PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 839 577
ocen
8,1 10 1 839577
8,1 45
ocen krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Oglądam wersję reżyserską i zauważyłam że w scenie w pokoju hotelowym kiedy Matylda kończy wypełniać kartę meldunkową, Leon pyta ją o wiek (jest taki dialog):
L: Ile masz lat?
M: Osiemnaście
L: Osiemnaście?
M: Chcesz zobaczyć mój dowód?
L: Nie. Wyglądasz po prostu na trochę... młodszą.
M: Dzięki.
I potem podchodzi do niego z prośbą by nauczył ją być taką jak on mądrą i silną. Natomiast w wersji skróconej zostały pominięte pytania o wiek. Piszę o tym ponieważ w internecie znalazłam jeden filmik i jedną stronę na których to są ukazane sceny z wersji reżyserskiej ale nie napisali o tej właśnie jednej moim zdaniem dość ważnej scenie. Czy to znaczy że Leon uwierzył Matyldzie? Nie mogę sobie przypomnieć czy w dalszej części filmu była poruszana kwestia jej wieku, pamiętam tylko że na koniec już po śmierci Leona, Tonny mówi że on nie ma pracy dla dwunastolatki. Myślę jednak że Leon i tak nie uwierzył Matyldzie.

ocenił(a) film na 10

Jak przedstawiał Matyldę Tonemu to mówił że ona ma 18 lat. Tony odpowiedział coś w rodzaju "18?" z oczywistą "niewiarą". Leon raczej tylko skorzystał z jej kłamstwa i je powielił, sam w to nie wierząc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones