PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375629}
8,0 394 251
ocen
8,0 10 1 394251
6,0 48
ocen krytyków
Interstellar
powrót do forum filmu Interstellar

Zacznę od krótkiej recenzji konkurencji, która wyjaśni czego zabrakło tutaj: "Grawitacja" to pierwszy film nakręcony w kosmosie.

Interstellar - nudny i "przegadany" (z tym że tutaj nie tyle przegadany co "przeobrazowany" migawkami o kosmosie, o katastrofie ekologicznej itd ale zupełnie niewiarygodnie, jakieś plastikowe wirujące niby statki kosmiczne), dramat, w ogóle nie ma klimatu.
"Marsjanin" z kolei można co najwyżej zaliczyć do komedii okołokosmicznych typu "Czy leci z nami pilot" itp
Czegoś czego zabrakło tym filmom to realizmu - pierwsze pół godziny "Grawitacji" wyrzuca mnie w kosmos, jestem w nim. Niestety to do tej pory jedyny taki film
Twórcy filmu "Interstellar" zapomnieli zaś (podobnie zresztą jak twórcy filmu "Marsjanin") przede wszystkim o jednym - że robią film. Nie wiersz, nie poemat.
Ekranizacja może nie być wierna, byle wiernie oddawała temat: tutaj najważniejszym było przekonanie widza że jest w kosmosie/
Nawet twórcy "Tożsamości Bourne'a" wiedzieli że chodzi o oddanie klimatu a niekoniecznie kurczowe trzymanie się pierwotnego tekstu (w rezultacie zrobili dobre filmy - a mogli temat położyć, świetne zmiany zwłaszcza w "Ultimatum Bourne'a": fragment na stacji Waterloo (nie mający odpowiednika w filmie) wyszedł super i doskonale oddaje klimat, ba! wręcz dodaje wartość dodaną (względem potencjalnej "zwykłej" ekranizacji).
Tego kompletnie zabrakło w filmie Interstellar czy Marsjanin a tutaj jeszcze bardziej należało "zaadoptować" scenariusz. Wyszło coś co jest najgorsze dla takiego filmu - nieprzekonywujące obrazki, zarówno "Interstellar czyli wirujący plastik i nie-wiadomo-co" jak i "Marsjanin czyli tydzień z życia Amerykanina na pustyni Utah"

ocenił(a) film na 6
gerth

Na bezrybiu i rak ryba.

Brak domieszki bojowo/erotycznej, +
śliczne widoczki, +
jakieś tam poruszane problemy, +

niestety ilość minusów jest dołująca.

tzn. ten film świetnie nadawałby się do realizacji pompatyczno-amerykańskiej, którą może w wygłodzonych po 2h umysłach wytresowanych amerykanów końcowa Stacja Coopera daje.

Ja go zjadłem, jeszcze trawię, bo to mieszanka niezwykła, ale nie zanosi się żebym drastycznie od misz-maszu grochowo-kapuścianego w mojej opinii zbyt daleko odszedł.

Marsjanin o ile dobrze pamiętam film część na Marsie ma całkiem niezłą. Komedią jest tylko reszta, ale to chyba smutna satyra jest tak naprawdę.

Cieszy, że Star Warsowo-Alienowe treści nie wypełniły S-F amerykańskiego, ale te wymienione produkcje są dobre. Po prostu nie są wybitne i to wszystko. Od strony realizacyjnej są sprawne i poprawne.
Grawitacja wybitna jeśli chodzi o widoki...
Fabuła jest jaka jest. Do Total Recall z przystosowaniem Marsa do życia pstryknięciem palców im daleko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones