PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6658}
7,6 1 661
ocen
7,6 10 1 1661
6,5 2
oceny krytyków
Jutro Meksyk
powrót do forum filmu Jutro Meksyk

Film jak marzenie! I to nie tylko z powodu genialnej gry Zbigniewa Cybulskiego, który po prostu był w świetnej formie.

Przyznam się szczerze, że kiedyś wolałem, żeby wyreżyserował ten obraz J. Kawalerowicz, ale teraz wiem już na pewno, że Ścibor-Rylski dał z siebie wszystko i zrobił film, który jest zamkniętą całością. Być może dlatego, że sam napisał niezły scenariusz? Teraz wiem, że nikt inny nie zrobiłby tego filmu lepiej; być może inaczej, ale nie lepiej.

Fabuła zdecydowanie inna niż w podobnych PRL-owskich filmach - mówiąc umownie - o sporcie. Wreszcie mamy na pierwszym planie pechowca, przegranego, zamkniętego w sobie i mocno zalanego trenera, który znalazł się na zakręcie życia i kariery. Przypadek sprawia, że odżywa, że znowu widzi cel, że walczy, że jest nakręcony i chce sukcesu.

A to wszystko dzięki urokliwej (jak zawsze) Joannie Szczerbiec. Grana przez nią bohaterka okazuje się mieć talent do skoków do wody, który wyłowił (dosłownie z basenu) właśnie Z. Cybulski, a właściwie grany przez niego trener Jańczak. Cóż, w filmie gra też czarująca Teresa Szmigielówna (zazdrość w jej wydaniu jest cicha, ale bardzo widoczna) i Tadeusz Schmidt (aktorstwo bez zarzutu). W zasadzie mogę się przyczepić tylko do gry Zygmunta Kęstowicza. Kreowany przez niego dziennikarz jest jakiś nienaturalny, sztuczny... Przy grze Cybulskiego, który był wówczas w śietnej formie, szkolna gra Kęstowicza wypadła fatalnie.

"Jutro Meksyk" jest filmem godnym największego uznania. Z czystym sumeiniem można go polecić wszystkim miłośnikom polskiego kina. Ech, dzisiaj już chyba nikt by czegoś takiego nie zrobił. Ci ludzie, ten klimat (choć z PRL-u) jest nie do powtórzenia...

ygrek

Film jest, jak sadze, fantastyczny. Ogladalam go jedynie urywkami. Czy nie jestes moze zorientowany, gdzie mozna nabyc go w calosci - chociazby nawet, jesli to kopia z telewizora?

ocenił(a) film na 10
edaita

Ech, to nie jest łatwa sprawa. Polecam Ci Kino Polska i TVP Kultura, w których co jakiś czas ten film jest emitowny. Mam go na kasecie... Jak mi się uda to zrzucić na płytę, to chętnie Ci prześlę, choć nie mogę obiecać, że będzie to szybko.

Pozdrawiam!
jarek

ygrek

Witam! widze ze interesujesz się polskim kiknem, moze troche porozmawiamy moj mail to lordin@wp.pl

ocenił(a) film na 9
ygrek

Ostatnio "Jutro Meksyk" był na kanale AleKino. Niestety oglądałam tylko drugą połową filmu i bardzo żałuję. Ale nawet ta część,którą udało mi się zobaczyć zrobiła na mnie pozytywne wrażenie;] świetna gra Cybulskiego i Szczerbic, emocje wyrażone bez zbędnych słów, aż miło popatrzeć. Będę musiała jakoś zdobyć cały film żeby obejrzeć od początku;]

ocenił(a) film na 7
ygrek

>>W zasadzie mogę się przyczepić tylko do gry Zygmunta Kęstowicza. Kreowany przez niego dziennikarz jest jakiś nienaturalny, sztuczny...<<

Wcale się nie dziwię, że tak to odebrałeś. Po pierwsze, Kęstowicz nigdy wybitnym aktorem nie był, po drugie ma podłożony głos przez Witolda Pyrkosza.

A film nie powiem ciekawy (dziękuję TVP Kultura).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones