Film

Jej wysokość Afrodyta

Mighty Aphrodite
1995
1 godz. 30 min.
7,1 17 132
oceny
7,1 10 1 17132
9 155
chce zobaczyć
6,5 13
ocen krytyków
Nowojorska para decyduje się na adopcję dziecka. Gdy wyrasta ono na nieprzeciętnie inteligentnego chłopca, mężczyzna zaczyna marzyć, by poznać jego biologiczną matkę. Więcej Mniej
Jej wysokość Afrodyta zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 4 inne nagrody i 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Nowojorski dziennikarz sportowy, Lenny (Woody Allen), wraz z żoną (Helena Bonham Carter), decydują się na adopcję dziecka. Kiedy z noworodka wyrasta nadzwyczaj inteligentny, bystry chłopiec, Lenny chce odnaleźć i poznać jego biologiczną matkę. Podstępem zdobywa niedostępny dla niego adres kobiety i udaje się na jej spotkanie. Ku jegoNowojorski dziennikarz sportowy, Lenny (Woody Allen), wraz z żoną (Helena Bonham Carter), decydują się na adopcję dziecka. Kiedy z noworodka wyrasta nadzwyczaj inteligentny, bystry chłopiec, Lenny chce odnaleźć i poznać jego biologiczną matkę. Podstępem zdobywa niedostępny dla niego adres kobiety i udaje się na jej spotkanie. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, Linda (Mira Sorvino), okazuje się nie do końca bym być tym, kogo się spodziewał…   Błyskotliwa komedia Woody'ego Allena zainspirowana była grecką tragedią. Za jej scenariusz, w 1996 roku, twórca został nominowany do Oscara.

boxoffice
$6 468 498 w USA
budżet
$15 000 000
dystrybucja
Gutek Film
studio
Magnolia Pictures / Miramax Films (niewymienione w czołówce) / Sweetland Films
tytuł oryg.
Mighty Aphrodite
inne tytuły
Cameron Diaz była kandydatką do roli Lindy Ash.
W parku Belmont, Linda woła Lenny'ego (którego gra Woody Allen) "Woody".
Film kręcono w Nowym Jorku, Nowy Jork, USA. Sceny z udziałem chóru nagrywane były w teatrze greckim w Taorminie, Włochy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych