PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88334}

Koszmary

Nightmares
5,6 332
oceny
5,6 10 1 332
Koszmary
powrót do forum filmu Koszmary

Czy film był emitowany w polskiej tv z lektorem? Bo z tego co wiem na kasetach vhs nie doczekał się dystrybucji, nie mówiąc już o dvd.

Jeżeli ktoś posiada wiedzę na w/w temat to proszę o kontakt.

pozdrawiam

lux68

wydaje mi się że nie leciał nawet w tv wysłałem zaproszenie może wymienimy się horrorrami ?

ocenił(a) film na 9
fisiek67

użytkownik Caligula utrzymuje, że film leciał w tv z lektorem:
http://www.filmweb.pl/film/Koszmary-1983-88334/discussion/mam+sentyment,1127920

lux68

możliwe pomyliłem się :)

lux68

Jeśli to ten czarny pickup o którym myślę to oglądałem go w latach 90tych, TVP lub Polsat, ale raczej to drugie. Pamiętam że były nowele. Po latach szukałem tego filmu i myślałem, że to któryś z Creepshowów :) Przejrzałem każdą część i nie ma tam motywu z pickupem, więc to musi być ten film i napewno był w TV :)

lux68

Przeglądałem ostatnio ten film, na 100% był w TV w latach 90tych. Lance jako ksiądz i motyw z pickupem wyrastającym spod ziemi. Wtedy zrobiło to na mnie mega wrażenie, ale jak każdy horror oglądany za małolata ;) Ostatnia nowela najsłabsza, a wizualnie wygląda okropnie ;)

ocenił(a) film na 9
marian83

Szukam tej wersji lektorem, może ktoś ma na vhs... Ale myślę, że trudno byłoby do tego dotrzeć.

ocenił(a) film na 8
lux68

Tak pamiętam oglądałem w Tv w latach90tych. Mam nawet gdzieś na VHS. Nie pamiętam czy go nagrałem czy później wypożyczyłem i skopiowałem, ale mam go.

orkosky

Film był emitowany w TVP w 1994r pt."Cztery oblicza strachu". :), jak wynika z moich zapisków.

ocenił(a) film na 9
jurado51

Jurado51 chciałem do Ciebie napisać w prywatnej wiadomości, ale nie mogę tego zrobić bo nie przyjąłeś mojego zaproszenia na filmwebie. Proszę zrób to bo mam do Ciebie kilka pytań.
Pozdr

jurado51

Witaj,a masz jakiś spis co oglądałeś ?

ocenił(a) film na 8
jurado51

Też pamiętam, że właśnie możliwe, że w latach 90-tych i na pewno w polskiej telewizji widziałem ten film.
Mało! Też jestem na 99% przekonany, że jego polski tytułem było "Cztery oblicza strachu" :)

ocenił(a) film na 8
orkosky

Poszukuję tego filmu, wymienię się lub odkupię.

ocenił(a) film na 8
ozric111

Też długo szukałem tego filmu. W końcu znalazłem na "gryzoniu" ;)

ocenił(a) film na 9
Adaslaw

Wersji z lektorem nie ma, piszesz chyba o oryginalnej wersji językowej.

ocenił(a) film na 8
lux68

Tak, piszę o oryginalnej wersji językowej.
Ale dla nieznających angielskiego mam podpowiedź, że bez problemu są do znalezienia polskie napisy.

ocenił(a) film na 9
Adaslaw

Tylko widzisz są kolekcjonerzy filmów z polskim lektorem, nie chodzi tu o rozumienie angielskiego, po prostu zbieram dość stare i rzadkie horrory z lektorem.

pozdr.

ocenił(a) film na 8
lux68

OK, ja rozumiem.
W tym wątku staram się pomóc w namierzaniu tego filmu (z lektorem lub bez) bo sam się natrudziłem w poszukiwaniu jego. Chciałem się tu z fanami filmu podzielić moimi znaleziskami.

ocenił(a) film na 9
Adaslaw

Zgadzam się z Tobą, że film nawet w wersji podstawowej jest rzadki. Chciałem kupić sobie kiedyś zagraniczne wydanie na dvd bo w Polsce film ten nawet nie wyszedł na vhs i co się okazało od wielu lat nakład jest wyczerpany. Używane egzemplarze, które co jakiś czas się pojawiają są dość drogie. Trochę zadziwia mnie niszowość tego filmu ponieważ grają tam Estevez i Hendriksen.

ocenił(a) film na 8
lux68

Na eBay widzę, że są dostępne DVD z tym filmem.

ocenił(a) film na 8
lux68

Zabawne, bo po wpisaniu w Google zapytania:
"cztery oblicza strachu" lektor

... to wyskakuje tylko jeden rezultat - ten wątek na filmwebie :)

ocenił(a) film na 8
ozric111

Nieaktualne.

ocenił(a) film na 9
ozric111

czyli masz już "Koszmary" z lektorem?

ocenił(a) film na 8
lux68

Jak napisałem.

ocenił(a) film na 9
ozric111

I z jakiej to tv nagrane?

ocenił(a) film na 8
lux68

RTL7

ocenił(a) film na 9
ozric111

OK. dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

lux68

Film ten leciał na RTL7 (nie mylić z TVN7), u mnie kablówka była od 1996 r., więc zapewne widziałem ten film w okolicach 96-97, może 98. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
szamanisko

Super, dzięki za info, nie wiesz kto może mieć ten film zgrany na kasetę vhs?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones