PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110723}

Kontrabanda

Luca il contrabbandiere
6,3 52
oceny
6,3 10 1 52
Kontrabanda
powrót do forum filmu Kontrabanda

Lata 1979-82 to najlepszy okreś w twórczości Lucia Fulciego. W tym czasie nakręcił swoje najlepsze horrory, filmy za które na zawsze będzie zapamiętany. "Contraband" jest jedynym jego filmem z tego okresu, który nie jest ani horrorem, ani sadystycznym giallo. Jednak z horrorami ma on trochę wspólnego, a to za sprawą przemocy, jaką jest wypełniony. Przypalanie twarzy palnikiem, zbliżenia na zmasakrowane zwłoki, brutalny gwałt, lejąca się strumieniami krew i mocne sceny gore to coś, czego się człowiek w filmie o mafii nie spodziewa. Bawiłem się na tym filmie nawet lepiej niż się spodziewałem!

ocenił(a) film na 5
Malignus

Może i jedno z lepszych dzieł Fulciego, ale i tak nie zachwyca jak zresztą większość jego filmów. Świetny jest początek, scena pogonią za łodziami wspaniale sfotografowana, potem akcje buduje się za pomocą dialogów i przedstawiania postaci. Gdzieś w połowie zmienia się to wszystko w krwawą jatkę która niekoniecznie jest tu potrzebna. Finał nawet widowiskowy, ale nie ratuje wielu słabszych momentów tego nierównego obrazu. Ogółem to aktorstwo dobre, muzyka świetna (można wyczaić jeden motyw który podpieprzył Necro do swojego utworu), ale scenariusz jest ciut zbyt naiwny, cała historia czasami wydaje się nielogiczna i poprowadzona tak by zapewnić kolejne strzelaniny. Ogółem to 5/10 , zagorzali fani Fulciego mogą dać o dwa oczka wyżej, wszakże tylko mnie chyba przeszkadza bezsensowna przemoc i naiwność scenariuszy w jego dziełach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones