Film

Letters to Juliet

2010 1 godz. 45 min.
6,8 102 834
oceny społeczności
6,8 10 1 102834
13 294
chce zobaczyć
{"rate":5.3333335,"count":3}
Młoda dziewczyna po przeczytaniu starego listu pragnie odszukać jego autorkę, by zainspirować ją do odnalezienia mężczyzny poznanego przed wieloma laty.
Listy do Julii
Zwiastun nr 2 (polski)
Listy do Julii
Zwiastun nr 1
Listy do Julii - Zwiastun Nr 2 (polski) Gwiazda filmu ?Mamma Mia! Amanda Seyfried oraz Gael Garcia Bernal (?Babel, "Złe wychowanie", ?Jak we śnie) w opowieści o miłości, która zaczęła się w mieście Romea i Julii słonecznej Weronie.

Po przyjeździe do Verony, domu słynnej kochanki Julii Kapulet z „Romea i Julii”, młoda Amerykanka (Amanda Seyfried) przyłącza się do grupy ochotników, którzy odpisują na listy z zapytaniem o miłosne porady do Julii. Odpowiadając na pewien list wysłany w 1951 roku, dziewczyna inspiruje jego autorkę (Vanessa Redgrave) do podróży do Włoch wPo przyjeździe do Verony, domu słynnej kochanki Julii Kapulet z „Romea i Julii”, młoda Amerykanka (Amanda Seyfried) przyłącza się do grupy ochotników, którzy odpisują na listy z zapytaniem o miłosne porady do Julii. Odpowiadając na pewien list wysłany w 1951 roku, dziewczyna inspiruje jego autorkę (Vanessa Redgrave) do podróży do Włoch w poszukiwaniu dawno zaginionej miłości i zapoczątkowuje łańcuch wydarzeń, dzięki którym zupełnie niespodziewana miłość zawita w ich życiu.

boxoffice
$53 032 453 w USA
$26 149 297 poza USA
budżet
$30 000 000
dystrybucja
studio
Summit Entertainment (przedstawia) / Applehead Pictures
inne tytuły
Początkowo w główną rolę męską miał się wcielić Hugh Dancy, ale ostatecznie został zastąpiony przez Gaela García Bernal.
Kiedy Claire, Charlie i Sophie wyjeżdżają z willi jednego z Lorenzów jadą po lewej stronie jezdni. Znajdują się we Włoszech, a obowiązuje tam ruch prawostronny.
Film był kręcony w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Sienie, Soave i Weronie (Włochy).
"Vicky Cristina Barcelona", "Dobry rok", "Moje wielkie greckie wesele" - co łączy te z pozoru całkowicie różne filmy? Otóż to, że przedstawiają w przekoloryzowany sposób ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 78%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • wzruszający :)))

  marcyska_10

  pomimo że niektórzy zaliczają film do nieco nudnawych i ckliwych, ja uważam że był rewelacyjny, wydusił ze mnie nawet łzy :)))

 • Ckliwe, nudnawe romansidełko dla nastolatek

  Hellyspring ocenił(a) film na

  Ot, lekko trącąca myszką treść bez większego polotu, ładne zdjęcia, kilka sytuacji, w których można się uśmiechnąć i wszechobecna wielka miłość. Co nie zmienia faktu, że ogląda się nawet miło, ale nie pozostawia żadnych głębszych wrażeń ni przemyśleń, poza ogólnie ... więcej

 • pomysł wykorzystany na ok 50 procent

  armarange ocenił(a) film na

  Dobry pomysł , gra aktorska dobra, ale za spokojnie i usypiająco jak na mój gust. Piękne widoki nieco rekompensują efekt znużenia i przewidywalność fabuły. Ale....widziałem znacznie mniej udane komedie romantyczne, ta jednak się broni gł. aktorstwem.

  3
  • Banalny, nudny, przewidywalny.

   masalay ocenił(a) film na

   Zdjęcia Toskanii nie są w stanie uratować tego filmu.

   11
   • Listy do Julii

    pudrowadziewczyna ocenił(a) film na

    Dobry film. Bardzo wzruszający na końcu.

    2
    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.