PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509889}
7,1 12 865
ocen
7,1 10 1 12865
5,2 4
oceny krytyków
Joanna
powrót do forum filmu Joanna

Wreszcie dobrze napisana rola dla Uli Grabowskiej. Film mnie bardzo wzruszył (co nie zdarza się często). Dla mnie jeden z najlepszych polskich tytułów ostatniej dekady. U mnie 8 na 10.

ocenił(a) film na 8
robben76

U mnie także samo ...

ocenił(a) film na 7
robben76

Urszula Grabowska była akurat najsłabszym ogniwem tego filmu. Grała na jednej emocji, na jednym wyrazie twarzy cały film.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

To kto był najmocniejszym w Twoim mniemaniu, może Sara Knothe?

ocenił(a) film na 7
robben76

Z Jaonny zrobiłabym sprzątaczkę jeśli w ogóle musi grać, a Kingę Preis stanowczo zamieniłabym na rolę główną. Ona nawet tej sprzątaczce potrafiła więcej od siebie dać niż Grabowska roli głównej.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Przesada w moim odczuciu - świetnie emocjami, gestami zagrała Ula, a co do Kingi od czasu kiedy gra w "Ojcu...." straciła w moich oczach.

ocenił(a) film na 7
robben76

Nie oglądam tego serialu, może dlatego postrzegam ją nadal w innych kategoriach. Ja się skupiłam na słowie. Grabowska wypowiadała WSZYSTKIE na tej samej nucie, nie wykazała ani jednej emocji. Polecam kiedyś temu się przyjrzeć. Miałam wrażenie jakby przez cały film myślała tylko o tym czy dobrze wygląda. Tak jak Cielecka.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Sprawdziłem - oki możesz mieć rację. Ot, po prostu - może - mam słabość do Uli, podoba mi się jako kobieta :-) A co do Cieleckiej zgadzam się w 100% bardziej dba by być niż grać.

ocenił(a) film na 7
robben76

W tym się zgadzamy, Grabowska to piękna kobieta i może zbyt ściąga uwagę na urodę, a jej aktorstwo schodzi na dalszy plan.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

Jej delikatność, subtelność bardzo dobrze komponowała się z rolą. Cielecka gra w zupełnie inny sposób - najczęściej wyrachowane panienki. Grabowska zagrała według mnie całkiem przyzwoicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones