PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1214}

Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Indiana Jones and the Temple of Doom
7,5 162 867
ocen
7,5 10 1 162867
7,5 38
ocen krytyków
Indiana Jones i Świątynia Zagłady
powrót do forum filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Jak wyrwali temu gościowi serce to nadal żył i dlaczego później nie wyrwali serca Williie?

ocenił(a) film na 8
sebastian11346

bo jak by jej wyrwali to by sie skonczył film

ocenił(a) film na 8
sebastian11346

Bez serca możesz żyć 3 minuty, akurat tyle trwało opuszczanie tego gościa do dziury.

ocenił(a) film na 9
sebastian11346

też mnie to zastanowiło... dziwna niekonsekwencja jak na ten film.

ocenił(a) film na 9
antygrafik

Na pewno to nie jest niekonsekwencja filmu. Nie znamy w pełni przecież obrzędów sekty wyznawców Kalii. Może mieli „święto serca” a wówczas wyrywa się dodatkowo serce ofierze. A może w dni parzyste kiedy księżyc jest w pełni nie wyrywa się serc. Może wyrwanie serca jest dokonywane tylko na mężczyznach... Snuć takich teorii można bez końca.

ocenił(a) film na 9
Namiestnik_SS

w sumie racja... :)

ocenił(a) film na 9
antygrafik

Większą pomyłką było spuszczanie bohaterki w tej stalowej kracie. Żeby tego dokonać potrzebny był poplecznik, który obracał kołem dźwigu dzięki czemu platforma jechała w dół. W czasie walki kilkakrotnie przerywał swoje zadanie dostając w głowę od Indiany co powodowało zatrzymanie ofiary w drodze do lawy. Potem jednak aby spuścić platformę wystarczył jedynie przechylić dzwignie blokującą a wówczas sama zjechała w dół. Taka pierdoła ale jednak J.

ocenił(a) film na 9
Namiestnik_SS

też mnie to zastanowiło :). cóż... takie prawo kina... dla podtrzymania dramaturgii pewną logiczność się omija.

ocenił(a) film na 10
sebastian11346

Bo dzięki temu film ma magię i świetny klimat.

ocenił(a) film na 4
sebastian11346

nie pytaj
w tym filmie akurat zadne zasady logiki nie obowiazuja
choc pewno zyl bo jakos go tam zaczarowali
a serce Willi mial wyrwac Indiana
a ja bym dodala
dlaczego podrozowali na sloniach - choc musieli poruszac sie (ze wzgledu na przewodnikow sloni) w tempie chodu czlowieka.
dlaczego dzieci nie mialy problemu z buntem na koncu filmu - a wszesniej potulnie robily co im kazano
co to wogle bylo ten wulkan lawa czy cos tam w czym palili ofiary
no i skad laleczka Voo doo - to nie afryka czy karoiby
mozna te pytania mnozyc
poczatek i koniec jak dla mnie to calkowite przegicie - z nadmiaru zdarzen i proby budowania napiecia robilo mi sie nudno
srodek jako taki
ale twez zupelnie niedorzeczny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones