PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1221}

Imperium Słońca

Empire of the Sun
7,8 95 076
ocen
7,8 10 1 95076
7,0 15
ocen krytyków
Imperium Słońca
powrót do forum filmu Imperium Słońca

Liczyłem na mocny dramat w stylu Pól śmierci, Pianisty, Losu człowieka, a dostałem? Do końca nie wiem co... Co to jest za film? Nie bardzo można go zdefiniować. Ok, jest ładny, widać rozmach inscenizacyjny, jest jak zwykle doskonały Malkovich, ale poza tym co? Bajka o wojnie? O chłopcu co traktuje wojnę jak obóz harcerski? Spielberg nie decyduje się skręcić w żadną stronę. I tak otrzymujemy ni to dramat wojenny, ni to film historyczny, ni to kino familijne. W Chinach podczas II WŚ - która tam trwała długo dłużej niż w Europie i na Pacyfiku, bo de facto od drugiej połowy lat 30 - działy się rzeczy straszne. Japońskim wojskom zdarzało się wkraczać do jakiejś wioski i najpierw wymyślny sposób zabijać jej mieszkańców (kobiety gwałcąc w najbrutalniejszy możliwy sposób), potem na pale zatykano głowy ofiar, a ich ciała często jedzono... A u Spielberga mamy wojnę humanitarną. jest czysto, schludnie, nikt nikogo nie morduje, a Japończycy to w gruncie rzeczy ,,fajni" goście, co to mają ładne samoloty... Gdzie jest groza wojny, gdzie jest głód i cierpienie ludzi. Spielberg absolutnie nie potrafi tego pokazać. U niego nawet jak główny bohater wlecze się półżywy przez pustynie, to wygląda to jakby wracał zmęczony ze... szkoły, a nie miał za moment umrzeć.

Rudolfo

"facet od E.T i Indiany Jonesa..." masz na mysli faceta od Listy Schindlera?

ocenił(a) film na 6
AplikatorCzopkow

Przed 1987 nakręcił już Listę Schindlera?

Rudolfo

Przed, po czy w trakcie, facet ten sam. Zakwestionowales jego umiejetnosci zlosliwym wyborem tytulow, wiec dostales odpowiedz.

ocenił(a) film na 6
AplikatorCzopkow

Mamy rok 1987. Wytwórnia zatrudnia faceta od E.T i Indiany Jonesa, a nie od Listy, którą nakręci siedem lat później.

ocenił(a) film na 9
Rudolfo

A co to ma do rzeczy że nakręcił go 7 lat później?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones