film

Jak się masz koteczku?

What's Up, Tiger Lily?
1966
1h 20m
5,9 2 201
ocen
5,9 10 1 2201
6,4 5
ocen krytyków
Tajny agent Phil Moskowitz zostaje zatrudniony przez Jego Ekscelencję Rashpur, by pozyskać przepis na pyszną sałatkę jajeczną. więcej mniej
Jak się masz koteczku? zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Pierwszy film Woody'ego Allena, w którym zachował kontrolę nad reżyserią, scenariuszem i częściowo produkcją. Pierwszy i ostatni zarazem, którego kanwą był nie tylko cudzy scenariusz, ale również w całości przytoczone sceny japońskiego thrillera szpiegowskiego. Allen kupił prawa do filmu "Kokusai himitsu keisatsu: Kagi no kagi",Pierwszy film Woody'ego Allena, w którym zachował kontrolę nad reżyserią, scenariuszem i częściowo produkcją. Pierwszy i ostatni zarazem, którego kanwą był nie tylko cudzy scenariusz, ale również w całości przytoczone sceny japońskiego thrillera szpiegowskiego. Allen kupił prawa do filmu "Kokusai himitsu keisatsu: Kagi no kagi", pozamieniał kolejność scen, dodał własne i podłożył całkowicie nową ścieżkę dźwiękową. Oryginalna pogoń za tajnym mikrofilmem przerodziła się w poszukiwania przepisu na sałatkę jajeczną, a sposób podłożenia dialogów inspiracją dla szeregu widowisk hollywoodzkich lat 60.

na podstawie
Woody Allen (materiały do scenariusza, historia)
studio
Toho Company (produkcja) / Benedict Pictures Corp. (niewymienione w czołówce) / National Recording Studios (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
What's Up, Tiger Lily?
inne tytuły
Woody Allen's ‘‘What's Up, Tiger Lily?’’ (pełny tytuł) USA
Woody Allen's What's Up, Tiger Lily? Australia
więcej
Film kręcono w Jokohamie (Japonia), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) i Los Angeles (Kalifornia, USA).
Ten film to obraz "Kokusai himitsu keisatsu: Kagi no kagi" (1965) z nowymi, zdubbingowanymi przez Woody'ego Allena dialogami.
Woody Allen razem z przyjaciółmi nagrał tylko 60 minut dialogów do filmu. Dodatkowe 19 minut zostało zarejestrowane wykorzystując głos kierownika montażu Richarda Krowna naśladującego Allena oraz zespół The Lovin' Spoonful. Te dodatki zostały nagrane bez konsultacji z reżyserem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Skoro Allen

ocenił(a) film na 2

dorzucił tylko dialogi, to ciężko uznać ten film za jego dzieło. Po obejrzeniu stwierdzam że w oryginale ten film szpiegowski jest zapewne lepszy niż z przerobionymi dialogami.

Okropnie nudny.

ocenił(a) film na 4

Obejrzalem z czystej ciekawosci ze wzgledu na Woodiego Allena. Film przepelniony nudą, kilka dialogów było zabawnych, ale reszta nie smieszna, wrecz żałosna. Zapewne ludziom w 60' miło się go oglądało, ponieważ nie było internetu. Natomiast teraz w dobie YouTube'a itp każdy może zrobić podobny film, o niebo...

niestety,

ocenił(a) film na 3

słaby, nudny, choć te dwie Japoneczki są sliczne.

...

użytkownik usunięty

Wytwórnia zrobiła wszystko by wydłużyć film tak aby była to produkcja pełnometrażowa. Bezsens! Znacznie lepiej ten pomysł (zdubbingowanie i przerobienie filmu na komedie) sprawdziłby się w krótszym metrażu. Zupełnie niepotrzebne były wstawki z zespołem. Sama idea filmu jak na tamte czasy, innowacyjna i niewątpliwie...

słaby

ocenił(a) film na 4

Kiepska i nieśmieszna parodia, byłoby 3/10, ale za Azjateczki 4/10 ^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones