PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=549994}

Lepsze życie

A Better Life
6,8 3 728
ocen
6,8 10 1 3728
5,7 3
oceny krytyków
Lepsze życie
powrót do forum filmu Lepsze życie

Z miłości do syna

ocenił(a) film na 7

Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje, że o filmach, które rzeczywiście przejawiają
jakąś wartość, mało kiedy się słyszy. Trzeba głębiej pogrzebać, bardziej się
potrudzić, aby do nich się dokopać. Jeżeli są o nich jakieś ''publiczne'' wzmianki, to
najczęściej umieszcza się je na marginesie. Główne strony przeznaczone są dla
potężnych produkcji, najczęściej naszpikowanych gwiazdami, które są
nafaszerowane efektami i 3D.
''Lepsze życie'', jest właśnie takim małym ukrytym ''skarbem''. Oczywiście sama
ojcowska miłość, jaką ukazuje film, przecież nie jest niczym nadzwyczajnym i nowym,
ale sposób jej przedstawienia, solidność i autentyczność, jaką tu dostajemy, mogą
się podobać. Dlatego też, lubiący sięgnąć po inne kino, niż tylko ''odmóżdżające'',
powinni docenić przynajmniej dobrą oceną, starania wszystkich tych, którzy się do
tego dramatu przyczynili.
Oczywiście relacje między ojcem, a synem są ''źródłowe'', ale znaleźć tu też można
utraconą tożsamość, walkę z przeciwnościami losu oraz odzyskiwanie godności. Tak
więc chyba nie tylko o samą miłość twórcom chodziło. Przynajmniej ja to w ten
sposób interpretuje.
Dużym plusem jest także bardzo naturalna gra aktorów, którzy nie należą do znanych.
Po prostu patrzy się na to ciekawie, bo fabuła jest sprawna i sensowna.
Jeszcze dodam coś o nieprzewidywalności, bo poza finałem, który jednak
przewidziałem, inne rzeczy, działy się nie po mojej myśli, a to także powód do
zadowolenia.
Wszystko to ubrane jest w lekką i subtelną ścieżkę dźwiękową, podsycone niezłym
obrazem.
''Lepsze życie'' to kawałek dobrego kina, momentami wzruszającego, wbrew
pozorom, kompletnie nieprzynudzającego. Ode mnie dostaje murowane 7/10, bo
Weitz zrobił coś dla mnie, i chyba dla kilku innych osób również, co obowiązkowo
trzeba docenić, no i polecić lubiącym przyzwoity dramat.

ocenił(a) film na 8
djrav77

Sądzę że ludzie kierują się jedynie rozrywką, nie chcą przy tym myśleć za dużo. Ludzkość obecnie infantylizuje się a dorośli coraz bardziej dziecinnieją. Zaskakujące że im większy rozwój technologiczny tym rozwój emocjonalny pozostaje w tyle.
PS. Ja dałem 8. Widziałem że Zycie PI oceniłeś na 6 i masz podobne zdanie co ja, albo ja co Ty:)

ocenił(a) film na 7
Mike_Frost

No często mamy podobne zdanie, ale dobrze, że nie zawsze, bo to by było zbyt nudne, nie sądzisz :)
Z tym cofaniem się w rozwoju to niestety prawda. Paradoksalnie technologia ogranicza niesamowicie człowieka, i czym bardziej jest on na nią podatny (nie tylko same dzieci), tym gorzej nie tylko dla niego samego, ale i dla otoczenia. Dzisiaj ludzie potrzebują instrukcji do wszystkiego, jakby nie patrzył do myślenia również.
Nieraz się z kimś tu o coś wykłócam, i ewidentnie można wyczuć, że taki jegomość bazuje tylko i wyłącznie na źródłach internetowych, pewnie mniej książkowych, na czymś co mu się upierdzieliło, bo tak ma być i już. Zero logicznego ''za i przeciw''. Zero brania pod uwagę innych opcji, innej interpretacji. Zero ROZSĄDKU, albo na prawdę minimum. Klapki na oczach. Niektórzy nawet sensownie nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego coś do końca im się podoba, lub nie podoba. Paranoja.
Co do ''Życia Pi'', to szczerze powiedziawszy ta ocena jest przynajmniej o pół punktu naciągnięta. Zresztą jak i w ''Avatarze''.
To co pokazał Ang Lee, to niestety oczywistość i nic nadzwyczajnego. Nawet wizualność trochę przerosła ten film, ale wiem, że jest ona symboliką, a ta może być bardzo obszerna.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
djrav77

Dobrze napisałeś :) Podpisuję się pod tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones