PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187331}

Kraina mrozu

Paha maa
7,6 784
oceny
7,6 10 1 784
Kraina mrozu
powrót do forum filmu Kraina mrozu

Zdecydowanie uważam, że takie filmy powinny być zakazane. Owszem refleksja na temat tego co się złego dzieje w świecie jest potrzebna, ale nie w taki destruktywny dla zdrowego samopoczucia sposób. To nie tyle film smutny co depresyjny. Czy taki jest jego cel? Niemniej jednak, choć wydaje się to absurdalne, film może przyczynić się do czegoś dobrego. Może to być naprawdę dobre lekarstwo na tzw pseudooptymistów, którzy to swój uśmiech i pozorne szczęście opierają na kłamstwie. Ten film może łatwą tą fałszywą postawę trwale naruszyć lub nawet obalić.

ocenił(a) film na 8
kontemp

Mam takie podejrzenie, że został zrobiony na zlecenie fińskiego lobby psychiatrów cierpiących na brak pacjentów. ;-) Rzeczywiście, mało jest filmów równie mocno przygnębiających.

kontemp

wszyscy pisza ze to jedna wielka deprecha.ja chyba tego filmu nie zrozumialam bo po obejrzeniu nie wywolal we mnie zadnych emocji.moze jestem malo wrazliwa?albo po prostu film do mnie nie trafil.mysle ze obejrze go jeszcze raz,zeby sie przekonac;)

użytkownik usunięty
jamming

mnie sie film podobal, aczkolwiek widocznie tez malo dojrzalam do niego, bo zadnych objawow depresji nie zaobserwowalam u siebie. ciekawe, czy mam zero wrazliwosci czy jestem tak pusta, ze nie rozumiem.

a co do poprzednika, ze film zrobiony, zeby psychiatrom klientow naprodukowac. nie jestem pewna czy w Finlandii oni maja taki zastoj. chyba wlasnie tam jest najwiekszy procent samobojstw. wiec na brak klientow narzekac nie moga. a przynajmniej nie powinni.

ocenił(a) film na 8

Ja nie jestem pewien, czy tylko filmu nie zrozumiałaś (nie mówię, że nie, nie wiem, Ty mówisz), czy mojego posta też. :-] Czasem skutek zamienia się w przyczynę w celach humorystycznych. W takich samych celach wyzyskuje się często stereotypy. A przymrużenie oka oznacza przymrużenie oka. No już dobrze.

użytkownik usunięty
Klee

nie wiem czy poprzedniego posta nie zrozumialam, ale tego na pewno nie. jakbys mogl jasniej nieco..

ocenił(a) film na 8

Jaśniej to już trudno. Można mniej enigmatycznie, ale po co?

ocenił(a) film na 9
kontemp

jak dla mnie film godny polecenia.
ale pewnie nie wszystkim się spodoba, bo nie ma szczęśliwego zakończenia, to po pierwsze, po drugie nie ma znanych aktorów i zapewne kasa przznaczona na ten film nie była najwyższa, nie ma efektów specjalnych itepe itede.
Wszystko to jednak uważam za wielki plus :)
A dlaczego godny polecenia?
Ano dlatego, że jak go obejrzałem to przeżyłem tyle stanów emocji że mało jaki film może temu dorównać... od obrzydzenia i oburzenia do łez, smutku, współczucia... a ciarki to miałem przez cały czas :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones