Najświeższe informacje vol.2

Jw

14
 • Pytanie do tych którzy bardziej śledzą informacje o filmie - czy ktoś potwierdził powrót na Isla Sornę? Ogólny zarys fabuły na to właśnie wskazuje. W końcu ucząc się na błędach nie przewiozą dinozaurów do miasta, a oficjalnie potwierdzonego Indoraptora nie mieli możliwości stworzyć na Nublar. Tak więc wszystko na to wskazuje, ale żadnej oficjalki nie ma i to mnie nurtuje :)
  Fajnie byłoby tam wrócić, może zobaczylibyśmy znów Spinozaura (w poprzedniej części chcieli zrobić rewanż T-Rexa ze Spinem, to może teraz do tego wrócą)? Problem polega na tym, że przy powrocie na Sornę film musiałby być z gatunku tych długich a w tej serii raczej takich nie ma.

  • Jeden z przecieków fabuły sugerował, że dinozaury mają być planowo przetransportowane na Isla Sorna, ale czy tam dotrą, to nie wiadomo. Nawet w jeden dzień zdjęciowy ekipa była na miejscu, które w JP3 grało pas startowy dla samolotów na Isla Sorna :)

  • Według kanonicznej stronki Dinosaur Protection Group prawdopodobnie wszystkie dinozaury z Isla Sorna zostały albo zabrane na Isla Nublar by być częścią atrakcji zanim udało się Wu zbudować laboratorium. Wcześniej ich populacja została przetrzebiona przez nielegalnie sklonowane gatunki i prawdopodobnie jakaś chorobę. I w efekcie wyspa jest opuszczona. I na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy doczeka się jakiejkolwiek wzmianki w filmie - coraz mniej na to wskazuje.

 • Nareszcie Universal posłuchał fanów! Kanon Jurassic Park zostanie rozszerzony z powieścią opowiadającą przeszłość Claire! :)

  http://jurassicoutpost.com/jurassic-world-get-expanded-unive...

 • Pojawił się zwiastun z polskim dubbingiem.
  Jak na razie nie brzmi to dobrze.

 • Pojawiły się zdjęcia zabawek z JWFK. Jedną z nich jest Indoraptor:

  SPOILERY!!!

  http://jurassicpark.wikia.com/wiki/File:Received_14060106671...
  https://www.youtube.com/watch?v=CP96zM6DDM4

  W drugim linku jest pokazane więcej zabawek i też grafika z rozmiarami pojawiających się w filmie dinozaurów (grafika pojawia się w 2:05 minucie).

 • Witam Panstwa jeszcze w 2017 roku. Jest moc newsów:

  1. Generalnie osoby, które oglądały trailer podzieliły się na dwa obozy. Część bardzo ten trailer lubi, inni krytykują go za - ich zdaniem - powtórkę z poprzedniego filmu oraz zdradzenie całej fabuły (od siebie dodam, że np. taki trailer do Jurassic World czy Batman v Superman to jednak dopuściły się zdradzenia wieeeelu aspektów fabuły). Do grona osób z drugiego obozu dołączył jeden z adminów Jurassic Outpost i w dosyć dobrze napisanym artykule apeluje do speców od marketingu w Universal, by nastepny trailer (a będzie on wypuszczany w okolicach SuperBowl) pokazywał mniej i był utrzymany w klimacie całego filmu, albowiem konkluzja jest taka, że po szumnych zapowiedziach mrocznego i pełnego napięcia filmu dostajemy trailer, który jest bardzo standardowy, a wręcz zalatuje Michaelem Bayem. Tutaj artykuł:
  http://jurassicoutpost.com/next-jurassic-world-fallen-kingdo...
  Od siebie dodam, że podzielam zdanie autora. Także to, że wypuszczony niedługo przed trailerem materiał zza kulis filmu o wiele lepiej oddaje to, co reżyser ma na myśli.

  2. Magazyn Empire opublikował informacje na temat poczatkowej sekwencji w filmie oraz wspomniane już w tym temacie zdjęcie z Karnotaurem.

  Dowiadujemy się dzięki temu, że:
  - film rozpoczyna sekwencja akcji przywodząca na myśl filmy o Jamesie Bondzie. Wykorzystano w niej największy do tej pory plan wybudowany na potrzeby Jurajskiej serii (sam osobiście mam wrażenie, że będzie to jakieś odniesienie do wstępu do Jurassic Park - transport raptorów w nowe miejsce i ikoniczny krzyk "shoot her!")
  - druga połowa filmu dzieje się na stałym lądzie i jest de facto wręcz klaustrofobiczna, a to między innymi za sprawą nowego "złego" dinozaura
  Link: http://jurassicoutpost.com/empire-releases-new-fallen-kingdo...

  3. Było o początku, to teraz będzie o finale i nie tylko.
  Colin Trevorrow udzielił wywiadu dla nieznanego mi z nazwy latynoskiego portalu. Dowiadujemy się z niego, że:
  - film nie będzie odbiciem "The Lost World". Zaznacza, że film idzie w zupełnie nowym, niespodziewanym kierunku
  - przypomina, ze film ma traktować o odpowiedzialności ludzi za to co stworzyli - konkretnie za dinozaury
  - końcówka filmu nie będzie tzw. cliffhangerem, ale da wyraźny sygnał do tego, co będzie działo się w Jurassic World 3

  Link: https://www.youtube.com/watch?v=n9xJjPjeDK4

  4. Tutaj potencjalny duży spoiler na temat nieogłoszonego oficjalnie cameo. Oglądacie na własną odpowiedzialność:
  https://www.youtube.com/watch?v=f1TW33QK0N8

 • Witam państwa.

  Pojawił się ciekawy spoiler, aczkolwiek źródło (osoba "wyciekająca" modele zabawek promujące różne filmy) nie jest do końca wiarygodne, albowiem napisała ona jakoby post na 4chanie. W każdym razie w myśl tego, co napisała - w "Upadłym Królestwie" miał znaleźć się pewien "kontrowersyjny dinozaur", ale został jednak usunięty. Czy został usunięty już na poziomie scenariusza, czy też tylko i wyłącznie zrezygnowano z jego zabawki (figurki konkretnie) - tego nie wiadomo. Za to na forum gdzie to znalazłem ludzie obstawiają, że jeśli ten post jest prawdziwy, to na 90% chodzi o "to bydle z żaglem na grzbiecie".

  • Czyżby spinosaurus?

   • Tak twierdzą użytkownicy forum Jurassic Mainframe.

    Co ciekawe - od dobrego roku na internecie krąży petycja o rewanż między Spinozaurem a T-Rexem. Sam Colin Trevorrow odniósł się do tego słowami "zanotowałem". Osobiście wolałbym, żeby nie wciskać do filmu zbyt wiele i na siłę, dlatego powyższą informację uważam za dobrą - niezależnie od tego, czy prawdziwa, czy nie.

    • Moim zdaniem ta cała petycja to jakaś dziecinada z strony niektórych bardziej zbulwersowanych fanów na punkcie jednej sceny z JP3. Nie ma sensu i raczej to prawie pewne, że Spinozaur w jakiejś większej roli nie wróci. Najwyżej możliwe, że w przyszłych filmach pojawi się jakieś małe cameo np. na Isla Sorna. Ale kompletnie mi się nie widzi żaden fabularny sens i powód, by doszło do rewanżu Rex vs Spino. Spinozaur to była gwiazda jednego filmu, tak samo jak Indominus i tyle.

     Najbardziej obecnie mnie zastanawia, czy w JW2 lub choćby w JW3 jest miejsce na wyjaśnienie co się dzieje z Isla Sorna obecnie. Podczas JW1 jedyna wzmianka o tym, że żołnierze ACU dbają o porządek również na tej wyspie była napisana na stronie viralowej Masrani Global.

     Teoretycznie to oczywiste, że Isla Sorna jest najbardziej sensownym miejscem, do którego powinni przetransportować dinozaury by je uratować, jednak do tej pory oficjalnej wzmianki o tym nie było, również w trailerze. Niby podobno coś kręcono do Fallen Kingdom w miejscu, w którym zaczynał się incydent z JP3, co by wskazywało, że być może faktycznie część dinozaurów transportują na Sorna. Ale nadal z tego co wiadomo, to wiadomo jedynie, że chcą uratować dinozaury, ale w jaki sposób i gdzie chcą je zabezpieczyć to zupełna cisza.

     • Ta petycja to jest rozkręcana przez narwanego portorykańczyka. Kiedyś mu skomentowałem, ze pomysł może i byłby dobry, jakby go rozsądnie inkorporowali do filmu, ale nic na siłę. Zostałem poparty przez parę osób, ale później włączył się prowodyri wywiązała się taka "dyskusja", że powiadomienia będę dostawał za każdym razem jak wejdę na Twitter :D

      Co do Isla Sorna - w jednym z przecieków padła jej nazwa jako miejsca docelowego. Nie zdziwilbym się, gdyby faktycznie tak było, jednak wskutek jakiegoś zwrotu akcji dinozaury ostatecznie wylądowałyby na stałym lądzie.

      • Nie za bardzo kojarzę, czy było coś powiedziane w JW1 co się działo przez te 15 lat od wydarzeń z JP3 do JW1 na Isla Sorna ? Olano wyspę ? Jezeli tak byc może dinozaury tam sobie biegają do tej pory, w tym równiez Spinozaur. Ja akurat zawsze bylem zwolennikiem swoistego rewanzu miedzy Tyranozaurem a Spinozaurem. Byc moze bedzie taki motyw w JW2 lub JW 3, ale jak to Cohonez ujął , nic na siłę i jedynym nawiazaniem do tego pojedynku będzie ten fragment gdy T-rex niszczy w JW szkielet Spinozaura przed walką z Indominusem.

       • Nic nie było powiedziane w Jurassic World. Za to na kanonicznej (jak dotąd) stronie Masraniego była wzmianka, że militarne oddziały InGen razem z bodajże Kostarykańskimi lub ONZtowskimi służbami pilnują, żeby z wysp nikt nie zajumał żywego inwentarza. Czyli wychodziłoby na to, że to dalej jest rezerwat ze zwierzętami i jest pod nomen omen ochroną.

      • Osobiście bardzo chętnie zobaczyłbym jeszcze raz spinozaura - może nawet tego samego bydlaka z "trójki". Tym bardziej że według obecnego status quo tamten potwór był nie tyle spinozaurem, co jakąś koszmarną mieszanką, niejako "starszym bratem" Indominusa. Nie zapominajmy że był chyba najpotężniejszym stworem, jaki pojawił się w całym "uniwersum". Marzy mi się jego starcie z Rexy, o ile będzie jakoś fajnie wplecione w fabułę.

       • Ja bym się śmiał na głos, jakby Rexy jednak to spotkanie przegrała. Ale twórcy na pewno tego nie zrobią.

       • Ja mam teorię/pomysł na scenę zakończenia filmu lub ewentualnie scenę po napisach końcowych Fallen Kingdom. Gdy będzie już po wszystkich akcjach, wszyscy wrócą do domu cali i szczęśliwi a część dinozaurów znajdzie się na Isla Sorna, pojawi się finalna wstawka w charakterze tej wieńczącej poprzedni film (Rexy na tle wyspy) tylko nieco dłuższa. Rexy przetransportowana na Isla Sorna spotyka Spinozaura na jego terytorium (może być to charakterystyczne lotnisko z JP3). Dochodzi do walki, w której Rexy wygrywa. Sama walka ma być szybka, trwać mniej więcej tyle co ta z JP3, nawet do niej nawiązywać pod względem animacji. Dinozaury używają podobnych "chwytów" podczas walki, całość skraca się do kilku ujęć i jednego dłuższego money-shota. W końcu Rexy odgryza żuchwę Spinozaurowi*, ten pada i Rexy wydaje tryumfalny ryk obwieszczając wyspie, że teraz ona jest tutaj królową po latach tyranii Spinozaura. The End.

        W ten sposób fani dostaliby to, czego chcieli, nie kolidowałoby to jakoś z główną osią fabularną filmu, i po raz pierwszy dostalibyśmy coś na wzór scenki rodzajowo/przyrodniczej z perypetii na Isla Sorna, czego dotąd w tej serii nie było. Zawsze ludzie i ich problemy były przedstawiane, a w tle dinozaury dokładały swą naturę do tych problemów skutecznie je komplikując (czyli wręcz esencja gatunkowa dino-dramy, którą te filmy w istocie są). To, co się dzieje na wyspach między dinozaurami gdy nikt na nich nie przebywa, praktycznie zawsze było off-screen, nie licząc króciutkich scen końcowych z TLW:JP i JW. I raczej nie widziałbym w tej scenie jakiegoś wymuszenia i taniego fan-serwisu a'la "zróbmy ten rewanż Rexa z Spinem by fani mieli to co chcieli i już, nieważne jak grałoby to z fabułą". Wszystko by wynikało z siebie logicznie, gdyż Rexy po utracie dotychczasowego królestwa wróciłaby właściwie do miejsca swoich narodzin (wedle zasady, że dinozaury były hodowane na Terenie B i transportowane do Nublar). Zgodnie z tytułem filmu dotychczasowe królestwo upadło, ale jeśli królowa przeżyje te wszystkie szalone akcje, które mają być w filmie i znajdzie się na Sorna, to siłą rzeczy będzie musiała przejąć to nowe królestwo. Trochę dziwnie mi się to kojarzy z wątkiem księżnej Lei z The Last Jedi...        * For violent wow factor of course! W PG-13 da się zrobić, by to przeszło. Inspiracja pewną sceną z Złotego Kompasu. Film był średni, ale dzięki tej scenie w ogóle go zapamiętałem, a byłem na tym filmie w kinie wiele lat temu z wycieczką szkolną. Reakcje koleżanek, kolegów oraz nauczyciela biologii w tym momencie były bezcenne :P. https://www.youtube.com/watch?v=MTjs5eo4BfI

 • A tak powinko się zaczynać Fallen Kingdom:
  https://m.youtube.com/watch?v=6F4JH8zhxqU

 • Tak czy siak wulkan w filmie jest że tak powiem na marginesie. Jurassic World: Upadłe królestwo – będzie największa scena akcji w historii serii.
  Juan Antonio Bayona, reżyser filmu Jurassic World: Upadłe królestwo, zdradził ciekawostkę w rozmowie z magazynem Empire. Ponownie potwierdza, że zwiastun niczego nie pokazał.

 • Dawno mnie nie było ale też nie było o czym pisać.

  Następny trailer pokazany będzie podczas finału Super Bowl, czyli w niedziele 4 lutego. Za 10 dni.

  Poza tym według pogłosek film ma się zaczynać akcja ala James Bond umiejscowiona prawdopodobnie niedługo po zakończeniu JW.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: