PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 73 990
ocen
6,0 10 1 73990
4,4 16
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
ocenił(a) film na 10
Cohonez

Ja czekam kolego na twoją recenzje, fajnie je się czyta... Twoim zdaniem posiadłość Lockwooda gdzie może się znajdować??

ocenił(a) film na 7
FanJurajska

O dziękuję. Może jak będzie czas, to zrobię analizę trailera.

ocenił(a) film na 4
Cohonez

Ja również!

ocenił(a) film na 4
Inconscient

Mi osobiście też nie podoba się opcja z hybrydami i mam nadzieję, że to ostatni tego typu stwór. Chociaż ciężko wymyślić coś nowego. Mają teraz taki problem, że zbytnio udobruchali prawdziwe gwiazdy tego kina, czyli t-rexa i raptory. Co do przednich łap to chyba na czworaka będzie chodził :p.

zdanowicz_bartek

Z tymi łapami to ewidentne kogoś poniosło. Choć ciekawe jak to będzie w filmie wyglądać.

Zgadzam sie co do raptorow i trexa.

Ciekawe czy dostaniemy coś na wzór walki trexa z indominusem i co to będzie :)

ocenił(a) film na 4
Inconscient

Jest to prawdopodobne, bo raczej sama Blue nie dałaby rady

ocenił(a) film na 8
zdanowicz_bartek

Temat hybryd... Pamiętam jeszcze , jak pokazały się te concept art z figurami naprawde zmutowanych zwierząt w tym z ludźmi, dobrze,ze tamten pomysl upadl. Jezeli juz bawia sie w "hybrydy", oby byly jak najbardziej zblizone do dinozaurów. Indominusa jednoznacznie trudno sklasyfikować mieszanina kilku stworzen. Indoraptor wygląda mi nie co na podobe Utahraptora wagowo i wzrostowo , choć chyba jest większy. Ogólem jestem w stanie to zaakceptować, oby tylko w pojedynczych sztukach.
Indominus nie sprawił ,ze się jakoś szczególnie bałem tego stworzenia, JW1 to bardziej takie kino przygodowe ,familijne ...Z kolei po tych trailerach widac tam jakąś rękę Bayony, nowa hybryda na tych zwiastunach wygląda naprawdę jak jakis stwór z sennego koszmaru, zwłaszcza ta scena z sypialni dziewczynki. Trochę to idzie w kierunku horroru i kina katastroficznego - wybuch wulkanu .
Pierwsza trylogia bazująca na książkach Crichtona, była jedyna w swoim rodzaju , a JW ma sporo nawiazań do niej ,ale tez próbuje iść niejako swoją droga.
Mozazaur nam zaginął z tego wynika,wiec niewykluczone ,ze gdzieś się pojawi w tym filmie. Wygląda na to,ze Raptor w postaci Blue,zostanie juz całkowicie podporządkowany , taki pies obronny . Choc moze to zbyt dalekie wyciaganie wniosków.
Znów mamy jak we TLWJP , grupe tych "animalsów" czyli głownych bohaterów jak i tych zlych najemników, którzy zapewne chca zabrac zwierzęta na stały ląd ? dla kasy.Dinusie jak widać dają jednak dyla i pewnie będzie to koncowka filmu i otworzy bramę do kontynuacji w trzeciej części.
Nie wiem czy będzie więcej raptorów.... jest szansa jednak,ze po przebudzeniu i ucieczce trochę zamętu będzie siać Rexy.

ocenił(a) film na 4
BarryGDZ

Robi się z tego taka planeta małp, oby nie pod przewodnictwem Indoraptora, bo jest taka możliwość, że jego kwestia nie zostanie zakończona na JWFK, co sam Treworrov mówił, że film nie zakończy się takim typowym,, ucięciem,, być może Blue nie podoła.

ocenił(a) film na 8
zdanowicz_bartek

Tez mi się coś wydaje,ze Indoraptor nie zostanie "zlikwidowany" już w tej części. Mam jakieś przeczucia,ze w tej walce Blue się poświęci dla Owena, by ten mógl uciec. No,ale obym się mylił.

ocenił(a) film na 8
Inconscient

E tam. Jego ręce wyglądają w ten sposób, żeby był bardziej przerażający - poza tym ma to sens, bo w końcu jest on żywą bronią, a ręce człowieka to najlepsze narzędzia jakie stworzyła natura. Nic zatem dziwnego że Indoraptor został w podobne wyposażony.

Ja się bardziej zastanawiam, jakim cudem on tą łapę wygiął w taki sposób żeby to wyglądało jak w trailerze - jasne, jest cool i w ogóle, ale musiał chyba jakoś bokiem stanąć :D

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Colin Trevorrow odpowiada fanowi na temat tego, kto jest odpowiedzialny za stronę merytoryczną strony viralowej Dinosaur Protection Group. Wygląda na to, że odpowiadają za to ci sami ludzie będący najbardziej wpływowymi fanami serii, którzy stworzyli stronę Masrani Global na potrzeby poprzedniego filmu. Gdy Trevorrow ma jakieś wątpliwości odnośnie kanonu, zawsze zwraca się do nich.

https://twitter.com/colintrevorrow/status/960518175946403840


No i odnośnie reklamy Jeepa. Była ponoć kręcona 2 dni, postprodukcja zajęła 20 i było za nią odpowiedzialne Tippett Studio.

https://twitter.com/colintrevorrow/status/960541418321309696

Raptosaur

Taka heheszkowa historyjka - dziś rano po przyjściu do pracy odpaliłem sobie fb i zobaczyłem na profilu Jurassic World miniaturkę (thumbnail) filmu z Goldblumem prowadzącym Jeppa i T-Rexem za oknem. Jako że wiedziałem że w nocy podczas Super Bowl ma się pojawić nowy zwiastun, wydedukowałem że taka scena znajduje się właśnie w trailerze, więc dostałem orgazmu i zawału jednocześnie. Dopiero wieczorem okazało się że to reklama, buuu ;( Ale i tak genialna, dała mi więcej frajdy niż te trailery.

Sam zwiastun 2 wcale nie gorszy, mocno horrorowy klimacik, co bardzo doceniam jako fan tego gatunku. Więcej akcji, więcej różnorodności. Wciąż jednak mieszane uczucia co do Indoraptora - taki średnio na jeża, również pod względem rozmiaru. Za duży przeciwnik dla Blue, za mały dla Rexy. Ale nawet jeśli pokazano finał to nie będę się oszukiwał - i tak będę go pewnie znał jeszcze przed wizytą w kinie ;)

Macie jakąś teorię odn. tego "spisku"? Bohaterowie mają zostać oszukani, rozumiem że po rzekomej misji ratunkowej Dinusie pójdą pod aukcje, w tym wyprodukowany przez Wu Indoraptor. Ale coś pójdzie nie tak i uciekną - zalatuje The Lost World, ale w dobrym sensie.

Raptosaur

Początkowo myślałem że scena z Rexy i helikopterem w deszczu to końcówka filmu. Jednak jest to prawdopodobnie sam początek. Myślę że film zacznie się sceną z mosasaurem( widać ogrodzenie takie jak w Jw, zaraz przy t-rexie) Szkoda że już tyle wiadomo. Po 3 zwiastunie to już chyba żadnej niespodzianki nie będzie... Ciekawe czy Bayona ma jakiś wpływ na to, co zostaje pokazane w trailerach...

Dawid0126

Jak myślicie, dostaniemy jeszcze jakiś zwiastun lub urywki z filmu? Czy teraz tylko cisza do czerwca :p

ocenił(a) film na 9
Roko16

Raczej cisza. Już dużo pokazali w drugim zwiastunie

Roko16

Będzie jeszcze jeden ponad 2 minutowy zwiastun (niestety) Pewnie w kwietniu.

Roko16

Na pewno będzie jeszcze jeden dłuższy trailer. Tak jak napisał kolega wyżej, na wiosnę.

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Dziwie się troche że Dr. Wu nie pokazali w trailerze, ma być go ponoć sporo w tej części

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

Skąd wiadomo, że sporo? Podobno BD Wong nie chciał grać w tym filmie i zgodził się tylko pod warunkiem, że uśmiercą jego postać.

ocenił(a) film na 10
Mruck

Właśnie dlatego, chyba będzie koniec z Wu

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

Ciekawi mnie, jak zginie. Mogliby znowu puścić oko w stronę fanów książki.
(SPOILER KSIĄŻKI)
.
.
.
W książce zabity przez raptory, które w sprytny sposób zwabiły go na otwartą przestrzeń.

ocenił(a) film na 7
Mruck

Nie wiem, czy uśmiercenie było warunkiem koniecznym, ale BD Wong nakręcił sporo scen i to w różnych miejscach. Za to żartował, ze fajnie byłoby uśmiercić jego postać.

ocenił(a) film na 6
Dawid0126

Wiadomo jaka ma być długość filmu?

Rush_only

Nie, to raczej będzie wiadomo krótko przed premierą. Gdzieś chyba krążyła plotka (wyciek?) że film ma być najdłuższy w serii. Ja liczę na co najmniej 2 godziny.

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Analiza trailera bedzie pozniej, tym niemniej uwazam, ze wpierw warto podzielic sie ciekawostkami fabularnymi ze strony Dinosaur Protection Group oraz 'zhakowanej' oficjalnej strony Isla Nublar:

1. Do DPG naleza dwie wazne postacie z filmu:

- Zia Rodriguez (grana przez Daniele Pinenda), weterynarz. Miala mieć praktyki w Jurassic World, ale wydarzenia z ostatniego filmu uniemożliwiły jej realizacje planów. Dostrzegam tu nawiązanie do rodziny Harding ;)

- Franklin Webb (grany przez Justice Smitha) - pracownik techniczny Jurassic World, specjalista od sieci - co w zabawny sposób łączy sie z jego nazwiskiem (i zostało wspomniane na stronie). Tu z kolei możliwa jest jakaś adaptacja postaci Arby'egoz książki The Lost World

2. Jeśli ktoś mial wątpliwości do do kanoniczności TLW i JP3 (fani za granica maja ten problem) to dwie wzmianki o tyranozaurze w miescie powinny potwierdzic, ze te dwa filmy jednak sie liczą.

3. Po przejęciu InGen przez firmę Masrani przynajmniej niektóre dinozaury z Isla Sorna (nie wiem, czy z innych wysp archipelagu rowniez) były transportowane do Isla Nublar - ich przeznaczeniem bylo zostanie atrakcjami w parku. To tłumaczy obecność m.in. Brachiozaurow i Kompsognatow w trailerze - tych zwierząt bowiem na oficjalnej liście atrakcji nie ma.

4. Wulkan ma nazwę Mt. Sibo i ostatni raz czynny byl jakieś 500 lat temu. Niektórzy upatrują w tym fakcie potwierdzenia, ze Jurassic Park the Game od Telltale Games jest jednak wciaz kanoniczna.

5. Strona DPG prezentuje listę gatunków faktycznie obecnych na Nublar. Sporo gatunków pokrywa sie nie tylko z oficjalna lista atrakcji parku, ale tez ze zwierzętami widzianymi na liście hologramów (np Dilofozaur). Obecność niektórych dziwi, zwłaszcza ze nie bylo o nich nigdy wczesniej wzmianki (Coelurus, Euoplocefal) - mozna to jednak wyjaśnić tym, ze nie wiadomo w sumie jakie zwierzęta powstaly z mysla o następnych parkowych atrakcjach. Co rowniez ciekawe - są gatunki wypisane na czerwono - te ponownie wyginęły (a przynajmniej na Nublar) - na przykład Spinozaur i Ceratozaur.

6. Wbrew spekulacjom niektórych fanów - Blue to jednak jedyny żywy raptor na Nublar. Błąka sie sama na wyspie.

7. To jest chyba najciekawsze: Mozazaur jakimś sposobem zniknął ze swojej laguny. Podobno mozna go spotkać na wodach niedaleko wysp. Obecność laguny jak i samego Mozazaura jest potwierdzona w filmie i cos mi mówi, ze będziemy świadkami ucieczki tego gada. I jestem ciekaw, czy zobaczymy go podczas sekwencji erupcji - w końcu dinozaury spadające do oceanu to dla niego świetna okazja na żer.

8. DPG planuje akcje mające na celu zebranie funduszy na cele ratunku dla zwierząt. Planowany jest marsz na Kapitol we wrześniu tego roku. Firma Masrani nie zbankrutowała, ale totalnie odcięła się od parku i nie robi nic że zwierzętami. Wobec powyższego zastanawiam się czy akcja filmu nie będzie toczyć się w 2019 roku.

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Colin Trevorrow z racji tego, że przez moment był w szpitalu (do powodu się nie dokopałem, być może ze zmęczenia podczas ekspresowej pracy nad reklamą Jeepa?) poświęcił trochę czasu na odpowiedzi na pytania fanów na Twitterze:

1. Rexy aka Roberta, tyranozaurzyca z Jurassic Park, Jurassic World i JW: Fallen Kingdom, nigdy raczej nie dostanie oficjalnego, kanonicznego imienia w filmach. To dobrze, uciszy to nieco sens kłótni napalonych fanów o to, które imię dla niej jest lepsze. Ona jest po prostu T-Rexem z długą listą alternatywnych imion. I tyle. Producent jednak zaznacza, że dla niego zawsze będzie się nazywać Rexy. :
https://twitter.com/colintrevorrow/status/961072696313380864

2. Fani mieli wątpliwości, czy T-Rex z reklamy, to ta sama Rexy co w filmach, ze względu na to, że jej model nie ma widocznych blizn po walkach. Reżyser reklamy potwierdza, że to Rexy, ten sam model co użyty w Fallen Kingdom. Moim zdaniem to pytanie nie ma za specjalnie sensu, z racji tego, że reklama jest... reklamą, i nie ma żadnego powiązania z kanonem. Tym bardziej, że CGI w tej reklamie zostało przygotowane nie przez ILM, tylko Tippett Studio, które najpewniej zastosowało kilka zmian w wyglądzie tego modelu. Blizny to w końcu kwestia innej tekstury, z kolei sam model jest ewidentnie animowany inaczej, niż to, co zobaczymy w pełnym filmie. W reklamie nie widać np. dynamicznej symulacji mięśni pod skórą zwierzęcia, co nie dziwi zważywszy na fakt, że reklama powstawała w niecały miesiąc.
https://twitter.com/colintrevorrow/status/961022284906582016
https://twitter.com/colintrevorrow/status/960542663115145216

3. Na pytanie, czy gry takie jak Jurassic Park: The Game są kanoniczne z filmami, Trevorrow odpowiada, że nie wiąże rąk twórców tych gier, i bardziej traktuje je, jako soft-kanoniczne z racji tego, że to inne medium rządzące się swoimi prawami. Można to najpewniej zastosować do nadchodzącego Jurassic World: Evolution oraz do np. Trespasser: Jurassic Park, który, przynajmniej wizualnie, nigdy nie wydawał się kanoniczny (Isla Sorna wygląda inaczej, miasteczko InGenu było znacznie większe niż to w filmie, itd.), z kolei opowieści Johna Hammonda słyszane podczas gry można już traktować za kanoniczne w 99%. Ponadto nadchodząca nowela prequel Jurassic World o Claire Dearing jest konsultowana z producentem, więc będzie 100% kanoniczna. Jednocześnie producent bardzo zachwala JW: Evolution i mówi, że w grze będzie bardzo dużo gatunków dinozaurów.
https://twitter.com/colintrevorrow/status/960972621130207232

Raptosaur

I tak przecież Rexy z JW wygląda inaczej od tej z JP, jedynie blizny mogą świadczyć że to ta sama samica.

ocenił(a) film na 7
Joecrou

Jakieś rażące zmiany są serio w jej wyglądzie? Jedyne, co się zmieniło, to to że wygląda po prostu... starzej. I trudno mieć o to zarzuty, akcja filmu dzieje się oficjalnie 20 lat po akcji z JP, czyli dokładnie tyle samo ile dzieli premiery obu tych filmów. Oprócz nieco mniejszej masy i troszkę jaśniejszemu ubarwieniu skóry - czyli typowymi objawami starzenia się u gadów - nie zauważyłem niczego, co by je odróżniało. Rexy w jedynce była bardzo młodym dinozaurem, który stosunkowo niedawno osiągnął dorosłe rozmiary, tutaj jest już tak naprawdę doświadczona starsza pani ;)

Mruck

Nie do końca ; ) Ma inny kształt żuchwy, co zmienia mocno ogólny wygląd. Chyba że ta też z wiekiem u dinozaurów się zmniejszała :P

ocenił(a) film na 7
Joecrou

A to nie wiem, nie zwróciłem uwagi, może masz rację. Ale byłby to strzał w kolano.

Mruck

http://i.imgur.com/15eqV6x.jpg Wygląda na 2 różne T-rexy ;) Wiadomo że powinna być mocno starsza itp, ale no ;)

ocenił(a) film na 7
Joecrou

No jest tak jak mówiłem - bladsza, chudsza... ale niestety mimo wszystko masz rację, żuchwa rzeczywiście ma inny kształt, wydaje się być po prostu mniejsza. Kompletnie niezrozumiałe to dla mnie. Zamiast sięgnąć po stary CGI i go odświeżyć to robią od podstaw niepotrzebnie.
Przy okazji szukania nieścisłości zagłębiłem się jeszcze w blizny Rexy - jeśli rzeczywiście są one tylko po ataku raptorów, to kolejny błąd. Raptor haratał grzbiet Rexy, natomiast w filmie blizny ma w okolicach głowy.

Mruck

No właśnie ;) Jak już chcieli dać oryginalną Rexy, to mogli sie postarać by była jak najbardziej podobna, ale widocznie starsza. Tak by na pierwszy rzut oka dało sie ją rozpoznać. Zrobili sobie model i stwierdzili że fajnie bedzie jeśli damy rexa z jedynki.. A to dajmy blizny po walce z raptorami i załatwione ( chociaż tak jak piszesz, blizny są w zupelnie innych miejscach...)

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Wychodzi na to ze z Isla Nublar gdzieś w połowie filmu, będzie po eksplozji wulkanu, pożegnamy sie z wyspą i przeniesiemy sie w inne miejsce

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Blue jako jedyny błąkający sie velociraptor po Isla Nublar, aż przykre to trochę :(

ocenił(a) film na 9
marek36_filmweb

No to było akurat wiadome od czasów zakończenia pierwszego Jurassic World. Simon Masrani w pewnym momencie filmu mówi, że "żaden velociraptor nie będzie biegał luzem po wyspie", co oczywiście sugeruje to, że w Restricted Area nie było innych raptorów oprócz tych czterech w wybiegu Owena. I spośród tych raptorów jedynie Blue przeżyła starcie z najemnikami InGenu i Indominusem.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Ja tam nawet słyszałem wersje ze echo po walce z Indominusem miała przeżyć, ale w ciężkim stanie miała przejść rekonstrukcje i szereg operacji.

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

Mnie to trochę martwi, te raptory miały zawsze straszyć, zabijać, a tutaj są przyjaciółmi :/ Mogliby pokazać nam stado innych raptorów, które są po innej stronie

ocenił(a) film na 10
Mruck

Dużo raportów jest jescze na Isla Sorna i może jeszcze na innej wyspie pięciu śmierci, te z Sorny to już jakby pierwsze hybrydy wyglądają troszkę inaczej

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

A tamte dzikie i nigdy ludzi nie widziały

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Jedynie z Blue mogły by sie porozumieć

ocenił(a) film na 8
Mruck

Po prostu funkcję straszaka przejęły hybrydy. Rexy też jest o wiele sympatyczniejsza niż kiedyś. Taki character developement dla dinozaurów

ocenił(a) film na 7
KatalogFilmowy

Tylko, że w poprzedniczkach na widok T-Rexa i raptorów srało się po gaciach. Hybrydom się to nie udaje. Po co te hybrydy, to jest film o dinozaurach a nie dziwnych, zmutowanych potworach...

ocenił(a) film na 8
Mruck

Raczej nikt nie "srał po gaciach" na widok dinozaurów. Budzą respekt połączony z zachwytem, nie strach. Indoraptor będzie chyba pierwszą typowo horrorową kreaturą w serii.
A, i to przecież zawsze były genetyczne hybrydy, a nie prawdziwe dinozaury. Park Jurajski to filmy o fikcyjnych istotach, "potworach", jeśli wolisz, opartych jedynie o prawdziwe zwierzęta.

ocenił(a) film na 9
KatalogFilmowy

Ja jako dziecko nie tyle "srałem" na ich widok, co byłem przerażony za każdym razem jak T-rex czy Velociraptor otwierały swoje paszczę. Szacunek dla Rydstroma, że stworzył dla tych zwierząt takie połączenie dźwięków, które u człowieka powodu gęsią skórkę i stojące na głowie włosy. Najlepszym przykładem na to, o czym pisze jest pierwsza scena tego filmu, kiedy nie widzimy zwierzęcia w klatce, ale słyszymy połączenie ryków delfina i morsa zmontowane przez Skywalker Sound, które podkreśla jego dzikość i bezwzględność, w chwili kiedy robotnicy na polecenie Muldoona mają przesunąć klatkę.

ocenił(a) film na 8
rusekolsztyn

Tak, dźwięki dinozaurów to majstersztyk. To, jak świetnie ukazano dzikość i nieokiełznaną naturę, zasługuje na najwyższe uznanie.

ocenił(a) film na 7
KatalogFilmowy

Dużo osób srało po gaciach i ja jestem jedną z nich :) Ale być może dlatego, że oglądałem te filmy za małolata. Dużo osób ma to samo odczucie. Dinozaury oczywiście budziły respekt czy zachwyt, ale zdecydowanie również i strach.

ocenił(a) film na 8
Mruck

Z serią Park Jurajski znam się od 3. roku życia, więc wiem co to znaczy oglądać ją za małolata ;)
Może źle się wyraziłem - to nie tak, że tyranozaur czy raptory nie są straszne, bo są. Wyglądają groźnie i niebezpiecznie. Chodzi o to że nie są to typowe potwory z horrorów - nie budzą tego rodzaju strachu, co np. ksenomorf, potwór z "Cosia" czy im podobne. No, może raptorom jest do tego bliżej. Rexie to raczej bestia w typie Godzilli - jest straszna w sposób raczej "katastroficzny" niż horrorowy. Raptory zaś faktycznie mają więcej z tych klasycznych filmowych potworów, głównie przez swój mały rozmiar i ciche, bardziej złowieszcze, inteligentne zachowanie. Mam wrażenie że to nie one same powodowały największą grozę, ale towarzyszący im klimat i sposób, w jaki je ukazano.
Ujmę to tak - nie bałem się, gdy widziałem je na ekranie, ale wielokrotnie, kiedy jako dziecko znajdowałem się sam w jakimś ciemnawym pomieszczeniu, ich obraz pojawiał się w mojej głowie. To taki efekt psychologiczny, można by rzec ;)

Indoraptor wydaje się natomiast typowym stworem z horroru, nawet w trailerze przywodzi na myśl Obcego czy nawet któregoś z demonów z filmów typu "Obecność". To coś nowego dla tej serii.

ocenił(a) film na 7
KatalogFilmowy

O, teraz mogę się zgodzić w stu procentach :) Być może Indoraptor taki będzie, byłoby to ciekawe. Jednak mam nadzieję, że nie skradnie on głównego show innym bestiom, które wg mnie bardziej pasują do tego filmu. Na Raptory nie ma co liczyć, ale mam nadzieję że Rexy będzie siała spustoszenie i pożre przynajmniej jednego człowieka :D Fajnie byłoby też wrócić na Sornę...

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

W The Hollywood Reporter pojawiło się info, że zobaczymy po raz kolejny cameo Jimmy'ego Buffett w Fallen Kingdom. Ciekawe, co tym razem będzie ratował przed dinozaurami...
http://jurassicoutpost.com/jimmy-buffett-cameo-jurassic-world-fallen-kingdom/

No i ciekawostka odnośnie innego filmu. Otóż w tym roku Spielberg wypuszcza do kin blockbuster Ready Player One. Film o wirtualnej rzeczywistości, w którym będzie pełno odniesień do owoców popkultury masowej lat 80, 90 i współczesnych. Najnowszy trailer wyjawił, że swoje cameo będzie miała... Rexy z Jurassic Park. Jest widoczna jedynie przez chwilę w 1:28 sekundzie trailera. Ponadto jej model w tym ujęciu jest bardzo podobny do tego użytego w reklamie Jeepa z Goldblumem.
https://www.youtube.com/watch?v=D_eZxSYRhco

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones