PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 201
ocen
7,7 10 1 175201
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

Dawniej film uważałem za wybitny, jednakże po przeczytaniu książkowego pierwowzoru, zmuszony zostałem zmienić zdanie. Obraz jako taki rzeczywiście jest bardzo dobry, tym niemniej do arcydzieła mu daleko.
Jeśli chodzi zaś o nawiązania do książki Umberto Eco, to ekranizacją jest co najwyżej średnią.
Nie dziwię się przeto, iż nie przypadł pisarzowi do gustu.

sane_man

za dużo w nim akcji a za mało sporu o ubóstwo?

ocenił(a) film na 8
Pancefaust

Za mało akcji , jak i niedobór dysput natury moralnej, filozoficznej czy quasi religijnej.

ocenił(a) film na 8
sane_man

Inna sprawa,że wszystkiego w ograniczonym czasie filmu fabularnego uchwycić nie można...

ocenił(a) film na 5
sane_man

Zgadzam się w pełni. Film wyzuto z większości dialogów, które stanowiły o wartości książki. Skrócono je i spłycono do pospolitych banałów, cała historia wielce na tym ucierpiała. Brakło bardzo znaczącego epizodu z koniem opata, który w książce przewijał się wielokrotnie, będąc silnym argumentem słuszności i wartości zdrowej logiki. Wszystkie rozważania wspomnianej natury moralnej, teologicznej czy filozoficznej zostały po prostu brutalnie "wycięte". Nowością natomiast dla mnie jest, że film nie przypadł Eco do gustu, mogę spytać o źródło tej informacji?

ocenił(a) film na 8
savolta

Jeśli chodzi o niechęć względem omawianego tytułu, wyczytałem, iż starano się o prawa do ekranizacji" Wahadła Foucaulta", jednakże Eco zawiedziony " Imieniem róży" nie zezwolił na powstanie filmu.

Niestety nie pamiętam źródła informacji, także za pewność tejże nie dam sobie ręki uciąć.

pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones