PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7352}

Linia życia

Flatliners
7,0 24 568
ocen
7,0 10 1 24568
6,9 7
ocen krytyków
Linia życia
powrót do forum filmu Linia życia

szkoda że film zupełnie nie trzyma się faktów medycznych. o ile wiem mózg człowieka już po 3 minutach bez pulsu byłby uszkodzony.

ocenił(a) film na 6
okmanek

też mi się to mało możliwe wydało ;)

ocenił(a) film na 8
okmanek

Seagal w filmie Wygrac że smiercią odzyskuje pełną sprawność i pamięć po 7 latach śpiączki a powinien mieć zanik mięśni:)

ocenił(a) film na 9
okmanek

Z tego co kojarzę, to obniżając temperaturę ciała, możesz temu zapobiec, tzn. wydłużyć ten czas bez uszkodzenia mózgu. 12 minut to nie tragedia, słyszałem o prawdziwych przypadkach ze znacznie dłuższym wstrzymaniem akcji serca.

ocenił(a) film na 9
okmanek

Ta a najlepsze jest to że według nich to mózg odrazy po ustaniu pracy serca jest martwy!!!! Więc w jaki sposób ja się pytam po 12 minutach odratowali człowieka jeżeli mózg umarł już 12 minut temu?

okmanek

Myślę, że w filmie jest błąd: postać grana przez Julię Roberts podaje pewnie ile minut upłynęło od rozmowy telefonicznej, a przecież do samej "śmierci" minęło jeszcze trochę czasu :)

ocenił(a) film na 7
okmanek

Wiem, że troche odbijam od głównego wątku, ale tak ogólnie jak to jest możliwe, że 'nie żyje' a jak się 'obudzę' to wszystko pamiętam, co mi się 'śniło'. Trochę mnie to razi mimo wszystko, ale ogólnie film bardzo dobry.

okmanek

człowieka który jest w stanie śmierci klinicznej można odratować nawet po 20 min. jeśli jest w stanie hipotermii. Tylko, że w filmie przedstawiono śmierć biologiczną czyli śmierć mózgu, a to jest nieodwracalne.

ocenił(a) film na 6
okmanek

Po 4.5 minuty mózg zaczyna umierać, wszystkie komórki obumierają nieodwracalnie,jeśli nawet jakimś cudem uratowali by go po 12 minutach, Nelson byłby warzywem

pawel997402

Dlatego właśnie jest napisane że film jest Science Fi, gdyby to było możliwe to by napisali tylko thriller - proste!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones