PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=428472}
4,4 25 300
ocen
4,4 10 1 25300
4,6 9
ocen krytyków
Jeż Jerzy
powrót do forum filmu Jeż Jerzy

Klon oryginalnego Jeża Jerzego to świetny przykład że nasze społeczeństwo pochłonięte
konsumpcjonizmem, którego główna rozrywka to oglądanie filmików z nosem w monitorze,
potrafi uwielbiać obrzydliwą kreaturę, bo puszcza bąki, nieudolnie przeklina (kufa) i wybił się
na wydymaniu gumowej lali.
Jest to oczywiście przekoloryzowane, ale zastanówcie się czy czasem tak nie jest, że byle
g*wno dobrze wypromowane podoba się masom?

ocenił(a) film na 3
toudi91

Może i masz rację. Zapewne głównym założeniem twórców filmu było pokazanie współczesnego świata jako miejsca zamieszkiwanego przez głupich, tępych ludzi, którym da się wmówić wszystko i których bez problemu można sobie owinąć wokół palca. Jednak moim zdaniem można było to zrobić w trochę inny sposób. Ogólnie za filmem nie przepadam. Jedyna sytuacja która wzbudziła moje zainteresowanie i wywołała uśmiech na twarzy to ta, w której dres stojąc pod sklepem krzyczy: "Polska mistrzem Polski" ;) poza tym, nic specjalnego.

ocenił(a) film na 7
zbikard

Rzeczywiście ten tekst mnie powalił :)
Musze się przyznać że liczyłem na coś o wiele lepszego i się zawiodłem. Cieszy mnie natomiast że Polacy zaczęli kręcić też coś innego od mniej lub bardziej (zazwyczaj mniej) udanych komedii.
Kręci się u nas, oczywiście, także bardzo dobre, głębokie filmy lecz zbyt często są one słabo wypromowane. Natomiast każda kolejna "komedia romantyczna" ma w Polsce taką promocję że ludzie chodzą tłumnie do kin, by wyjść ani to rozśmieszeni, ani to wzruszeni.

ocenił(a) film na 5
toudi91

Na samym początku chciałem postawić ocenę 4, ale po zastanowieniu się również zwróciłem uwagę przede wszystkim na strywializowany problem przedstawiony w filmie.
I to właśnie ten problem, muzyka i kilka ładnych scen (i dialogów) podbiło ocenę. Film niestety słaby ;(

ocenił(a) film na 10
toudi91

Zgadzam się, Jak to mówią 'można zrobić sztukę i ją wybić, albo tandetę i ona też się wybiję'. Tak właśnie to wygląda..zabiegane społeczeństwo pochłonięte tępym spojrzeniem na świat. Dlatego to akceptujemy, i ja też. Teraz takie właśnie mamy wartości i poczucie humoru..

ocenił(a) film na 7
rozyczka_filmweb

Niestety społeczeństwo. patrząc ogółem jest coraz bardziej głupie (nie bójmy się użyć tego słowa). Miejmy nadzieję że to się zmieni.

Wszystkim lubiącym dobre filmy animowane polecam "Lucky Luke na Dzikim Zachodzie" z 2007 r. Ubawiłem się na nim jak dziecko :)

ocenił(a) film na 10
toudi91

Ojojo..raczej bym powiedziała , ze to się pogłębi. Niestety toudi ;cc Społeczeństwo nie skupia się na tym co jest sztuką, wolą inne , wg nich bardziej ciekawe,coraz częściej zrzucone 'wg ludzkich kanonów' rzeczy .

ocenił(a) film na 5
rozyczka_filmweb

Kreskówka zrobiona na bazie komiksu, który też dupy nie urywa, więc co tu się dziwić. wiele osób podjarało się tym, że sokół nagrał track do tego. "Polska mistrzem Polski" hahahahahahhhahahaha xddd

ocenił(a) film na 10
roadtozion

nie wiem czy to przez sokola jak dla mnie to jest z niego slaby 'raper' w zasadzie to on nim nawet nie jest.komiks genialny film b dobry.

ocenił(a) film na 7
rozyczka_filmweb

Dla dużej części społeczeństwa sztuka to niepotrzebna strata czasu i pieniędzy :/

ocenił(a) film na 10
toudi91

właśnie, ludzie nie są tacy wrażliwi na sztukę i nie doceniają jej wspaniałych aspektów. a przecież ona rozwija tyle umiejętności?!?

ocenił(a) film na 6
toudi91

Dobrze ujęte - film to parodia polskiego gwiazdorowania opartego na celebrytach przez mikroskopijne "c", którzy jedyne co potrafią to udzielanie wywiadów, a całe to ich promowanie to jeden wielki szwindel, w którym macza paluchy kilka stacji radiowych i tv. Najgorzej, że ludzie się na to nabierają.
Do filmu można się przyczepić - tak jak do wielu innych - wulgaryzmy, średni scenariusz...., ale to osobna sprawa.
Nie wiem, kto to Sokół, nie czytałem też komiksów jeżowych, chociaż komiksy w ogóle bardzo lubię, zatem nie nastawiałem się, że zobaczę wspaniały film czy też zły. Po prostu go obejrzałem i mi się nawet spodobał - o przesłaniu już pisałem, rysunki - mimo, że nie w moim guście - jednak odbiera się jako "ciepłe", no i bardzo dobry dubbing, no i fajnie pooglądać swoje miasto na rysunkach :D

ocenił(a) film na 5
toudi91

A dla mnie żenujące było zestawienie polskiej husarii i godła ze swastą i 88 w pokoju skina. I ogólny przekaz, polegający na tym, że wszystko co polskie, patriotyczne to jednocześnie uwstecznienie, ciemnogród itp. Owszem, było to, tak jak cały film, przekoloryzowane. Jednak nie można odbierać innym ukochania własnego kraju, kreując ich przedstawicieli na troglodytów.

ocenił(a) film na 8
toudi91

Nareszcie osoba, która zrozumiała film :>

ocenił(a) film na 7
toudi91

Ten film raczej nie odnosi się tylko do polskiej rzeczywistości ,ale również i do innych krajów.Weźmy pod uwagę np. takiego Justina Biebera ,nie jest to żaden artysta ,zwykły piosenkarz ,a zarobił miliony na głupocie ludzkiej,ten kto go wypromował dobrze wiedział ,że taka muzyka spodoba się masom,oni nami manipulują.

Wojciech_N

niestety media manipulują ludzmi na każdym kroku, a najgorsze jest to, że większośc z nich kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy, informacje podane w tv uważają za "najprawdziwszą prawdę", cholernie mnie to przeraża. Dzis dzieci przed telewizorem spędzają niepojętą ilośc czasu, są wychowywani, programowani przez tv na debili. Polecam artykuł; http://www.eioba.pl/a/1kv2/techniki-manipulacji-w-tekstach-reklamowych .

Wojciech_N

Niestety muszę się wtrącić. To tak samo jak ze śmiercią Hanny Mostowiak w M jak Miłość. Głupi i tępi ludzie kupili to że Hanna Mostowiak zmarła od zderzenia się samochodu z kartonami a nie od połknięcia tętniaka. To pokazuje głupotę ludzką to co dzieci neo wstawiają na YT o Hance.

toudi91

Takim byle gównem jest np: Linia Życia.

ocenił(a) film na 5
toudi91

Zgodzę się z Tobą Toudi, pokazuje ten film całkiem sporo...

Poza tym było parę śmiesznych momentów... A i trochę wzruszających (prawie popłakałam się na koniec - biedny, bezbronny, mały jeżyk :( )

toudi91

To samo co z "Sexualną". Tą piosenkę robią Polacy którzy nie znają angielskiego a znają rosyjski. Teledysk typowy dla muzyki do tańca(laski,alkohol i basen). Ja w żadnym rosyjskim kanale nie znalazłem tego gówna. Przecież angielski jest językiem światowym, nie rosyjski ale Polaczki posmarują się każdym gównem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones