PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6848}

Kopalnie króla Salomona

King Solomon's Mines
6,3 8 167
ocen
6,3 10 1 8167
Kopalnie króla Salomona
powrót do forum filmu Kopalnie króla Salomona

Niezły film, ale

użytkownik usunięty

połowa jest zerżnięta z dwóch pierwszych części Indiany Jonesa. Nawet tytuł na okładce jest napisany podobnym stylem co tytuł "Raiders of the Lost Ark".

To prawda, ale film trzyma klasę. No i cholernie miło popatrzec na młodą Sharon ;)

ocenił(a) film na 5
King_SX

Popatrzeć może miło, ale na tym się kończy. Film byłby 100 razy lepszy bez tej "dziuni" (i nie chodzi mi o aktorkę, ale o postać) - jest bardziej irytująca niż wszystkie dziewczyny Bonda razem wzięte - te jej piski działały mi na nerwy.

użytkownik usunięty
biedny_misiu

A ja bardzo pozytywnie oceniam. Fajnie jest czasem zobaczyć jakiś stary film. Strasznie się na nim uśmiałam.
No i po raz pierwszy widziałam Sharon Stone nie grającą czarnego charakteru i nawet fajnie wypadła, to była jedna z pierwszych ról w jej karierze.

ocenił(a) film na 8

To film mojego dzieciństwa. Mnie w wersji poszerzonej nadal sie podoba. Tu wiadomo kto jest zły, kto dobry, kto goni, że jest skarb, że przygoda, śmiechy chichy. Schemat przyprawia o zachwyt. W dobrym tonie, w dobrym guście, oldskulowe. Mimo, że film stary, głupkowaty, niedorobiony, to jakiś taki normalny, przyjazny mi.

ocenił(a) film na 6
lechmarian

Fajny filmik. Byłem na nim wiele razy w kinie. Jest tam trochę nonsensu ale ogólnie miło się to ogląda. Wszyscy mówią że to zrzyna z Indiany Jonesa, ale jest dokładnie odwrotnie. Indiana powstał w 1981 roku, a oryginalne Kopalnie Salomana i postać Alana Quatrmaina o wiele wcześniej. To raczej Spielberg połaczył cechy podróżników w image Humprey Bogart ( afrykańska królowa ) i tych z książek o Alanie Quatermainie z niektórymi cechami Bonda i stworzył Indianę Jonesa.

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

film fajny i lekki ale i tak nie przebije Indiego:)nonsensów fakt masa i efekty nie są wyższych lotów ale poza tym da się obejrzeć

ocenił(a) film na 6
panb2

Zgoda. Indiana Jones jako filmowa seria o niebo lepsza, jednak pomysł na postać w stylu Indiany czyli ( Alan Quatermain ) starszy o jakieś kilkadziesiąt lat.

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

To raczej Indiana Jones jest kopią Allana...

ocenił(a) film na 6
anex56

Przecież tak właśnie napisałem.

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

No fakt, przepraszam, źle zrozumiałam.

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

Pomysł starszy tak ale wykonanie lepsze Indiany mówię tu o filmach rzecz jasna pierwszy indiana jest z 81 roku ale efekty są lepsze i akcja bardziej wiarygodna przykładowo Indy był ciągnięty za ciężarówką ok to mogę zaakceptować zresztą oglądałem dodatki jak to kręcili ale Alan za pociągiem po torach...

ocenił(a) film na 8
panb2

No tak, ekranizacje ksiązek to co innego ...

ocenił(a) film na 6
panb2

Indiana wydaje się bardziej wiarygodny z uwagi na bardziej realne efekty specjalne, ale nonsensów tam też nie brakuje np: Indiana przeżywa rejs przez Atlantyk na zewnątrz okrętu podwodnego.

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

to fakt to się najbardziej rzuca w Poszukiwaczach zaginionej arki:)

ocenił(a) film na 1
Rahabiel

Ale tu przerobiono fabułę tak by wcisnąć rzeczy skopiowane z Indiana Jonesa. Wystarczy porównać z poprzednimi wersjami.

biedny_misiu

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

dobrze ze cie wykopsali!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones