film

Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi

How to Lose Friends & Alienate People
2008
1h 50m
6,1 33 524
oceny
6,1 10 1 33524
5,8 12
ocen krytyków
Brytyjski pisarz stara się odnaleźć w bardzo popularnym, nowojorskim magazynie. więcej mniej
Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Silikonowa prawda
Weide spreparował komedię, która zapewnia miły, dwugodzinny relaks. Od komedii naprawdę nie można więcej... ... czytaj więcej
Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T12:04:59 https://fwcdn.pl/webv/04/96/20496/z01.20496.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/39/300339/howtolosefriendsandalienate_tlr1r_1080p.vp9.1080p.webm

Londyńczyk Sidney Young to pozbawiony złudzeń intelektualista, który uwielbia i jednocześnie gardzi światem sław i znakomitości. Na co dzień ledwo wiąże koniec z końcem, prowadząc wyspiarski odpowiednik polskiego Pudelka. Wytyka w nim potknięcia i gafy lansowanych przez media celebrytów. Życie Sidneya ulega diametralnej zmianie poLondyńczyk Sidney Young to pozbawiony złudzeń intelektualista, który uwielbia i jednocześnie gardzi światem sław i znakomitości. Na co dzień ledwo wiąże koniec z końcem, prowadząc wyspiarski odpowiednik polskiego Pudelka. Wytyka w nim potknięcia i gafy lansowanych przez media celebrytów. Życie Sidneya ulega diametralnej zmianie po bankiecie z okazji rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, na którym brylują gwiazdy z pierwszych stron bulwarówek. Na imprezę "wkręca się”, udając opiekuna Babe - świnki z klasą. Jego podopieczna w spektakularny sposób doprowadza wystawne przyjęcie do ruiny. Zdjęcia z tego skandalu obiegają plotkarskie magazyny, docierając do właściciela prestiżowego nowojorskiego tygodnika Sharps Claytona Hardinga (Jeff Bridges), który – rozbawiony występkiem Younga – ściąga go do pracy w swojej redakcji. Po przyjeździe do Stanów młody dziennikarz odkrywa, że aby zaistnieć towarzysko i zawodowo w świecie show-biznesu i przy okazji zdobyć serce wschodzącej gwiazdki Sophie Maes, zmuszony będzie do podjęcia wielu kompromisów. Wszystko to kłóci się z wyznawana dotąd przez niego filozofia życiowa. O tym, jak bardzo zaprzepaścił swoje ideały przypomina mu tylko nowo poznana koleżanka z pracy, dziennikarka Alison Olsen (Kirsten Dunst).

boxoffice
$19 151 797 na świecie
$2 778 752 w USA
$16 373 045 poza USA
budżet
$28 000 000
na podstawie
Toby Young (powieść) (pamiętnik)
dystrybucja
Hagi
studio
Aramid Entertainment Fund (finansowanie) / Film4 (finansowanie) / Intandem Films / więcej
tytuł oryg.
How to Lose Friends & Alienate People
inne tytuły
How to Lose Friends and Alienate People (alternatywna pisownia) Wielka Brytania
więcej
Kiedy Eleanor pyta o coś Sophie, ta druga odpowiada jej, jednak usta kobiety nie poruszają się.
W artykule Sophie jest błąd. Kobieta napisała słowo "epitome" zamiast "epitomy."
Kiedy Sidney proponuje Sophie drinka, nalewa jej i wskazuje na dół jej sukni. Jednak w kolejnym ujęciu, mężczyzna wskazuje na plecy Sophie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nie przesadzam! Why ? - ależ proszę bardzo:

- bawią mnie komedie ktorych akcja jest osadzona w rzeczywistosci - dlatego nie jestem fanem np. Maski, gdzie latwo za pomoca komputerka stworzyc cos od czapy!
- fantastyczna gra aktorów Pegg, Bridges, Fox, Dunst, no i Agensta Scully w najlepszym wydaniu
- zderzenie...

zajebista muza :)

ocenił(a) film na 7

a komedia też dobra,taki angielski humor i fajna rola Simona Pegga :)

Naprawde dobre zarty i aktorstwo.
A jezeli komus nie pasuje to zapraszam na komedie z niejakim A. Sandlerem. Te prymitywne i beznadziejne w stylu nie wjezdzaj w dupe fryzjerowi.
Coz za prymitywny film.

6/10

ocenił(a) film na 6

dziennikarsko/aktorska odmiana "Diabła Ubierającego się u Prady". Nawet powiedziałbym , że lepsza wersja - główny bohater bardziej wyrazisty - ma jaja.

polecam.

Dziwi mnie słaba ocena i brak jakiegokolwiek entuzjazmu ze strony forumowiczów. Wspaniały scenariusz, rewelacyjna reżyseria i gra aktorów. Bardzo dobrze pokazana róźnica mentalna między Europą i stanami. Sikałem z lubą ze śmiechu - oglądałem już 3 razy i jeszcze mi się nie znudził. Angielski humor rules!