury i kłamstwa, a ci, którzy w to wierzą, to głupcy i ignoranci. Z religią jest jeszcze gorzej, bo to z definicji jest kwestia wiary, a nie wiedzy. Przekłada się to w oczywisty sposób na wiarę, że ludzie "wierzący" są dobrzy i nikomu krzywdy nie robią, odwrotnie niż niewierzący. Historia pokazuje, że niestety jest i zawsze było odwrotnie.

eltoro10000

Dziecko drogie, pamiętaj, że pusta głowa nie podpowiada mądrych myśli, także staraj się więcej słuchać.

kamilos56

"Także"? A co jeszcze, że także? Tak myślałem, żeś na dodatek analfabeta funkcjonalny ;-)

eltoro10000

Elton Poszukaj sobie w słowniku co to znaczy, bo wyraźnie korzystasz z pojęć których nie znasz. Ciekawe co gorsze, wyciąganie przesadystycznych wniosków na podstawie literówki, czy posługiwanie się słowami których się nie zna? Powtarzam raz jeszcze, więcej słuchania/czytania, mniej mówienia/pisania, wyjdzie Ci na zdrowie.

kamilos56

Żebyś ty tak sam słuchał własnych rad, to byś pisał i mniej głupot i mniej błędów robił.

eltoro10000

Czy ty jesteś postacią z kreskówki? Kompletnie zadna forma wiedzy, prawdy na twój temat, nie jest dla ciebie przyswajalna. Udowodniłem powyżej na czym polega głupota twojego komentarza a ty wolisz odpowiedzieć na poziomie „nieprawda sam jestes głupi”. Dziecko drogie, radzę wziąć sobie moje rady do serca.

kamilos56

A ty weź pigułki, bo chyba zapomniałeś wieczornej porcji. Nie powinni ci pozwalać siadać do netu bez pigułek... ;-)

eltoro10000

Czy ty jesteś zdolny do jakieś refleksji nad sobą? Czy twój umysł nie wypracował jeszcze takiej funkcji? Może masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Historia pokazuje, że i tacy i tacy wiele zła wyrządzili. Ale nie dlatego, że byli wierzący, ale że byli fanatykami albo wykorzystywali swoją ideologię dla władzy czy innych korzyści.

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

To akurat prawda. Nikt nie zginął z powodu komunizmu tylko ludzi, którzy mieli czelność komunistami się nazywać.

Agatonik

Nie powiedziałbym, że film ukazuje fanatyzm religijny. W filmie jest wprost powiedziane, że to co uprawia główny bohater nie jest zgodne z religią, a więc o fanatyzmie religijnym nie może być mowy. Można podejrzewać że główny bohater jest chory psychicznie. Po pierwsze weteran wojenny, po drugie ma urojenia, np śmiejące się zwłoki, no i jest seryjnym mordercą. :D Natomiast powiedziałbym raczej, że w filmie pokazane jest wykorzystanie chorego psychicznie człowieka do celów politycznych. Szokujące jest zepsucie społeczeństwa, które ignoruje fakt tak poważnej zbrodni jaką jest morderstwo i to wielokrotne, a później jest to wynoszone do bohaterstwa (przez media/politykę). Czyli ukazano jaki wpływ na społeczeństwo ma ciągłe oddziaływanie machinacji politycznych, fałszujących wszelkie wartości, po to aby wytworzyć w społeczeństwie fałszywe przekonania, np że morderstwo może być aktem religijnego bohaterstwa, aby potem wykorzystać to politycznie. Pokazuje niszczącą moc jaka drzemie w polityce(zepsute społeczeństwo), a konkretniej w ludziach dążących do władzy, za wszelką cenę.

ocenił(a) film na 8
kamilos56

A jak wiadomo polityka i religia idą zazwyczaj w jednym szeregu.

Agatonik

W tym problem, ze to fałszywe przekonanie. Nie można mówić ze religia skoro to fałsz wykreowany przez media/ politykę, nie ma to tak naprawdę związku z religia. A to właśnie przekonanie wynika z fałszu jakiemu my jesteśmy poddawani w naszych mediach, nie ulegajmy temu jak ludzie w filmie.

ocenił(a) film na 8
kamilos56

Jaki fałsz? Akurat w Polsce widać to codziennie. I nie trzeba żadnych mediów

Agatonik

Co widać codziennie? Powinnaś uważniej obserwować otaczający Cie świat, oraz powinnaś stawiać wyżej uczciwość i choć odrobinę dyscypliny intelektualnej, a to nie opiera sie na emocjach i słowach codziennie, każdy, wszystkie itd. Czy osobiście uczestniczysz w życiu KK? Jeśli nie, to Twój obraz KK bierze się z mediów, czyli z tego co gdzieś usłyszysz od innych, przeczytasz, zobaczysz billboard/plakat, to jest fałsz. Zresztą w filmie jest pokazane jak to się robi, niestety ulegałaś temu tak jak to społeczeństwo z filmu. 

ocenił(a) film na 8
kamilos56

A co dobrego dzieje się w kościele? Co dobrego robią dla ludzi? Nie, nie uczestniczę w życiu tej przestępczej instytucji.

Agatonik

XD antyteizm w natarciu, jak mnie jako agnostyka, wpieniają tacy ludzie, przez których mnie potem widzą, jako antyreligijnego idiotę.

ocenił(a) film na 8
Veselar

A co to jest antyteizm?

Agatonik

Jesteś ignorantką jak wielu z nas. Niestety jesteśmy produktem mediów, podobnie jak to społeczeństwo z filmu. To przekonanie, że religia jest źródłem zła, jest fałszywe, wystarczy rzetelnie obserwować świat, poznać historię, dowiedzieć sie czym w ogóle jest religia, jaką rolę w społeczeństwie pełni. Ciekawych obserwacji dostarcza Kultura Żydowska, tam funkcje religii są wyraźniej widoczne. Pojawiają się takie pytania... Jak to możliwe że społeczeństwo tak religijne może słynąć z pragmatyzmu? Jak to możliwe, że odnieśli taki sukces cywilizacyjny, w biznesie, w nauce? Wiele powszechnie wałkowanych tez, typu że KK palił ludzi na stosie, jest nieprawdą, tutaj artykuł: https://mateusz.pl/czytelnia/rz-stosy.htm .

kamilos56

I ty w co drugim poście oskarżasz rozmówców o ignorancję? A źródłem twojej "wiedzy" są kazania katabasów i farmazony Ziemniakiewicza? ;-) Gratuluję autorytetów naukowych. Ja ze swej strony mogę ci polecić książki Karlheinza Deschnera, choćby "Opus Diaboli", " I znowu zapiał kur", " czy "Krzyż Pański z Kościołem". To bardzo pouczająca lektura, ale zapewne nie byłbyś w stanie przez nią przebrnąć.

eltoro10000

Oskarżam jeśli ktoś zachowuje się jak ignorant. Jeśli ktoś plecie głupoty, ogólniki, teksty żywcem wzięte z brukowców, a w dodatku wierzy w tego typu głupoty i nic do tej pustej głowy nie trafia to jak można nazwać taką osobę?

kamilos56

A jak można nazwać ciebie? Nie dość, że niedouczony z wypranym mózgiem, to jeszcze zarozumiały, arogancki i przekonany, że posiadł całą wiedzę świata, a wszyscy dokoła to głupcy i ignoranci. Słusznie mówi poeta, że z pewności siebie ulepiono niejednego bałwana.

eltoro10000

Udowodnij cokolwiek z tych oszczerstw. Trudno nie być aroganckim kiedy doświadcza się tak głębokiej głupoty jak twoja. Poczytaj sobie co tutaj pisałem, to uświadomisz sobie, że jednak mam coś ciekawego do powiedzenia, w przeciwieństwie do tego co ty tutaj prezentujesz. Powiedz czym się tutaj popisałeś? Mnie nazywasz niedouczonym, miałbyś choć odrobinę przyzwoitości i uczciwości, ale widzę że nawet tego ci brakuje. Ale czego oczekiwać od pustej głowy. 

kamilos56

Przeczytałem wystarczającą ilość twoich wypocin na tym forum, by stwierdzić, że nie masz nic mądrego do powiedzenia. Powtarzasz w kółko te same głupoty, obrażasz wszystkich rozmówców o innych niż ty poglądach, a sam jesteś niedouczonym mitomanem i fundamentalistą z zabetonowaną głową. No i wszyscy, którzy myślą inaczej niż ty, albo mają inną wiedzę, taką, której ty nie znasz, albo znać nie chcesz, są głupcami i oceniasz ich w sposób całkowicie arbitralny, bo do głowy ci nie przyjdzie, ze to ty możesz się mylić, a inni mieć rację. Przypominasz przysłowiowego wariata, który uważa siebie za całkowicie normalnego, a to wszyscy wokół niego są wariatami. A czy można przekonać wariata, że jest odwrotnie? Dlatego dyskusja z kimś takim jest bezcelowa i to tylko strata czasu.

eltoro10000

Gdyby ta „wiedza” była czymś więcej niż tekstem brukowca, tym co luzie wkoło opowiadają, w tym problem, ze nie jest to wiedza, bardziej przekonania zbudowane w oparciu o media i przekazy innych mądrali, a zbudowane na emocjach. Kiedy pytam o konkretne źródło danej informacji, to jakimś cudem nie jesteś w stanie nic madego powiedzieć. Kiedy przedstawiam artykuł który rzuca inne światło na powszechna głupotę np o temacie inkwizycji, to ty zaczynasz obrażać autora, zamiast przeczytać i się być kozę czegoś nowego dowiedzieć, a nawet jeśli nie ufasz do końca takiemu źródłu to człowiek inteligentny, z otwarta głowa przynajmniej zacząłby się zastanawiać, a może to co podpowiada mi ta moja głowa jest przesadnym uproszczeniem, w sumie nie zbudowałem tego przekonania na solidnych źródłach wiedzy, mówię jedynie to co mi się wydaje, może uczciwie byłoby jednak się pozastanawiać i faktycznie zgłębić temat. Niestety to co wypisujesz niby na mój tekst, idealnie odnosi się do Ciebie. Próbujesz projektować swoje wady na mnie.

kamilos56

Luzie=ludzie,Kozę=może, tekst=temat. Niestety mój tel sam podmienia słowa i czasami cos umknie.

kamilos56

Zdaje się, że z głową masz podobnie...;-)

eltoro10000

Jeśli z moją jest coś nie tak, to z twoją, o człowieku, gdybyś miał świadomość. :D

ocenił(a) film na 6
kamilos56

Pod warunkiem, że mówimy o obecnych czasach, bo przed naszą erą to można by im wiele zarzucić.

Agatonik

Polecam posłuchać kazań Ks. Piotr Pawlukiewicz, na kanale https://www.youtube.com/@Yuweg/videos jest sporo ciekawych filmów, właśnie z kazaniami ale wcześniej inne niezwykłe historie.

ocenił(a) film na 8
kamilos56

Dużo będzie mnie to kosztowało, ale spróbuję. Czasami trzeba wyjść ze swojej bańki. Pozdrawiam:-)

Agatonik

Ten film pokazuje jeszcze jedną bardzo ważną rzecz, to jak łatwo można przekonać ludzi, że morderstwo jest okej, czyli pokazuje, że jednak ta etyka religijna, w której jest powiedziane, że nie mamy prawa mordować nikogo, jest nam niezbędna, że w gruncie rzeczy nie jest to coś z czym się rodzimy, co sami wiemy. Wystarczy zastosować odpowiednie socjotechniki, wykorzystując naszą społeczną naturę i można ludzi przekonać do wszystkiego. Społeczeństwo bez silnej wiary w Boga, jest zagrożone takimi manipulacjami i stwarza zagrożenie dla innych społeczeństw. 

Agatonik

Oraz, że nie możemy ufać społecznemu poparciu i w ten sposób oceniać co jest dobre, a co złe. Oczywiście degradacja społeczeństwa z filmu postępowała stopniowo, to był raczej długotrwały proces oddziaływania złej polityki. Powinniśmy być na to wyczuleni, powinniśmy ograniczyć konsumpcję wszelkich mediów, powinniśmy być również uważni oglądając filmy kinowe itd. czy czasem nie próbują nam sprzedać fałszywych wartości w ładnym opakowaniu. To jest ważne, aby społeczeństwo nie uległo tak głębokiemu zepsuciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones