Miriam Margolyes 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2017,"rate":7.4189390183440755,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":254,"rate":7.334645669291339,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":86,"rate":7.662790697674419,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":14,"rate":9.428571428571429,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}}]
7,4
2 017 ocen gry aktorskiej
Miriam Margolyes
Miriam Margolyes początkowo pracowała w radiu, gdzie udzielała swego głosu najróżniejszym postaciom - od małych chłopców do starych dam. Po studiach w Cambridge, zatrudniła się w radiu BBC. Następnie zaczęła się pojawiać w radiowych i telewizyjnych reklamach, by w końcu rozpocząć przygodę z kinem. Początkowo grała niewielkie epizody w filmach, aż wreszcie dostała pierwszą prawdziwą rolę. Po niezwykle udanym występie w filmie Christine Edward "Little Dorrit", przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. W roku 1994 Margolyes zdobyła nagrodę BAFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie Martina Scorsese "Wiek niewinności". Dzięki tej kreacji zaoferowano jej wstąpienie do Amerykańskiej Akademii Filmowej. Największą miłością aktorki jest jednak teatr (wystąpiła ostatnio w "The Vagina Monologues").
Zagrała m.in. w takich przebojach kinowych jak "Sklepik z horrorami", "Wieczna miłość", "Babe - świnka z klasą", czy "Romeo i Julia".
W filmie "Harry Potter i komnata tajemnic" wcieliła się w postać specjalistki od zielarstwa, profesor Sprout. 30 grudnia 2001 roku została odznaczona tytułem kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego (Officer of the Order of the British Empire - OBE).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 maja 1941

miejsce urodzenia: Oksford, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 152 cm

BAFTA
Zdobyła BAFTA,
Sprawdź wszystkie nagrody
Została Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego.
Oferowano jej rolę profesor Laird w serialu "Doktor Who", w którą ostatecznie wcieliła się Chloe Ashcroft.
Była brana pod uwagę do roli Agathy Trunchbull w filmie "Matylda". Ostatecznie angaż otrzymała Pam Ferris.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych