PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1218}

Kolor purpury

The Color Purple
7,8 41 885
ocen
7,8 10 1 41885
7,1 12
ocen krytyków
Kolor purpury
powrót do forum filmu Kolor purpury

Historia przepiękna. Dwie czarnoskóre siostry zostają rozdzielone przez brutalnego, wrednego męża jednej z nich. On kontroluje każdy jej ruch. Mimo tego, że siostra, która została wygnana z domu, pisze listy do swojej siostry, nie dochodzą do niej, ponieważ Albert zabiera je...

immanuel

Według mnie ten film jest doskonałym przykładem na to, że Akademia niekoniecznie nagradza filmy ze względu na tematykę. Przecież łatwo by było dać garść Oscarów filmowi poruszającemu tak ważną tematykę, a tu psikus - wygrało (swoją droga nie wiem z jakiej paki) "Pożegnanie z Afryką".

Można się kłócić zasłużenie czy nie, wiadomo - każdy ma swój gust, sam nie jestem wielkim fanem tego filmu, ale w kwestii zdjęć moim zdaniem Allen Daviau wyprawia miejscami rzeczy powalające. W tej kategorii to mogli już tę statuetkę filmowi Spielberga przyznać.

ocenił(a) film na 5
Albertino

Kłócić się nie zamierzam ale "Pożegnanie z Afryką" jest lepszym filmem (moim i Akademii zdaniem:p) i ma piękne zdjęcia!

Marvin

Uwielbiam Meryl Streep i "Pożegnanie z Afryką" bardzo mi się podobało, ale kilka statuetek powinien zgarnąć "Kolor purpury". Wg mnie najbardziej zasłużył na film roku i/lub scenariusz adaptowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones