PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450915}

Jestem na tak

Yes Man
7,0 212 900
ocen
7,0 10 1 212900
6,2 19
ocen krytyków
Jestem na tak
powrót do forum filmu Jestem na tak

Zastanawiam się, dlaczego film ma tak niską ocenę (mimo, że wysoką - ach ten paradoks :)). Przez Jim'a Carrey'a, którego z reguły określa się, jako gościa od głupkowatych komedii? A może przez "nierzeczywistość" wydarzeń w nim przedstawionych?

Wg. mnie film jest rewelacyjny. Lekki i przyjemny, ale dający do myślenia. Jak wiele osób zalega na kanapie, niczym główny bohater, miast wyjść do ludzi? Jak wielu z nas idzie do pracy, żeby wypracować godziny i wrócić do domu, aby legnąć na kanapę? Ponadto daje pozytywnego kopa do życia. Jim nie zagrał, jak to ma w zwyczaju. Czyli głupie miny i gesty zostały zdecydowanie ograniczone. Humor filmu wpasował się w mój, stąd siedziałem jak nie z lekkim uśmiechem, to z bananem na ustach.

Kolejny film obok "Klik i robisz co chcesz", który wg. mnie jest troszkę niedoceniony (chociaż oba mają niezłą średnią, to wg. mnie powinna raczej oscylować wokół 8). Co może przemawiać przeciwko tym filmom? Mają elementy bajki, temu nie mogę zaprzeczyć, ale myślę, że tak miało być i nie przeszkadza im to, w przekazaniu tego, co miały przekazać. To nie filmy dokumentalne, czy oparte na faktach. Mają pobudzić ludzi do życia i wg. mnie robią to wyśmienicie.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
siennik4

Masz całkowitą, zupełną, 100 % rację:))
Yes Man jest naprawdę fajna komedią - ja się bawiłam fantastycznie podczas oglądania tego filmu, ma mnóstwo pozytywnej energii która udziela się oglądającemu, i dodatkowo w taki sympatyczny a nie nachalny sposób mówi nam "otwórz się na ludzi, daj sobie szansę, myśl pozytywnie".
Obok Maski jest to moja ulubiona komedia Jim'a Carrey'a. A czemu niedoceniona? Myślę, że zadziałało tu zjawisko, które ja nazywam "klątwą Carreya". Jak nie ma typowych dla JC wygłupów w stylu Ace Ventury, to już dla wielu komedia jest słaba, mało śmieszna, nudna.
Innych odrzuca z kolei humor typu Ace Ventura, Ja, Irena i ja, itp - i w ogóle nie zainteresują się żadną nową komedią (albo w ogóle filmem) z JC, bo to głupek i nie warto.
W Yes Manie jest trochę ze "starego" JC, ale nie ma się czego bać:)) Jest śmiesznie ale nie obleśnie. A do tego jeszcze urocza Zooey i jej fantastyczna muzyka! Ja się zakochałam w jej piosenkach, mają powalające teksty:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones