Film

Spaceballs

1987 1 godz. 36 min.
6,5 55 286
ocen społeczności
6,5 10 1 55286
4 532
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
Zły Lord Hełmofon rozkazuje porwać księżniczkę Vespę, by móc zdobyć bezcenne zapasy powietrza z jej rodzinnej planety. Lone Starr, za namową ojca dziewczyny, wyrusza na ratunek.

Lord Dark Helmet (Rick Moranis) chce porwać księżniczkę i wziąć ją jako zakładniczkę. Wypuści ją dopiero wtedy, kiedy cały zapas świeżego powietrza zostanie przesłany do prezydenta Skrooba (Mel Brooks). Księżniczce pomaga bohaterski Lone Starr (Bill Pullman) i jego towarzysz, Barf (John Candy).

boxoffice
$38 119 483 w USA
budżet
$22 700 000
studio
Brooksfilms / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
inne tytuły
Spaceballs: The Video (tytuł video) USA
Planet Moron (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Mel Brooks chciał by Lone Starra zagrał Tom Cruise lub Tom Hanks, w związku z czym próbował zaangażować ich do roli. Ostatecznie w postać wcielił się Bill Pullman.
Pułkownika Sandurza miał pierwotnie zagrać Steve Martin.
W scenie, w której Lord Hełmofon zaczął krzyczeć na załogę i wszyscy zasłonili swoje wrażliwe miejsca, jeden ze szturmowców rusza ręką w stronę krocza, zanim powinien tak zareagować.
Dorobek filmowy Mela Brooksa to zbiór najbardziej pokręconych parodii wszystkiego, co miało jakiekolwiek znaczenie w kinie. Przy czym, poczucie humoru reżysera rzadko ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 68%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ocena

  2rzyn ocenił(a) film na

  jak to możliwe że ten film ma ocenę na poziomie 6.5? przecież to klasyka parodii

 • Kosmiczne Jaja i Gwiezde Wojny 1999-2015.Kilka faktów!

  dzonydep ocenił(a) film na 10 

  1.Druidia przypomina Naboo-ta sama zieleń. 2.Darth Vader hełmu nie otwierał,a Lord Hełmofon i Kylo Ren owszem. 3.Pojawienie się Yogurtha i pierścien szmocy i tej pomarańczowej w okularach w "Przebudzeniu Mocy" i miecz Luke'a-jest podobieństwo! 4.Anakin i Amidala ... więcej

 • Lord Mroczny Hełm

  Bilet95 ocenił(a) film na

  Czy Michał Szczerba go nie przypomina ? XD

 • Najlepsza scena ?

  speed_demon

  moim zdaniem akcja na pustyni - jak Lord Dark Helmet mówi "przeczesać pustynie!!" :D:D:D:D myślałem, że się zleję !!! kto widział, ten wie :D

 • Bardzo dobra parodia

  Fan345 ocenił(a) film na

  Kosmiczne jaja to bardzo dobra parodia Star Wars ,mega zabawny film ,z świetną grą aktorską .

  1
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.