PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666170}
7,4 167 971
ocen
7,4 10 1 167971
6,3 10
ocen krytyków
Love, Rosie
powrót do forum filmu Love, Rosie

Film płytki, nieśmieszny i wtórny do poziomu wywołującego frustrację i mdłości u widza mającego doświadczenia z co ambitniejszymi produkcjami "rom com" (oczywiście, że istnieją takie) i który z tej pozycji podchodził do tego tytułu. Scenariusz pisany na kolanie przez córkę reżysera podczas 5-minutowej przerwy w szkole, ewentualnie z gagami podrzuconymi przez Drozdę/Strasburgera (fakt, że całość jest oparta na książce napisanej przez 22-latkę nie jest argumentem - reżyser ma święte prawo, a nawet i obowiązek wykorzystać literaturę jedynie jako inspirację dla własnej wizji). Przejaskrawione, nienaturalnie biało-czarne postacie, prześcigające się w idiotycznych zachowaniach by wymusić u oglądającego najmniejszą szczyptę rozbawienia. Nachalnie podana muzyka, robiąca za swoiste tabliczki z napisami "widzu, śmiej się", "widzu, płacz". Owszem, istnieje szereg bezwartościowych komedii i owszem, niech ten gatunek ma swoje miejsce w kinematografii, ale z okładek takich filmów z reguły uśmiecha się parka: koks oraz blondi i z góry wiadomo "o co kaman", a tutaj stworzono jednak wokół filmu inny klimat - że niby wzruszające, prawdziwe, młodzi czekający na siebie całe życie... Istnieją dwa wyjścia - albo pan Christian Ditter stworzył film z pomocą youtube'ego poradnika "Rom com: zrób to sam" na kanale Adama Słodowego, albo jest to całkowicie zamierzony kinderkicz targetowany na fanki Zmierzchu i Greya. W obu wypadkach - jedyna "7-mka", na jaką zasługuje ten film, to siódemka w bristolskiej skali uformowania stolca. Pozdro. Yanek Drzazga

ocenił(a) film na 8
zolof

no skoro glupi i glupszy 2 oceniles na 10 a kroniki portowe i ten film na 6 i 3 o ja pozostawie to bez dalszego komentarza.

ocenił(a) film na 3
sobanek

"Głupi i głupszy 2" to prezent dla fanów, którzy 20 lat czekali na sequel nieśmiertelnego klasyka i podchodzę do niego sentymentalnie, a w "Kronikach" zwyczajnie wiało nudą, mimo całego mojego uwielbienia dla talentów Spacey'a i Moore. Ale chyba nie o tych filmach powinniśmy tu rozmawiać?

zolof

Głupi i głupszy 2 to gowno jakich malo.

ocenił(a) film na 4
zolof

"Scenariusz pisany na kolanie przez córkę reżysera podczas 5-minutowej przerwy w szkole" - hehe dobre :)

ocenił(a) film na 4
zolof

Doskonały środek wymiotny dla kinomanów w wieku powyżej 13 lat :)

zolof

zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
zolof

A mi się bardzo podobał, chociaż nie jest oryginalny bo przecież większość komedii romantycznych ma ten sam schemat przyjaźni z której się rodzi miłość, rozstają się a na końcu oczywiście happy end.

ocenił(a) film na 1
zolof

zgadzam się, że dla każdego kto choć liznął ambitniejszego kina ten film to będzie gniot...

zolof

Dramat społeczny, a nie komedia, że nie 'romantyczna' nie wspomnę. Seks z byle kim, nieślubne dzieci, zdradzające narzeczone i mężowie - gosh, jednak moje życie nie jest tak beznadziejne, jak myślałam:) Jedynki nie dam tylko dlatego, że ona jest zarezerwowana dla 'Dlaczego nie'.

ocenił(a) film na 1
_eFFcia_

Gdy oglądałem ten film, czułem się jakby ktoś ciągle uderzał mnie w twarz. Czułem się po prostu obrażony. O głupocie, prymitywizmie i banalności tego filmu można by napisać książkę, która z pewnością byłaby ciekawsza od oryginału.

ocenił(a) film na 5
_eFFcia_

Mam dokładnie takie same odczucia co do tego filmu :).

ocenił(a) film na 8
zolof

Wątpię, żeby większość widzów spodziewała się naprawdę wysokiej klasy filmu. 'Love, rosie' to dobrze opowiedziana historia dwojga młodych ludzi, którą możemy obejrzeć, gdy chcemy oderwać się od szarej i nudnej rzeczywistości. Proszę zauważyć, że użytkownicy ocenili ten film wysoko. To produkcja dla mas, a nie dla krytyków filmowych z bardzo wysokimi wymaganiami. Ja oceniłam ten film na 8. Dlaczego? Bo jest przyjemny dla oka, grają w nim dobrzy aktorzy i potrafi zrelaksować widza. Nie wiem jak Pan, ale ja po plakatach i zwiastunach właśnie takiego filmu oczekiwałam.

ocenił(a) film na 4
ameeba

Nawet jakbym był masą to w życiu nie przyznałbym się do tego. SZACUN!

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Cóż, o gustach się nie dyskutuje, ja jednak JAKO MASA rozumiem, dlaczego ten film jest tak oceniany.

ocenił(a) film na 8
ameeba

ameeba, zgadzam się z Tobą. To jest lekka, ciepła historia, ładnie nakręcona i fajnie zagrana. Jak dla mnie, w swoim gatunku wypada bardzo dobrze, rzadko oglądam współczesne komedie romantyczne z taką przyjemnością i chętnie do tego filmu wracam. Poza tym, to jest komedia romantyczna, których powstało wiele i ciężko zachować pewną oryginalność w tym temacie, z góry można wiedzieć, co się wydarzy. Według mnie naprawdę trudno porównywać ten film z arcydziełami kinematografii i wymagać nie wiadomo czego od tego gatunku. Warto czasem przymknąć oko na niedociągnięcia czy odrealnione sytuacje, zdecydowanie zwiększa to radość z oglądania ;)

ameeba

A mi się tego WCALE przyjemnie nie oglądało. Wręcz przeciwnie.

milokingk

Bo przecież wyjść z kina nie można bo drzwi zamknęte.

ocenił(a) film na 2
zolof

No co wy chcecie. Piękna patologiczna historia. Rodzice nie wychowywali, nie narzucali żadnych obostrzen, no to proszę. Urocza parka współczesnych głupców. Tworząc takie filmy przeswiadczaja nastolatków, że w gruncie rzeczy postępowanie tych dwóch głupców jest normalne.

ocenił(a) film na 3
zolof

Mistrzowski komentarz. Wygrałeś !!! :) Film tak denny, że szkoda pisać...

ocenił(a) film na 7
zolof

Ale przynajmniej nie ma gejów

zolof

Ten film to dla mnie czyste dno, dawno nie oglądałam takiego gniota....i naprawdę...ledwo dotrwałabym do końca, gdyby nie Sam Clafin. Nie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones