film

Kiedyś byliśmy dzieciakami

We Were Once Kids
2021
1h 31m
6,5 374
oceny
6,5 10 1 374
5,2 5
ocen krytyków
Prawdziwa historia bohaterów filmu ''Dzieciaki'' Larry’ego Clarka, którzy zostali przez niego bezwzględnie wykorzystani jako trampolina do sukcesu w Hollywood. Zobacz pełny opis
Kiedyś byliśmy dzieciakami zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

AFI / AACTA (od 2012 roku)
Film zdobył nagrodę AFI / AACTA (od 2012 roku)
Sprawdź wszystkie nagrody

Niskobudżetowy film "Dzieciaki", pokazujący grupę nowojorskich nastolatków, którzy nadużywają narkotyków, jeżdżą na deskorolkach i uprawiają beztrosko seks, okazał się światowym hitem w 1995 roku. Reżyser filmu, Larry Clark, i scenarzysta-debiutant, Harmony Korine, przedstawiali film jako dzieło fabularne. Stał się on dla nich  trampolinąNiskobudżetowy film "Dzieciaki", pokazujący grupę nowojorskich nastolatków, którzy nadużywają narkotyków, jeżdżą na deskorolkach i uprawiają beztrosko seks, okazał się światowym hitem w 1995 roku. Reżyser filmu, Larry Clark, i scenarzysta-debiutant, Harmony Korine, przedstawiali film jako dzieło fabularne. Stał się on dla nich  trampoliną do sukcesu w Hollywood. Jednak proces produkcji i spuścizna filmu pozostawiły niesmak i przyczyniły się do dramatów aktorów-naturszczyków, wykorzystanych przez twórców. "Kiedyś byliśmy dzieciakami" koncentruje się na triadzie sex-drugs-rock&roll, kompletnie pomijając społeczne tło, w którym funkcjonuje ta grupa i poczucie wspólnoty. Prezentuje historie bohaterów filmu "Dzieciaki". Dwóch z tej paczki dostało szansę w Hollywood, ale ich kariery skończyły się tragicznie. Larry Clark zwykł mówić o swoim filmie: "pokazuje prawdę, która może być szokująca". Reżyser filmu dokumentalnego, Eddie Martin, odpowiada na to z kolei: "Czyja jest ta prawda, którą widzimy na ekranie i czyim kosztem jest ona ukazana?" . Historia grupy dzieciaków została sprzedana chwytliwym hasłem, zaś konsekwencje okazały się dla nich niszczące. Clark i Korine odmówili udziału w filmie.

studio
Resolution Media
tytuł oryg.
We Were Once Kids
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Warto obejrzeć

ocenił(a) film na 9

…wbrew temu, co wypisują „krytycy niezależni”. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość za szokującą fasadą jest bardziej prozaiczna i przygnębiająca. To film o poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości. Kolejny odcinek historii o tym, jak szołbiznes wykorzystuje ludzi, a nagła sława potrafi dosłownie zabić tych, którzy nie są na...

więcej

26 lat po tym, jak niczego niepodejrzewającemu światu ukazał się kultowy klasyk „Kids” ("Dzieciaki"), ten dokument sprawdza rozbieżne ścieżki życia oryginalnej obsady, dostarczając niezachwianego spojrzenia wstecz na jeden z najbardziej kultowych filmów lat dziewięćdziesiątych.

Który muszę obejrzeć

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 6

chlały, ćpały, a przetrwały (niektóre w garniturach i na sofach, inne na zydelku w pokoiku z xiążkami), aktywna koneserka raju na ziemi wprawdzie już nie taka jak kiedyś (bo rodzina, ach, rodzina), ale przynajmniej mają co wspominać..

zachowania twórców odpowiedzialnych za to bądź co bądź arcydzieło zdają się po...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones