PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34297}

Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów

A Nightmare On Elm Street 4: The Dream Master
6,5 15 150
ocen
6,5 10 1 15150
5,2 6
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów

Z pomyslem troche straszna !

Polecam 8/10 :)

ocenił(a) film na 1
Oki_Oki

ODPOWIEDŹ ZE SPOILERAMI

Nie sądze, raczej najgorsza zaraz po "dwójce". Po dobrym początku jest tylko gorzej. Inna aktorka za Kristen (Tuesday Knight zamiast Patricii Arquette). Motyw wciągnięcia do snu głupi i niedopatrzony (w "trójce" Nancy miała motyw przenikania do snów i zginęła nie przekazując nikomu ani tej, ani podobnej mocy, Kristen była mistrzynią gimnastyczną; na dodatek Kristen tutaj ginie). Poprzez owo wciągnięcie twórcy usprawiedliwiają ciągnięcie serii i wprowadzają postaci co najwyżej tuzinkowe, z których część pojawiła się w "piątce".

Sceny zabójstw:
-utopienie w łóżku wodnym - pomysłowe, ale się nie sprawdza
- walka z niewidzialnym Freddy'm - straszna niedorzeczność i jedna nielogiczność (chłopak mógł podbiec po rękawicę Freddy'ego i spróbować ją użyć, ale tego nie zrobił)
-zabójstwo astmatycznki - śmiech na sali, tak to niemal każdy potrafi
-zmiana w robaka - błe, co to ma być, już marionetkowa scena w "trójce" była obrzydliwa, choć do przełknięcia.

Motyw kręcenia się w kółko co najmniej irutuje.

Pokonanie Freddy'ego za pomocą lustra - co to on, bazyliszek?
Podkład muzyczny słaby, Dokken w "trójce" to było mistrzostwo, podobnie jak muzyka skomponowana do filmu przez Angelo Badalamentiego (Craig Saffian się nie spisał).

Kolejnym niewłaściwym krokiem było powierzenie reżyserii Renny'emu Harlinowi - jednemu z najbardziej nieudolnych reżyserów Hollywood (jedyny jego dobry film to "Długi pocałunek na dobranoc").

O zakończeniu nie wspomnę.

ocenił(a) film na 8
Shiloh

Mi sie podobala tobie nie musiala ..

I 3 byla fajna

ocenił(a) film na 8
Oki_Oki

Mi też się podobały te dwie części. :D dwójka mnie znudziła i wyłączyłam.....

ocenił(a) film na 8
Leewaa

Hah , mi sie tam wszystkei podobaly ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones