Film

The Color of Money

1986 1 godz. 57 min.
7,2 8 605
ocen społeczności
7,2 10 1 8605
5 680
chce zobaczyć
{"rate":6.33333,"count":3}
{"id":"1280","linkUrl":"/film/Kolor+pieni%C4%99dzy-1986-1280","alt":"Kolor pieniędzy","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/12/80/1280/7664920.2.jpg"}
Doświadczony bilardzista i jego zdolny, choć niepokorny, uczeń przemierzają Stany Zjednoczone, grając w przydrożnych klubach.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy aktor pierwszoplanowy w roku 1987 dla Paul Newman

Eddie "Fast" Felson (Paul Newman), stary i doświadczony bilardzista, który już dawno wycofał się z branży, pewnego dnia spotyka godnego siebie ucznia, młodego i zdolnego Vincenta (Tom Cruise). Mężczyźni wyjeżdżają na tournee po knajpach, gdzie Eddie uczy Vincenta wszystkich znanych sobie sztuczek. Jednak po pewnym czasie między mistrzem iEddie "Fast" Felson (Paul Newman), stary i doświadczony bilardzista, który już dawno wycofał się z branży, pewnego dnia spotyka godnego siebie ucznia, młodego i zdolnego Vincenta (Tom Cruise). Mężczyźni wyjeżdżają na tournee po knajpach, gdzie Eddie uczy Vincenta wszystkich znanych sobie sztuczek. Jednak po pewnym czasie między mistrzem i uczniem dochodzi do konfliktu, który doprowadza do tego, że na turnieju w Atlantic City stają przeciwko sobie.

boxoffice
$52 293 982 w USA
budżet
$13 800 000
studio
Touchstone Pictures (przedstawia) / Silver Screen Partners II (współudział)
inne tytuły
Po skończonej rozgrywce Vincent dwukrotnie rozkręca swój kij.
Kiedy przy stole jest Eddie, ustawienie bil zmienia się, mimo, iż nie wykonuje on w danym momencie żadnego uderzenia.
Odbicie Eddie'ego w bili numer 3 nie jest odwrócone, chociaż powinno być.
Wróciłem!
Aron_Reason_Alldwing ocenił(a) film  na 
„Kolor pieniędzy” to jeden z najbardziej kameralnych filmów Martina Scorsese. Brakuje w nim ciężaru gatunkowego typowego dla późniejszych produkcji w dorobku reżysera, co ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 63%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.