Queen of the Damned

1 godz. 41 min.
6,3 38 128
ocen
6,3 10 38128
6 523
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":3}
{"type":"film","id":31908,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Queen+of+the+Damned-2002-31908/tv","text":"W TV"}]}

Adaptacja bestsellerowej powieści Anne Rice. Wampir Lestat (Stuart Townsend) odradza się jako gwiazda rocka. Jego muzyka budzi królową wampirów Akashę (Aaliyah), która pragnie uczynić go królem swych poddanych. Jednocześnie pojawia się wątek miłosny - młoda kobieta zafascynowana siłami ciemności zakochuje się w Lestacie bez pamięci.

opis dystrybutora dvd

Wampir Lestat budzi się z długiego snu, gotowy wyjść na przeciw ludziom. Nie chce już kryć się w cieniu, tylko chodzić pomiędzy śmiertelnikami, więc staje się kimś, komu najłatwiej to osiągnąć - gwiazdą rocka. W swoich utworach wyśpiewuje wampirze tajemnice, dlatego reszta wampirów decyduje się go zabić. Tymczasem muzyka Lestata budzi ze snu Akashę, królową wampirów, która czekała całe wieki na odpowiedni moment, aby powstać i zapanować nad światem. Muzyka Lestata jest dla niej znakiem, na który czekała, rusza do niego, by uczynić go swoim królem, który panowałby razem z nią.
Są tacy, którzy chcą ją powstrzymać, ale jej siła może być zbyt wielka, nawet dla najstarszych wampirów - ona ich stworzyła i żyją dzięki temu, że ona żyje. Akasha przywykła dostawać to, czego chciała, a wszystko czego teraz chce to - piekło na Ziemi.

Akasha_3
opis użytkownika

Po latach wampir Lestat (Stuart Townsend) odradza się jako gwiazda rocka. Dzięki czemu zdobywa upragnioną sławę, nie ukrywając przy tym że jest wampirem. Takim zachowaniem łamie nie pisane prawo wampirów i staje się wrogiem większości z nich. Równocześnie jego muzyka budzi Akashę (Aaliyah), królową wampirów, która pragnie uczynić go następcą króla. Lestatem zainteresowana jest także młoda kobieta - Jesse (Marguerite Moreau).

Patt
opis użytkownika

Wampiry to nocne stworzenia, żywiące się ludzką krwią i pozostające w ukryciu. Takie są niemal wszystkie, niemal ponieważ jednemu z nich się to znudziło. Lestat budzi się z długiego snu i ma dosyć ciągłego skrywania i strachu przed żywymi. Wpada na genialny pomysł i za pomocą muzyki i swego głosu zdobywa sławę i rozgłos jako gwiazda rocka. W swoich piosenkach często opiera się na wampirzej wiedzy, którą te stworzenia gromadziły od pokoleń. Pozostałym nocnym łowcom nie podoba się takie poczynanie Lestata i decydują się go zabić. Tymczasem muzyka Lestata budzi ze snu królową wampirów Akashę, która czekała całe od wieków na odpowiedni moment, aby ponownie się odrodzić i zapanować nad światem. Wyrusza do niego, aby uczynić go swoim partnerem i królem, który panowałby razem z nią. Tymczasem w Lestacie zakochuje się także zwykła śmiertelniczka. Pozostałe wampiry chcą powstrzymać Akashę, która jest ich stworzycielką, bojąc się, że jej panowanie zakończy ich spokojny żywot.

Zarlacz
opis użytkownika

Wampir Lestat prze długi czas pozostawał zagłębiony we śnie, ponieważ nie widział nic ciekawego w otaczającym go świecie. Po stu latach postanawia się jednak zbudzić, a wszystko to za sprawą muzyki rockowej, która go zafascynowała i założył swój zespół. Muzyka Lestata zafascynowała również królową potępionych, która również wybudziła się z długiego snu, zabiła swojego króla i chce mianować Lestata nowym władcą wampirów, który wyprowadzi swoją rasę z cienia z ludzi zrbi zwierzynę do polowania i zjedzenia. Pokrzyżować plany królowej chce młoda Jesse, która zakochuje się w Lestacie i próbuje go odwieść od przyjęcia propozycji Akashy.

MrShog
opis użytkownika

Wampir Lestat de Lioncourt (Stuart Townsend) po latach w grobie powraca na Ziemię. Staje się sławnym rockowym idolem i organizuje wielki koncert w Dolinie Śmierci. Jego muzyka budzi ze snu okrutną królową wampirów Akashę (Aaliyah). Tymczasem Lastatem zaczyna się interesować miłośniczka czarnej magii, Jesse Reeves (Marguerite Moreau). Zazdrosna Akasha nie zamierza jej tego darować.

Kono
opis użytkownika