PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163608}

Inwazja

The Invasion
6,1 35 183
oceny
6,1 10 1 35183
5,6 7
ocen krytyków
Inwazja
powrót do forum filmu Inwazja

Ludzie bez przesady! Zgadzam się z recenzją Krzysztofa Michałowskiego, a szczególnie z jej końcówką. "Inwazja" to nie tylko thriller s-f, lecz ma jednak przesłanie, a może raczej zadaje pytanie na które sami powinniśmy sobie odpowiedzieć po seansie: Jakimi chcielibyśmy być ludźmi? Nie pokazano tu potworów, oceanu krwi, czy tony flaków. Film oglądało się w napięciu, podziwiając cudowną Nicole Kidman, która zdecydowanie "podnosi" ten film. Daniel Craig no cóż jego rola nie jest jakaś porywająca (czyt. priorytetowa), ale mimo wszystko jego osoba mi odpowiadała. Niestety "Inwazja" to powrót do przeszłości. Nie mylić z filmem Zemeckisa! ;) Chodzi mi o powielanie tematu znanego choćby z takich filmów jak:

- Porywacze ciał
- Władcy marionetek

..plus (podkreślam!) elementy takich produkcji jak:

- Łowca snów
- Equilibrium
- Wioska przeklętych

Nie wiem jak Wam, ale podoba mi się plakat z tego filmu. Taki w starym stylu.

"Inwazja" to film dobry, w miarę trzymający w napięciu. Spokojnie można zobaczyć!
7/10

ocenił(a) film na 7
Robson_77

Zgadzam się z założycielem tematu, ten film rzeczywiście nie był słaby, choć przyznaję, że początek był jakiś taki "nieskładny" i myślałem, że ci wszyscy, którzy tak krytykowali film, mają rację. Jednak po nudnawym początku "Inwazja" nabiera rozpędu i już prawie do końca trzyma w napięciu, natomiast sam koniec filmu rzeczywiście trochę rozczarowuje( choć to też tylko subiektywne odczucie;)). Podsumowując: film ten zasługuje na mocną "7" i warto go obejrzeć, warto choćby tylko ze względu na Nicole Kidman, która jest świetna jak zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones