PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870175}

Kos

7,3 20 560
ocen
7,3 10 1 20560
7,8 48
ocen krytyków
Kos
powrót do forum filmu Kos

że to jakiś Tarantino dla ubogich. O czym miała być ta opowiastka? Parodia "Nienawistnej ósemki"? To coś takiego, jak film o Abrahamie Lincolnie jako łowcy wampirów. Nic tak w tym filmie nie razi jak współczesny język. Jak się ogląda Trylogię Sienkiewicza, to język, którym posługują się bohaterowie przenosi nas w tamte czasy. A tu? Widz ma wrażenie, że akcja odbywa się współcześnie. No, a ten pseudorosyjski bełkot Więckiewicza to już jakaś masakra. Polskiemu aktorowi wydaje się, że jak ma mówić po śląsku, czy góralsku, to wystarczy po prostu seplenić, a jak z rosyjskim akcentem, to można mówić normalnie po polsku, tylko trzeba troszku zacjongac i będzie git. Otóż nie wyszedł git, tylko straszna kaszana. Coś okropnego. W ogóle mam wrażenie, że ten film nakręcił Maślana, ale ten z Włatców móch. Ale spoko, jak mawia miszcz Wajda: szkoły pójdą...

eltoro10000

dodatkowo wyszedł jako film historyczny przeznaczony na ekran telewizji. Nie czuć klimatu filmu kinowego

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Temu rosjaninowi wydaje się że mówi po Polsku pada to zdanie u pułkownikowej w domu gdy wchodzi...

wsad19

Wiem, też to oglądałem, chodzi o to, że w ten sposób nie mówi Rosjanin. Używa skomplikowanych polskich słów bez żadnego akcentu, przeplatając je prostymi ze sztucznie brzmiący zaśpiewem. Brzmi to tak samo głupio, jak kiedy polski aktoł uadaje Amełykanina, mówiącego po polsku, co świetnie sparodiował Bareja w Misiu w sceniena dworcu kolejowym. Jak ktoś chce posłuchać jak mówi Rosjanin czy Ukrainiec po polsku, to niech posłucha Bogdana Stupki w "Ogniem i mieczem". Ale do tego potrzeba aktora, nie pajaca.

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

Tak sobie myślałem oglądając "Kosa", ludzie narzekają na "Ogniem i mieczem", a przecież tamto dzieło bije na łeb film o Kościuszce,

Bartek_990

Jest takie powiedzenie: Nie porównuj gów.na do twarożku... ;-))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones