The Color of Money

plakat - Kolor pieniędzy (1986)

opisy filmu

(4)
  • Eddie "Fast" Felson (Paul Newman), stary i doświadczony bilardzista, który już dawno wycofał się z branży, pewnego dnia spotyka godnego siebie ucznia, młodego i zdolnego Vincenta (Tom Cruise). Mężczyźni wyjeżdżają na tournee po knajpach, gdzie Eddie uczy Vincenta wszystkich znanych sobie sztuczek. Jednak po pewnym czasie między mistrzem i uczniem dochodzi do konfliktu, który doprowadza do tego, że na turnieju w Atlantic City stają przeciwko sobie.

  • Vincent Lauria (Tom Cruise) jest młodym, utalentowanym i bardzo pewnym siebie bilardzistą. Pewnego dnia swoją oryginalnością i talentem zwraca uwagę dawnego mistrza Eddiego "Fast" Felsona (Paul Newman). Wraz z dziewczyną Vincenta, Carmen (Mary Elizabeth Mastrantonio) mężczyźni wyruszają w trasę po całych południowych Stanach, której finałem mają być mistrzostwa bilardowej dziewiątki w Atlantic City.

  • Eddie Felson (Paul Newman) poznaje w barze utalentowanego bilardzistę Vincenta Laurię (Tom Cruise). Postanawia pokierować młodego wilka do wielkiej sławy i pieniędzy. Razem wyruszają w podróż do Atlantic City, gdzie ma odbyć się wielki turniej bilardowy. Po drodze Vincent zbiera doświadczenie, grając w przydrożnych lokalach.

  • Paul Newman i Tom Cruise - dwaj supergwiazdorzy kina - dają popis gry aktorskiej w filmie Martina Scorsese. Newman powraca w jednej ze swoich najgłośniejszych ról jako Fast Eddie Felson z "Bilardzisty". Jego życiową dewizą nadal jest, że milej jest wygrać pieniądze niż je zarabiać.
    W osobach Vince'a (Cruise) i jego seksownej, wygadanej przyjaciółki (Mary Elizabeth Mastrantonio) znajduje godnych siebie naśladowców. "Kolor pieniędzy" to wspaniale opowiedziana historia oszałamiająca błyskotliwą pracą operatorską.

multimedia