PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 483 067
ocen
7,5 10 1 483067
5,8 26
ocen krytyków
Jestem legendą
powrót do forum filmu Jestem legendą

Kto umieścił ten film w gatunku "Horror"? Przeglądam na filmwebie rankingi gatunkowe po to żeby
wyhaczać dobre pozycje w danym gatunku ale niestety tymi rankingami tyłek można sobie
podetrzeć jeśli wg. filmwebowych znawców "Jestem Legendą" jest horrorem...
Pogięło was czy jak?

ocenił(a) film na 8
Mikz

bo nie każdy horror to mnóstwo krwi albo wyskakujące okropne mordy, ten horror zalicza się do takich które mają straszną atmosfere i napięcie, troche bardziej niż thriller, jest wiele takich horrorów, na przykład Zmierz - też jest uznawany jako horror, Obcy, cały serial The Walking Dead :)

Mikz

Zgadzam się z Mikz, thriller tak, ale na pewno nie horror! Plus dodałabym jeszcze dramat.

Mikz

Obawiam się, że to nie jest pomyłka. Jestem Legendą chyba jest horrorem, tyle że... zwyczajnie nieudanym (co nie znaczy, że jest złym filmem). Książka w oparciu o którą nakręcono film (nie licząc uznania Stephena Kinga) była inspiracją dla chyba wszystkich zombie-movie, oraz innych horrorów post-apo z elementami survivalu. Te wszystkie mutanty w intencji twórców miały budzić strach, mimo marnego CGI i brawurowej akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones