PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266564}
5,8 7 108
ocen
5,8 10 1 7108
4,7 3
oceny krytyków
Lekcje pana Kuki
powrót do forum filmu Lekcje pana Kuki
Cappo_Di_Tutti_Capi

Przecież są napisy i lektor???
Film jest np. tutaj: http://merlin.pl

YAB

Ciesze się, że jest, ale wersji sklepowej jeszcze nie posiadam. Jak na razie nie ma w sieci napisów więc nie da się tego oglądać...
a szkoda bo zapowiadał się fajnie...

ocenił(a) film na 3
Cappo_Di_Tutti_Capi

Dokładnie bez sensu, nawet nigdzie napisów nie mam to tego...

cypis84

Film mile mnie zaskoczył, bałem się stylu znango mi z innych produkcji. "Lekcje..." to film bardzo polski - rozśmieszył mnie do łez. Dokładnie takich Polaków spotykam w Europie i chyba nic tego nie zmieni, nawet cofnięcie sie do czasów sprzed wybicia polskiej inteligencji przez sowietów i nazistów i sprzed czasów formowania się 'homo sovieticus'.

Warto obejrzeć - polecam ten film kolegom z firmy, zaciekawionych Polską i narosłymi wokół niej stereotypami. Film dobrze je tłumaczy i zestawia z patologiami życia bardziej 'cywilizowanego' (Lothar).

A małe ale jakże znaczące odbicie polskich cech przedstawionych czytelnie w filmie mamy tu na forum w wypowiedziach osób tolerujących złodziejstwo (bo "sie należy" żeby film był za darmo w sieci oczywiście z napisami albo najlepiej dubbingiem; aż ciśnie sie pytanie - czemu? czemu sie należy? - ale oczywiście chłopska/postsowiecka mentalność takiego pytania z zasady nie rozumie, bo sie należy i już, czy się stoi czy się leży).

Bardzo interesujące jest też dla mnie porównanie z "Londyńczykami" (niedawno przeniosłem się z Londynu do Wiednia). Jaka emigracja, takie filmy, chciałoby sie powiedzieć. Lekcje pana Kuki" dają do myślenia nie tylko o jakości polskiego statystycznego charakteru, ale też o "napędzie życiowym" w warunkach totalnego dobrobytu.

howgh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones