PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643366}

Kapitan Phillips

Captain Phillips
7,7 217 833
oceny
7,7 10 1 217833
7,4 35
ocen krytyków
Kapitan Phillips
powrót do forum filmu Kapitan Phillips

Ten film to typowa usaowska propagandówka, "ku pokrzepieniu serc". Do pościgu za szalupą (i tytułowym kapitanem) rusza wielka usaowska machina wojenna. Okręty wojenne w tym krążownik i lekki lotniskowiec, Herkules z Fokami, drony i pewnie satelita. Mamy też kilku snajperów na pokładzie. Brakuje już tylko Captain'a Ameryca i Supermana. Fabuła filmu jest naciągana i nielogiczna, choć same ataki na statki w wykonaniu piratów-rybaków z Somalii są faktem. No ale tu mamy "mission impasyble" w wykonaniu dzielnych wojaków z USA oraz bohaterskiego Szeregowca Ryana.

ocenił(a) film na 8
Paraves

Krążownika w CTF 151 nie było. Były mniejsze jednostki. „Boxer”, którego nazwałeś lekkim lotniskowcem był w roku 2009 zapewne okrętem flagowym CTF 151 z którego pani admirał nadzorowała akcję. Całkiem normalna wyprawa dla okrętów, które w tym czasie i tak nie miały nic innego do roboty.
„Kapitan Phillips” to świetny film. Somalijscy bandyci najpierw zaliczyli nieudane porwanie „Maersk Alabama” a potem próbowali ratować wyobrażenie o milionowym okupie przez porwanie kapitana kontenerowca. Cała reszta ich działań to wyobrażenie o tym, że świat sprzyja bandytom. Świat bandytom nie sprzyja, ich śmierć lub więzienie już w momencie wodowania szalupy były przesądzone. Zaletą filmu było takie poprowadzenie akcji, że trzymał napięcie, choć wynik był przesądzony. Nie każdemu to się udaje, Greengrasowi się udało. I na dokładkę wziął jako materiał podstawowy nieudaną książkę Phillipsa i zrobił z tego film.

Beel

Albo ja niedowidzę (się mylę), albo nie masz racji. Ja tam widziałem CG, Krążownik rakietowy typu Ticonderoga oraz DDG; Niszczyciel rakietowy typ Arleigh Burke. Pokazywali raz, ten raz ten. Co do "Boxer" to tak jest w filmie, masz rację. Teraz najważniejsze, lubisz usaowców i im kibicujesz. Problem w tym, że oni walczą wszędzie tylko nie u siebie. Raz im dwa - DWA!! budynki rozwalono i to jest tragedia narodowa? Nasza Warszawa była zrównana z ziemią, a Nagasaki czy Hiroszima? to pikuś jest przecie!! Jest bo to nie w USA. Film to promocja mentalności Kali'ego. Mógłbym rozwinąć, ale z "wierzącymi" nie dyskutuję. Dla mnie to nie jest "świetny film"! Na partyzantów podczas niemieckiej okupacji też mówili "bandyci"!!!!!

ocenił(a) film na 8
Paraves

No to widzieliśmy coś innego, Halyburton nie jest krążownikiem.
Nie piszesz o filmie, tylko dziwną opowieść o USA.
Powtarzam: jest oczywistą rzeczą, że los Somalijczyków został przesądzony w momencie spuszczenia szalupy z kontenerowca na wodę i dzięki talentowi filmowców dało się sceny w szalupie oglądać, choć koniec był całkowicie do przewidzenia.
I nie piszesz w języku polskim, tylko w polskawym (można też to nazwać pidgin polish) - „ten raz ten”, „Raz im dwa - DWA”. Dlatego pozwolę sobie nazwać Ciebie „Mr Eazi”.
Panie Mr. Eazi, proszę napisać coś o somalijskich partyzantach wyzwalających uciśnionych na Seszelach albo Oman od zgubnego wpływu sekciarskiego charydżyzmu. Wiem, że stać Pana na napisanie czegoś zabawnego.
Zabawna historia zadowoli mnie, na pewno nie będę z nią dyskutował.

Beel

He he. Miałem nie odpowiadać, ale skoro robisz osobiste wycieczki, to od dziś pozwolę sobie nazywać cię "Mr Łysa Dupa-Czepialski". Jesteś zapewne niskiego wzrostu, to by wyjaśniało co nieco. Spodobał mi się też ten polskawy! Bez odbioru.

ocenił(a) film na 8
Paraves

Nadal czekam na próbę literacką o somalijskich partyzantach. Spodziewam się użycia języka polskawego.

ocenił(a) film na 8
Paraves

Rozszyfrowałem Ciebie. Jesteś murzynem pracującym w ambasadzie Polski w Abudży. Stąd bierze się pobieżna znajomość języka polskiego i zapewne znajomość języka angielskiego na poziomie pidgin english.

Murzynek Bambo w Afryce mieszka,
czarną ma skórę ten nasz koleżka.
Uczy się pilnie przez całe ranki
Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.
A gdy do domu ze szkoły wraca,
Psoci, figluje - to jego praca.
Aż mama krzyczy: "Bambo, łobuzie!''
A Bambo czarną nadyma buzię.
Mama powiada:"Napij się mleka"
A on na drzewo mamie ucieka.
Mama powiada :"Chodź do kąpieli",
A on się boi że się wybieli.
Lecz mama kocha swojego synka.
Bo dobry chłopak z tego murzynka.
Szkoda że Bambo czarny , wesoły
nie chodzi razem z nami do szkoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones