film

Królowie Dogtown

Lords of Dogtown
2005
1h 47m
7,5 11 302
oceny
7,5 10 1 11302
6,5 4
oceny krytyków
Przyjaciele z sąsiedztwa stają się pionierami wyczynowego skateboardingu. Zobacz pełny opis
Królowie Dogtown zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Królowie Dogtown
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:38:14 https://fwcdn.pl/webv/44/48/14448/thumbnail.14448.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/283/114883/lords_of_dogtown___trailer.vp9.1080p.webm

Film przedstawia losy grupy nastolatków z Venice w Kalifornii, pasjonatów surfingu i deski, którzy w latach 70 odkrywają nowy, fascynujący gatunek sportu ekstremalnego. Jeżdżąc na deskorolkach po pustych dnach basenów (pool skating) dzielnicy Dogtown opracowali i doprowadzili do perfekcji zupełnie nowy styl jazdy na desce. Łapiąc faleFilm przedstawia losy grupy nastolatków z Venice w Kalifornii, pasjonatów surfingu i deski, którzy w latach 70 odkrywają nowy, fascynujący gatunek sportu ekstremalnego. Jeżdżąc na deskorolkach po pustych dnach basenów (pool skating) dzielnicy Dogtown opracowali i doprowadzili do perfekcji zupełnie nowy styl jazdy na desce. Łapiąc fale przy molo Pacific Ocean Park Z-Boys znani ze swojego agresywnego stylu i ostrych zachowań połączyli ekstremalne ewolucje surfingu ze sztuką skateboardingu dzięki czemu stali się w ciągu "jednej nocy" lokalną sensacją i legendą. Nowy sport zaczyna być stylem życia dla wielu młodych ludzi i kulturowym fenomenem. Deskorolka staje się w Stanach Zjednoczonych sportem prawie narodowym i rozprzestrzenia się na cały świat. Poznajcie historię przyjaźni najbardziej utalentowanych profesjonalistów: Tonyego Alva, Jaya Adama i Stacy Peralta i zobaczcie sami jak sława i pieniądze, które pojawiły się z dnia na dzień... zaważyły na przyjaźni Z-Boyz, Dotychczasowe hobby przerodziło się w czysty biznes...

boxoffice
$13 411 957 na świecie
$11 273 517 w USA
$2 138 440 poza USA
budżet
$25 000 000
studio
Art Linson Productions / Columbia Pictures Corporation / Indelible Pictures / więcej
tytuł oryg.
Lords of Dogtown
inne tytuły
American Knights Filipiny
więcej
Początkowo Brian Vaughan miał być obsadzony w roli Sida.
Lindsay Lohan dostała drugoplanową rolę w filmie, lecz przed rozpoczęciem zdjęć musiała zrezygnować z udziału w produkcji. Ostatecznie jej postać została wykreślona ze scenariusza.
Film był kręcony w Imperial Beach, Los Angeles, Marina del Rey i Santa Monica (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W mojej nic nie znaczącej ocenie aż dziw, że natrafiłem na ten film tak późno. No ale cóż innego można oczekiwać od kinowego ignoranta.
Świetne role zwłaszcza EmileH. JohnR. No i oczywiście HeathL. Warto zajrzeć później w dokument albo wpierw zacząć od dokumentu i zastanawiać się pół dnia co było lepsze.
Jak ktoś...

więcej

Witam zna ktoś podobne filmy. Chodzi mi o klimat lata 60, 70, 80, muzyka ubiór itd.
Proszę piszcie

Kto wam najbardziej przypadł do gustu?? Dla mnie Jay Adams (Emile Hirsch) zaimponowal mi po całości. Trzymał sie tego co kochał i szmal nie zmiksował mu bani.
Generalnie film to bardzo dobra opowieść o przyjaźni , zyciu, rozpadzie paczki itp.
Polecam z czystym sumieniem

Polecam.

ocenił(a) film na 7

Film opowiada historię kilku bardzo dobrych skateboarderów.
U boku jednego z nich, wyrósł sam Tony Hawk.
Film oparty na faktach, poczytajcie na Wiki, kawał historii.

... dobrze zrealizowana doskonała historia z genialną kreacja Heath'a Ledger'a i jak zawsze Emile Hirsh na wysokim poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones