PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507169}

Labirynt

Prisoners
7,9 258 351
ocen
7,9 10 1 258351
7,4 40
ocen krytyków
Labirynt
powrót do forum filmu Labirynt

ciekawie opracował swoją postać, mimika, tiki, absolutny spokój, do czasu... koszula zapięta na ostatni guzik, i widoczne tatuaże na szyi... zastanawia jego Loki. Reszta też dobra, Paul Dano... zawsze interesująco się na niego patrzy, dziwny, nieodgadniony, psychotyczny (jak w "Aż poleje się krew"), taki drugi John Malkovich).
I to wstrzymujące krążenie krwi zakończenie...

ocenił(a) film na 9
marta7799

Totalnie sie zgadzam, widać że jego postać ma interesującą przeszłość, przez co staje sie bardziej realna. A Dano mi z twarzy od zawsze na psychopate lub nienormalnego pasował ._.

imju

Hipnotyzujący Jake to ogromny plus tego filmu

ocenił(a) film na 8
imju

No zdecydowanie Jake wymiótł w tym filmie totalnie. Ja jestem ogólnie fanem filmów Villeneuve'a. Ma nosa do wyboru głównych aktorów co zresztą udowodnił w Labiryncie. Co do Dano to poznałem go "Dobrym Sercu" i wydawał mi się tak dziwny że sobie pomyślałem: "Facet Ty to byś zagrał jakiegoś psychola". Jak się okazało nie pomyliłem się :P

ocenił(a) film na 9
marta7799

Zgadzam się. Jake poradził sobie w tym filmie naprawdę dobrze. Wykreował bardzo interesującą, tajemniczą postać. Widać, że faceta zmaga się z jakimiś swoimi demonami, że coś jest z nim nie tak, że coś go dręczy. Nie ma żony, nie ma rodziny, nie ma w filmie ani jednej sceny, gdzie mielibyśmy okazję zobaczyć jak Loki mieszka, jak wygląda jego życie poza pracą i czy on w ogóle takowe posiada. Dobrze, że Jake dostał tę rolę. Nie doceniałam tego aktora, ale z każdym obejrzanym filmem z jego udziałem przekonuję się do niego coraz bardziej. Właściwie to stał się on jednym z moich ulubionych aktorów.

ocenił(a) film na 9
marta7799

Zgadzam sie calkowicie. Jake zagral niesamowicie, dopracowana postac Lokiego, te gesty, tiki oczami. To juz kolejny film z jego udzialem, gdzie oczarowuje mnie swoim talentem. Polecam film "Enemy".

Iguana_

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego Loki tak często mrugał oczami w tym filmie? Czy to jakiś jego tik nerwowy czy co?

ocenił(a) film na 9
NataDiana01

@NataDiana01 Mysle, ze Jake taka sobie postac wymysli i to mruganie i tatuaze to byl kostium, aby postac byla bardziej namacalna, prawdziwa. Samo mruganie - to taki nerwowy tik, ale tylko dla tej roli. Sam aktor takowego nie ma, sprawdzalam ;-) ...jak i tatuazy.

Iguana_

Ja myślę, że Jake tak bardzo się przejął sprawą zaginięcia 2 dziewczyn, że nie sypiał po nocach ( co oczywiście nie było pokazane w filmie, ale tak podejrzewam ), był zmęczony i dodatkowo obiecywał wszystkim,że znajdzie dziewczyn i stąd jego mruganie oczami.

ocenił(a) film na 10
NataDiana01

Takie tiki mają często bokserzy i ogólnie ludzie trenujący sztuki walki. Jak się często dostaje po głowie to potem ma się rożne tiki (nie nabijam się teraz) jak mruganie oczami, szarpanie szyją itp.
Także można się tylko domyślać że że jego postać, Loki, często brał udział w nawalankach (jako że wychowywał się w domu poprawczym i był sierotą) przez co te tiki ;) Propsy dla Jake'a :D

ocenił(a) film na 8
sirona06

To jest tik nerwowy, ale nie zgadzam się z tymi bokserami, mam znajomego, który raczej stroni od przemocy fizycznej, a ma 1:1 takie same tiki.

ocenił(a) film na 6
NataDiana01

Mrugał tak często bo w domu księdza wspomniał coś o chorobie Huntingtona. Objawia się ona miedzy innymi takimi niekontrolowanymi ruchami :)

ocenił(a) film na 9
marta7799

nic dodać, nic ująć. Muszę przyznać, że z każdym kolejnym filmem staję się coraz większym fanem gry Jake'a Gyllenhaala.

ocenił(a) film na 7
marta7799

Zgadzam się, rewelacyjna gra Jake'a Gyllenhaal'a. Rzadko się ostatni widuje coś takiego. A w sumie nie wygląda na tak zdolnego aktora ;)

ocenił(a) film na 8
marta7799

Zgadza się. Po rewelacyjnej roli w Zodiaku kolejny dobry film i świetna rola.

ocenił(a) film na 8
marta7799

Ja się natomiast nie zgadzam z tym, że postać Loki był spokojny. On nie był spokojny, był od początku do końca zakłopotany, jego działania były nie do końca przemyślane. Widać było to nawet w jego rozmowie z Doverem, który mówił mu, żeby zostawił Alex'a na jeszcze jeden dzień w areszcie, a ten się zgadza na to od razu, mimo tego, że nie ma takich szans, żeby został na dłużej. Co do tych tików nerwowych, to bardziej wskazują, że nie jest spokojny, ale próbuje sprawiać takie pozory.

ocenił(a) film na 9
marta7799

Ja docenilem jego kreacje dopiero pod koniec filmu. Wydawal mi sie bezbarwny, malo kontaktowy - jakby nie radzil sobie z rola. Jednak widac, ze zagral czlowieka ktory raczej nie radzi sobie z tajemnica, ktora w sobie nosi. I ten tatuaz na szyi zauwazylem dopiero w polowie filmu, a sygnet i tatuaze na palcach - pod koniec...

ocenił(a) film na 9
marta7799

Rola genialna. Jedna z najlepszych w historii kina.

ocenił(a) film na 9
LukaszJarosz25

Tak. Film oglądałam kilka lat temu (jak ten czas pędzi !), a ciągle mam ją w pamięci.

ocenił(a) film na 9
LukaszJarosz25

Ps. w filmie "Wolny strzelec" też miał genialną kreację.

ocenił(a) film na 9
marta7799

Akurat tamten film zbytnio mi się podobał, lecz muszę oddać, że jak nikt potrafi grać postaci pozytywne i negatywne, bez cienia pretensjonalności i nadmiernej egzaltacji.

ocenił(a) film na 8
marta7799

Mam takie samo wrażenie. Jack dopracowal postać Lokiego w każdym szczegole. Ten tik z oczami, mimika, napady furii. Wypadł najlepiej z obsady. I jeszcze ta scena kiedy wiezie mała do szpitala. Napięcie nie z tej ziemi. Byłem pewien że coś się stanie, szybka jazda, sliska drogą, krew zalewająca Lokiemu oczy.

ocenił(a) film na 9
marta7799

Hugh też dał do pieca. Tak powinien działać ojciec w takiej sytuacji, bez względu na konsekwencje. Kiedy naparzał tego biedaczka, bałem się, że z nadgarstków wylezą mu pazury :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones