Film

The Princess and the Frog

2009 1 godz. 37 min.
7,1 54 491
ocen społeczności
7,1 10 1 54491
4 401
chce zobaczyć
6,6 5
ocen krytyków
{"rate":6.6,"count":5}
Baśniowa, przepełniona jazzową muzyką opowieść o dziewczynie z Nowego Orleanu i księciu zamienionym w żabę, desperacko pragnącym być znów człowiekiem.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane w roku 2010 Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w roku 2010 Annie Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing w roku 2010 dla Jennifer Cody
Księżniczka i Żaba
Zwiastun nr 2
Księżniczka i Żaba
Zwiastun nr 1
Księżniczka i Żaba
Teaser nr 1
Księżniczka i Żaba - Zwiastun Nr 2 Księżniczka i Żaba - Zwiastun Nr 2

Film opowiada o młodej czarnoskórej dziewczynie, księżniczce Tianie, która żyje wśród śmietanki elegancji francuskiej Nowego Orleanu w czasach narodzin muzyki jazzowej. Pewnego wieczoru podczas przyjęcia poznaje ona rozgadaną żabę, która twierdzi iż w rzeczywistości jest księciem Naveen, zaklętym w żabę przez złego doktora Faciliera.Film opowiada o młodej czarnoskórej dziewczynie, księżniczce Tianie, która żyje wśród śmietanki elegancji francuskiej Nowego Orleanu w czasach narodzin muzyki jazzowej. Pewnego wieczoru podczas przyjęcia poznaje ona rozgadaną żabę, która twierdzi iż w rzeczywistości jest księciem Naveen, zaklętym w żabę przez złego doktora Faciliera. Prosi on dziewczynę by go pocałowała, co sprawi iż zły czar pryśnie i na nowo stanie się człowiekiem. Tiana ciekawa tego postanawia spełnić tę prośbę. Lecz ku wszelkiemu zdziwieniu po pocałunku i ona sama staje się żabą.

boxoffice
$104 400 899 w USA
$162 644 866 poza USA
budżet
$105 000 000
studio
Walt Disney Animation Studios / Walt Disney Pictures
inne tytuły
The Princess and the Frog Kanada Wielka Brytania
The Frog Princess (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Do podkładania głosu Tiany były brane pod uwagę Jennifer Hudson, Alicia Keys i Tyra Banks. Ostatecznie została wybrana Anika Noni Rose.
Kiedy pierwszym razem widzimy Tianę kołyszącą się do melodii, przy której tańczą Charlotta i Naveen, nie ma w uszach kolczyków. Gdy widzimy ją kilka ujęć potem w tej samej scenie, kolczyki już są.
Pod koniec filmu widzimy rzekę Mississippi za katedrą św. Łukasza w Nowym Orleanie. W rzeczywistości rzeka płynie przed katedrą.
Walt Disney powrócił?
Blue_Man ocenił(a) film  na 
Gdyby nie to, że film wszedł niedawno do kin, w życiu nie domyśliłbym się, że powstał w 2009 roku. Cuda się jednak zdarzają, i podobnie jak dawniej Walt Disney tworzył ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 81%
"Księżniczka i Żaba", długo oczekiwana najnowsza rysunkowa produkcja Disneya, właśnie zagościła na ekranach polskich kin. Zwolennicy animacji 2D i starych, dobrych filmów ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 79%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.