PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 579
ocen
7,5 10 1 182579
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Analizujemy, plotkujemy, spekulujemy, i dyskutujemy na temat filmu Captain America: Civil War (i nie tylko). Proszę o oznaczenie ostrzeżeniem ''Spoiler" linków z informacjami zdradzającymi fabułę. Zapraszam do kulturalnej dyskusji. :)

paula0fm

Takich rzeczy nie robi się fanom Marvela. Wkurzyłam się. Oby nam to godziwie wynagrodzili...

paula0fm

Nie tylko my się zawiodłyśmy. XD https://40.media.tumblr.com/d70ccbaea5812e7a576720859903881a/tumblr_o311nbmky41r nbmqco1_540.jpg
https://40.media.tumblr.com/779a6f332def95d134c7ebde436b3f84/tumblr_o311nbmky41r nbmqco2_540.jpg
https://36.media.tumblr.com/83d545650a57f6e8006224ae18fd7461/tumblr_o311nbmky41r nbmqco3_540.jpg
https://40.media.tumblr.com/d886b05df4a22b9fd1d0956f4077379d/tumblr_o311nbmky41r nbmqco4_540.jpg

annalaura

Nie zdziwiłabym się gdyby Marvel maczał w tym palce. Może coś im nie grało i kazali przesunąć materiał o CW na inny odcinek.

Ivelise

Nie wspomnę o tym, że z tego co pisali ludzie, nawet w ich telegazecie widniało, że pokażą reportaż z planu. Generalnie dziwna sprawa.

annalaura

Ja to w nocy już nawet nie chciałam z nerwów nic posać, ale to było doprawdy przedziwne i wstrętne... ://

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Pewnie Marvel rozmyślił się w ostatniej chwili i to dosłownie. Przełożył o tydzień i będzie na 2 marca. Prawie tak, jak przewidywałam wcześniej, bo postawiłam na 3 marzec.

paula0fm

No teraz ta ja nie wiem czy w coś jeszcze uwierzę... A na pewno nie nastawię już budzika na 1 w nocy :P

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Nastawisz. :D

paula0fm

Ja niestety następnym razem też poczekam :D

użytkownik usunięty
paula0fm

w sumie to by miało sens za tydzień finał Agentki Carter nie ma lepszego momentu niż właśnie za tydzień puścić panel i za tydzień puścić trailer i rozpocząć właściwe promo filmu. Gdyby puścili trailer dzisiaj, trochę by sobie zepsuli promo spotu którego puścili na super bowl

No właśnie :D Wyczuwam,że trailer juź za tydzień...

paula0fm

No niee, naprawdę Marvel paskudnie pograł... a ten 2 marca to jakieś oficjalne info, czy na razie przypuszczenia?

ocenił(a) film na 10
A_Clairvoyant

Tylko przypuszczenia. Jeszcze widziałam, że jeden z Heroic Hollywood też tylko z wyczucia stawia na 8 marzec. Tak czy siak, 2 trailer powinien się ukazać na początku marca. Chyba :P

użytkownik usunięty
paula0fm

najgorsze będzie jak trailer puszczą z początku kwietnia/końca marca to by w sumie nie był głupi pomysł, bo nie musieliby robić spotów

paula0fm

W sumie tak by pasowało. W końcu dwa miesiące do premiery.

paula0fm

Ehh, no to pozostaje czekać i liczyć na to, że któraś z tych dwóch dat jest właściwa. Chociaż z tego, co pisze Flower wyżej, to rzeczywiście miałoby sens, gdyby puścili coś za tydzień, do finału Agentki Carter :)

użytkownik usunięty
A_Clairvoyant

dokładnie, jeszcze jest jeden powód gdyby puścili go właśnie przed finałowym odcinkiem Agentki mogliby podnieść oglądalność II sezonu, bo sezon II ma słabsze wyniki. I właśnie przed Agentką by pasowało zwłaszcza że Peggy w civil war ;( no wiadomo. Więc nie ma lepszej okazji niż ostatni odcinek II sezonu Agentki :)

paula0fm

Trzeba im przyznać, że prowadzą bardzo oszczędną promocję, bo w końcu mamy spot, trailer i dwie okładki (przy czym w jednej gazecie były tylko foty z trailera), a przecież przy AoU były już 2 trailery, spot z Super Bowl, dwa klipy, a jeśli chodzi o okładki nie pamiętam, ale na pewno pierwsza ukazała się już latem. W każdym razie, mimo że już nie mogę się doczekać premiery trailera nr 2, to jednak szacunek za taki oszczędny marketing i że nie znamy jeszcze połowu filmu ^^

Aleksandra_Anastazja

No i jeszcze Prelude ;) Ale zgadzam się, też bardzo mnie cieszy, że nie szaleją ze spotami na razie, no i że jest sporo elementów fabuły, które pozostają zagadką :) Mam nadzieję, że nie przesadzą z promocją po drugim zwiastunie, i że będzie można spokojnie iść do kina z nastawieniem, że nie wiemy o filmie absolutnie wszystkiego.

A_Clairvoyant

A no prawda, Prelude, choć to chyba bardziej taki wstęp do tego co zobaczymy w filmie :) dobrze, oby tylko się nie rozszaleli przed premierą ;)

użytkownik usunięty
Aleksandra_Anastazja

Coraz bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że w samym filmie dostaniemy jakąś bombą. Bo ta kampania reklamowa jest dość zadziwiająca, patrząc na inne filmy Marvela.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się. Przecież po Wojnie w MCU ma się zmienić wszystko...

użytkownik usunięty
grubens997

oby na lepsze :)

ocenił(a) film na 10

To zależy od tego, czego oczekujesz

użytkownik usunięty
grubens997

oczekuję mniej humoru w III fazie ale sądząc po informacjach o Thor Ragnarok czy kontynuacji Ant Mana który pewnie będzie miał humor to obawiam się że są to nikłe oczekiwania ;(

użytkownik usunięty

Zmniejszenie dawki gagów w Marvelu jest w pewnym sensie niemożliwe. Niemniej Civil War będzie poważne, myślę, że Strange także. Spidey pewnie będzie miał sporo gagów, Antek to samo, zobaczymy jak zrobią Marvela i Black Panther.
No i GotG 2, czyli jeden wielki festiwal humoru.

ocenił(a) film na 10

A w serialach ??
W Jessice humoru jest bardzo mało
W Darku też (oprócz Foggt'ego)
W Agentach czasami jest czasami nie ma
A w Agentce..... no cóż: Jarvis=humor

użytkownik usunięty
grubens997

Jessiki nie oglądałem, to się nie wypowiem. Co do reszty się zgadzam, ale chodzi mi tu o filmy, które produkowane są z większym rozmachem niż seriale. Poza tym wielu ludzi uwielba Marvela właśnie za taki humor i w pewnym sensie jest to jakaś różnica od ciężkiego i poważnego DC.

ocenił(a) film na 10

Niby tak, ale seriale są bliższe widzowi (filmy są 2-3 razy w roku, a nowy odcinek serialu dostajemy co tydzień)

użytkownik usunięty
grubens997

Ale spójrz na oglądalność. Połowa, jeśli nie większość widzów Marvela w życiu nie obejrzała nawet jednego odcinka jakiegokolwiek serialu. W serialach mogą sobie pozwolić na eksperymentowanie, w filmach już nie bardzo. Poza tym jakbym dostał dla przykładu Strażników czy Antka bez humoru, to bym się lekko zirytował. Jak chcę poważny film o superbohaterach, to oglądam Batmana czy Watchmen. Choć z drugiej strony też liczę w paru nowych filmach na jakiś dodatkowy mrok, w szczególności w CW(co już jest właściwie pewne), ale też w Strange'u i Pantherze. Avengers to Avengers, IW może i będzie poważniejsze, ale gdy pojawią się tam Strażnicy, to powaga długa tam się nie utrzyma :P

ocenił(a) film na 10

Wątpię, skoro każdy serial ma w nazwie "Marvel's" to nawet średnio ogarnięty widz ogarnie, że to jest jakoś powiązane z MCU

użytkownik usunięty
grubens997

w Agentce akurat humor z Jarvisem nie jest irytujący ani nie przeszkadza wyrównać się klimatowi.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się. Marvel mógłby nakręcić serial, kory w całości opierałby się na rozmowach Howarda z Jarvisem. Połowa widowni wykitowałaby ze śmiechu X)

użytkownik usunięty
grubens997

hehe dokładnie :)

użytkownik usunięty

przesadzasz z GOTG, to ant man jest jednym wielkim festiwalem humoru

użytkownik usunięty

Bez jaj, w GotG co drugie zdanie to żart bądź jakiś tam humor. Antek również, ale tam tego tak nie odczułem.
Poza tym w Antku występują poważniejsze postacie-chociażby Pym czy Cross. A w Strażnikach cała ekipa to właściwie jajcarze, może oprócz Gamory, bo Drax momentami miał niezłe wstawki.

ocenił(a) film na 10

Coś w stylu "Dlaczego miałbym mu przejechać palcem po szyi??"

użytkownik usunięty
grubens997

Między innymi ;)

użytkownik usunięty

Niestety nie zgodzę się, dzięki kosmicznemu klimatowi GOTG wygrywają humor nie razi, do tego bitwa na statku Ronana ma mroczniejszy klimat. Film zdecydowanie ma taki humor jak Nowa Nadzieja
C3 PO Groot
R2 D2 Rocket
Gamora Leia
Star Lord Luke
Drax Han Solo taki trochę

i humor te postacie mają w podobnym tonie. Ant Man to słaba komedia, irytująca, słaby wątek z rodziną, drewniana Lily, Strażnicy wypadają lepiej. Pymm serio? W scenie z retrospekcją śmierci matki Hope, ośmieszyło to jego postać...

ocenił(a) film na 10

Eee.. ja bym powiedział że Groot to Chewbacca (obaj sa bardzo rozmowni), a Rocket to Han Solo

użytkownik usunięty
grubens997

a w sumie :) to lepiej brzmi :) Groot przynajmniej nie irytuje jak C3 PO a Rocket faktycznie :)

ocenił(a) film na 10

No i Rocket (Han) opiekuje się Grootem (Chewbaccą)
Tylko kim jest Drax ??

użytkownik usunięty
grubens997

Drax ? Anakin? Może? Z jednej strony dobry ale targają nim złe emocje?

ocenił(a) film na 10

Thanos to Imperator a Ronan to Vader ^^
A Drax... Drax to Drax, jego nie da sie porównać ;)

użytkownik usunięty
grubens997

faktycznie :) a może Drax to Jabba? :D

ocenił(a) film na 10

Wiem !!! Drax to ten ziomek który zorganizował kolację (walkę) z Vaderem (Ronanem) w tym mieście w chmurach (Knowwhere)

użytkownik usunięty
grubens997

Lando Calrissian :D

No jasne, a może Snoke? Albo Finn? :D

użytkownik usunięty
LordVader345

Finn to Black Panther prędzej :P

Na Snoke'a to Baron Zemo pasuje :P

a Rey to kto? Wanda czy Jessica? Chyba bardziej Wanda :-)

A Thor i Loki?

Lando to moze być Falcon. A Kylo Renem... Nie wiem :D Ant-Man?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones