PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643366}

Kapitan Phillips

Captain Phillips
7,7 217 818
ocen
7,7 10 1 217818
7,4 35
ocen krytyków
Kapitan Phillips
powrót do forum filmu Kapitan Phillips

Bajka prawdziwa.

ocenił(a) film na 5

Taaak, Amerykanie potrafią nawet faktom zrobić taki tuning, że hej. Typowy film przygodowy, a nie żaden biograficzny i dramat. Można obejrzeć. Mówienie, że Hanks grał tu wyśmienicie jest nadużyciem. Cały obraz bije przeciętnością i nic nie zmieni tu panoramiczne hasanie po oceanie. Greengrass powinien zająć się dokumentami, do fabuły trzeba nieco więcej oddechu.

Krzypur

Kolejny kulawy znawca kina. Weź oddech i się wypróżnij najpierw a potem tu pisz.

ocenił(a) film na 5
filozof71

Dokładnie mógłbym Ci poradzić to samo, ale dodam coś od siebie - pisz na temat.

ocenił(a) film na 8
filozof71

Dokładnie

ocenił(a) film na 6
filozof71

Tak idż się wysraj znawco kina.

Krzypur

Nie zgodzę się tylko co do Hanksa, bo grał najlepiej jak dało się zagrać nieciekawą postać. Od początku mi to śmierdziało modnym ostatnio prospołecznym "każdy szary obywatel może być bohaterem".

Co do tuningu faktów - pełna racja. Ja niestety zrobiłem sobie straszną krzywdę przeczytania co zostało podrasowane jeszcze przed seansem. Sceny wielkiego heroizmu typu "Jeśli masz kogoś zabić, zabij mnie" powodowały u mnie potem wyłącznie mdłości. No ale niestety, gdyby nie ten tuning, fabuła nadawałaby się wyłącznie do rekonstrukcji na Discovery, nie na film koszący masę forsy.

Ciekawe momenty to praca marynarki i komando fok, reszta jest kompletnie niewarta zachodu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones