PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606582}

Jak wytresować smoka 3

How to Train Your Dragon: The Hidden World
7,5 55 587
ocen
7,5 10 1 55587
6,6 12
ocen krytyków
Jak wytresować smoka 3
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 3

Czytając wypowiedzi innych ludzi to dużo z nich pisało "jak by to było fajnie jak by jakoś Stoika ożywili bo go szkoda."
(własnymi słowami napisałem) Dziwi mnie(i nie pokoi) trochę ten fakt. Niektórzy to by chcieli żeby w ostatnie części tej
wspaniałej serii "cudem" ożywić Stoika nakręcić przy tym jakieś zmagania Czkawki i Szczerbatka o jego wskrzeszenie.
Najlepiej by było żeby za sprawą jakiegoś magicznego smoka cofnąć się w czasie oszczędzić ogon Szczerbatka, nogę
Czkawki i życie Stoika. Ja mam tylko jedno pytanie: po co?

W pierwszej części JWS odniosłem wrażenie ze końcówka filmu była robiona tak aby specjalnie Czkawka stracił nogę,
pokazane tam było jak siła przyjaźni i wsparcie bliskich(w tym przypadku Szczerbatka z którym mocno Czkawka się
związał) pomaga w życiu, bo można powiedzieć ze Czkawka awansował w społeczności wikingów. Teraz budzi w nich
szacunek i o wiele lepiej wygląda(według mnie o wiele lepiej wygląda z protezą nogi). Widocznie śmierć Stoika była
potrzebna do czegoś np w części 3. Pomyślcie jak by wyglądał serial i cz2 gdyby w cz1 Czkawka nie stracił nogi?
Wyglądało by to raczej dziwnie. Tak wygląda jak prawdziwy wiking. Według mnie dzięki takiemu rozwinięci akcji dalsze
losy wyglądają bardziej epicko i "mocarnie" ;p Śmierć Stoika też pewnie do czegoś takiego służy.

Małe wyjaśnienie dla tekstu poniżej: Ja dziele filmy według różnych kategorii a jednym z nich jest taka : filmy- przeszłe,
teraźniejsze i przyszłe (to moja własna opinia ;p) W filmach "przeszłych"(zazwyczaj dokumenty) jet pokazane jak mogły
wyglądać niektóre fakty historyczne(np film. Noe: wybrany przez boga), w filmach przyszłych jest pokazana przyszłość
świata: kiedyś zaczęto nagrywać filmy o tym jak jakiś terrorysta porywa autobusy, pociągi i samoloty(te starsze filmy) a
potem pojawił się osama, potem była fala filmów o kontroli nad całą ludzkością i teraz bach każdy nas jest numerem(w
banku albo pesel) a zaraz będą nas czipować, potem były filmy typu Elizjum czy Igrzyska śmierci gdzie społeczeństwo
się rozwarstwiło na supr bogatych i skrajnie bogatych a potem nie będzie happy endu bo będą filmy typu Droga albo
Księga ocalenia czyli taki fajny po nuklearny świat ;p. Nie chce się nad tym rozwodzić, b
o mnie interesuje 3 kategoria czyli filmy teraźniejsze czyli o tym co dzieje się teraz i codziennie.(nie chodzi tylko o
romanse i tego typu romansidła ale to jest w większości) czyli filmy o miłości bo przecież codziennie się ktoś zakochuje
(szczęśliwie i nieszczęśliwie) a;le też o innych uczuciach na przykład strach(horrory ale to w mniejszości), radość itp. Ja
podam kilka przykładów czemu uważam JWS za filmy teraźniejsze o miłosci


Zauważyłem też inną prawidłowość. Jak wiadomo na świecie jest kilka rodzajów miłości. Takie też zobaczymy w JWS. W
1 części jest miłość braterska-przyjacielska. Czyli dużo relacji Szczerbatek-Czkawka (prawie połowa filmu) która była
przykładem prawdziwej przyjaźni o którą trzeba walczyć i dużo się natrudzić żeby ją zdobyć (czasami robić to czego nie
chcemy- w filmie zjeść dopiero co wyrzyganą surowa rybę xd) a nie taka zwykła wieź między np straszliwcem straszliwy
gdzie wystarczy rzucić rybę a już jest twój. Ja na początku jak widziałem JWS1 to tego motywu nie skumałem ale i tak
dałem 7,6 bo film był fajnie nakręcony, nie dłużył się oraz było kilka fajnych scen. Teraz jak spojrzałem na to z innej strony
uważam że film w genialny sposób połączył to przesłanie, ten morał który do niektórych dotarł a do niektórych nie z
dobrze zrobioną nie nudzącą się akcją.

Na początku uważałem że mogą być tylko 2 filmy które zasługują na 1 i 2 które zasługują na 10 (2 dlatego że 1
animowany a drugi grany przez aktorów) film oceniony na 1 to nie dno- taki film tworzy dno aby inne filmy nie wypadały
poza skale. Tak samo z filmem na 10- ideał może być tylko jeden.( Kiedyś obejrzałem Frozen i dla mnie był on ideałem(z
powodów rodzinnych żę tak się wyrażę-to inna historia) Teraz widzę że się myliłem i poszerzyłem podium o jak narazie 2
miejsca dla filmów animowanych(licząc całą serię JWS jako 1)

W JWS2 jest pokazany drugi rodzaj miłości czyli miłość rodzicielska, oraz było kontynuowany wątek Czkawka-
Szczerbatek(który jest porostu mega) Motyw miłości rodzicielskiej czyli czyli miłości za którą można poświęcić życie Stoik-
Czkawka i miłości która nigdy nie zapomina (jak matka) czyli Valka-Czkawka i trochę miłości która zawsze przebacza czyli
Stoik-Valka. Tak samo jak 1 JWS2 oprócz poteżneg przesłania ma także super efekty(o wiele lepiej narysowany niż 1) i
trzymająca się kupy akcję(tak dobrą że czasami nie można wysiedzieć w fotelu) Jedynym ale małym - części 2 jest motyw
hipnozy przez alfę, no ale to był taki klocek który nigdzie nie pasował ale trzeba było go wsadzić żeby akcja była spójna i
film mógł być arcydziełem.

W JWS3 zostaje nam tylko jeden rodzaj miłości czyli eros(miłość między kobietą a mężczyzną) czyli więcej motywu
Czkawak-Astrid(może być ciekawie ;>) oraz miejmy nadzieję znajdzie się jakaś 2 nocna furia(pewnie dziewczyna) dla
Sczerbatka. Pokazane pewnie będą też wcześniejsze motywy czyli Czkawka-Szczerbatek i Czkawka-Valka, i to wszytsko w
posypce z trzymającej się kupy i dobrej trzymającej w napięciu akcji- jednym słowem zaj***stość. (to takie moje
spekulacje)

Podsumowując śmierć Stoika była potrzebna(mimo oglądających to małych dzieci które mogą się wystraszyć- w końcu
to nie bajka tylko film animowany).
Chciałem wam przybliżyć mój punkt widzenia. Te wszystkie tematy o śmierci Stoika nie przeszkadzają mi zbytnio ale
proszę o jedno- nie ulegajcie namowom i nie piszcie do producentów JWS aby ożywili Stoika bo jak to zrobią to
rozje***cie naprawdę dobrą serię (raczej by tego nie zrobili ale lepiej chuchać na zimne).

Przy okazji chciałbym poznać przy tym wasze opinie, i jeśli coś źle myślę(waszym zdaniem) poprawcie mnie- mało
prawdopodobne że mnie przekonacie ale może kto wie ;p

ocenił(a) film na 10
Tluczek00

Zgadzam się z tobą całkowicie. To nie jest kolejna, prosta bajeczka dla dzieci z podstawówki. Jest to właśnie film animowany o głębszym znaczeniu. JWS1 skończyło się happyendem, ale nie do końca. Czkawka stracił nogę, czyli film pokazał choć trochę co by było gdyby działo się to naprawdę. Nie wiem czy da się mnie zrozumieć... XD
Śmierć Stoicka też nie była czymś oczywistym i sprawiło, że film stał się trochę poważniejszy itd. Myślę, że nie ożywią Stoicka - to by było dno. Myślę, że będą jakieś retrospekcje.
Bardzo bym się cieszyła, gdyby w trzeciej częsci rozwinął się wątek miłosny między Czkawką a Astrid. Mam trochę niedosyt, szczerze mówiąc. Co w poprzednich częściach było w porządku, bo nie było tak "nawalone" idealną miłością itp.
Myślę, że w trzeciej części kogoś uśmiercą, ale... moim zdaniem gdyby to był Szczerbatek, Czkawka i Astrid byłby strasznie. Przynajmniej dla mnie, bo uwielbiam te postacie!
A tak obiektywnie patrząc, nie uważacie, że gdyby zginęła kolejna postać, jedna z głównych bohaterów ( jak Stoick) nie byłaby nudna, taki byłby przesyt, że znowu... Nic zaskakującego.
Myślę, że tak nie zrobią, bo pierwsza część nie była przewidywalna, druga tym bardziej. Myślę, że twórcy nie popełnią błędu i zrobią coś co znowu nas zaskoczy :)

Tluczek00

Chciałbym przypomnieć , że nie było pokazanej całkowitej śmierci Stoika. Przecież, gdy Czkawka i inni wystrzelili płonące strzały , to on mógł się obudzić, i uciec z płynącej łajby. :)

ocenił(a) film na 7
Hatiix_Hatix

Zabij sie

Tluczek00

Ja miałam dużo rozkmin na ten temat i w sumie to całkiem możliwe, że Stoik może być w 3 części.
Bo w sumie jak rozmawiał z Drago to powiedział coś w stylu, że ogień to za mało żeby go pokonać. A bądź co bądź plazma Szczerbatka to pewien rodzaj ognia. A poza tym te palące się strzały...

Tluczek00

Ja miałam dużo rozkmin na ten temat i w sumie to całkiem możliwe, że Stoik może być w 3 części.
Bo w sumie jak rozmawiał z Drago to powiedział coś w stylu, że ogień to za mało żeby go pokonać. A bądź co bądź plazma Szczerbatka to pewien rodzaj ognia. A poza tym te palące się strzały...
Osobiście uważam, że jego wątek powinien się skończyć, chociaż w obsadzie Gerard Butler (który dubbinguje Stoika) jest wymieniony na trzecim miejscu (a zazwyczaj jest przecież tak, że na początku daje się główne postacie, albo takie które najwięcej mówią). Mam nadzieję, że producenci nie przywrócą go do życia bo to już by było mocno naciągane.
Jeśli chodzi o drugą Nocną Furię to moim zdaniem, mogłaby się pojawić. Chodzi mi o to, że no hmm... w 3 części Czkawka już na pewno z kimś będzie, więc fajnie by było gdyby Szczerbatek też kogoś znalazł. Nie uważam, że "ubliży" to jego wyjątkowości. Tak jest wyjątkowy bo jest jedyną Nocną Furią bla bla bla, ale jego wyjątkowość tkwi również w tym, że dał się oswoić. Zaufał Czkawce, został jego przyjacielem. Poza tym tak sobie myślę (porównując tą sytuację do ludzi), gdybym ja znalazła się (hipotetycznie) na jakiejś wyspie gdzie będzie dużo jakichś Chińczyków, Murzynów, Francuzów, Kanadyjczyków czy innych Brytyjczyków to bardzo chciałabym spotkać jakiegoś Polaka.
Jeszcze jedna sprawa trochę mnie dręczy, a mianowicie wątek Czkawki i Astrid. Trochę dziwi mnie to, że w obsadzie Kristen Wigg (głos Szpadki) jest wymieniona jako druga, a America Ferrara (głos Astrid) jest wymieniona jako przed ostatnia. Mam nadzieję, że nie będzie żadnego wątku Czkawka-Szpadka bo to by było dziwne O.o
Więc ogólnie to mam nadzieję, że w 3 części Czkawka będzie z Astrid, a pozostali też znajdą swoją miłość :D
OOOOOOOOOOOO i fajnie by było gdyby w JWS 3 pojawiła się Heathera (Jeźdźcy smoków)

To jest oczywiście tylko moja opinia i macie prawo się z nią nie zgodzić :D

Tluczek00

Nie mogą ożywić stoika gdyż na końcu drugiej części filmu spalili Łódź na której leżał stoik i nie mogą już go w rządny sposób ożywić

Tluczek00

To jest bajka, bez ograniczeń wiekowych ponoć więc Szczerbatek powinien mieć cały ogon czkawka nogę a wódz powinien żyć i tyle w temacie. Za bardzo analizujesz a zapomniałeś że to 0+.

ocenił(a) film na 8
Tluczek00

1. Szczerbek dostanie dziewczyne: https://www.facebook.com/HowToTrainYourDragon/photos/a.132952415019.138986.96698 020019/10156031103925020/?type=3

2. Stoik może pojawiać się w retrospekcjach albo jako duch (aczkolwiek to drugie byłoby niewiele mniej naciągane od wskrzeszenia go).

ocenił(a) film na 10
Tluczek00

Nie czytałam dalej niż dwa akapity (a tym bardziej całej dyskusji wybacz ;p), ale przydałoby sie u Ciebie dodać, że takie elementy sprawiają, że to nie jest "bajka gdzie wszyscy zawsze przezywają i główny bohater jest nietykalnym mocarzem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones