PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1221}

Imperium Słońca

Empire of the Sun
7,8 95 071
ocen
7,8 10 1 95071
7,0 15
ocen krytyków
Imperium Słońca
powrót do forum filmu Imperium Słońca

...do tego sugestywny klimat filmu m. in. dzięki znakomitym zdjęciom Allena Daviau oraz
pięknej muzyce Johna Williamsa (główny motyw na początku, w trakcie i końcu filmu - ten,
który śpiewa Jim - świetny). Spielberg to jednak geniusz a ten film to pierwszy, genialny
wstęp do następnych, jeszcze lepszych obrazów wojennych - Listy Schindlera i Szeregowca
Ryana. Tyle.

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

PS. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie scena, w której Jim salutuje i śpiewa pieśń wpatrując się w Japończyków na tle zachodzącego słońca po drugiej stronie drutów. Także moment, podczas którego w Jimie po raz pierwszy budzi się pożądanie w stosunku do kobiety przebywającej razem z nim w obozie, a w tle, za oknem w ciemności, widać niebo rozświetlone rozbłyskami wybuchów.

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Na początku gdy oglądałem film, nie urzekł mnie. Słaba scena podziału rodziny w tłumie, słabo grający Japończycy itp.
Jednak od momentu gdy dostał się do obozu film jest naprawdę dobry i coraz lepszy. Te sceny, które podałeś są naprawdę dobre.
Zdziwił mnie jedynie początek filmu bo moim zdaniem jest słaby, ale dzięki reszcie filmu nadrabia zaległości.

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

No i rola Bale' a jest zajebista, już wtedy świetnie grał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones