Młoda Wiktoria

The Young Victoria

2009 1 godz. 40 min.
7,1 19 110
ocen
7,1 10 19110
9 748
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":442915,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Young+Victoria-2009-442915/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Młoda Wiktoria
  • abigail_ ocenił(a) ten film na: 5

Obejrzeć można, ale za dużo nieścisłości historycznych i właściwie nic z tego filmu nie wynika, bo problematyka (czy to miłosna, czy to o rządach i problemach społecznych) przeleciana "po łebkach".
    Już pierwsze zdania mówione przez Wiktorię mnie lekko rozdrażniły, bo świadczą, że scenarzysta nie czuje ducha epoki.
    W moim odczuciu - postępowanie bohaterów (w szczególności Wiktorii) zbyt współczesne i odstające od epoki. No i te szarpanki i pyskówki z doradcą matki...
    Wiktoria była brzydką kobietą, a gra ją śliczna aktorka - też mnie to raziło.
    Podobała mi się praca kamery, kilka bardzo ciekawych ujęć. Oraz muzyka, zwłaszcza motyw Schuberta, który lubię. :)

• Lena_Borgia ocenił(a) ten film na: 3

abigail_ A mi się nie podobało, jak przedstawiono samą osobę Wiktorii. Ukazuje się ją jako rozkapryszoną kretynkę, która nie poradziłaby sobie bez męskiej ręki, która popełniała głupstwa i popełniłaby ich więcej, gdyby się nie chajtnęła z Leopoldem. Nawet poproszenia go o rękę nie pozwolono jej w filmie wypowiedzieć pierwszej.

A poza tym fakt, była grubym pasztetem, a tego o Emily Blunt nie sposób powiedzieć.

• Lena_Borgia chajtnęła się z Albertem, nie z Leopoldem :) i nie była grubym pasztetem w młodości. Potem się roztyła. Zdecydowanie lepszy serial "Wiktoria".

• abigail_ Wiktoria nie znosiła tego faceta i doprowadziła do jego zniknięcia z dworu. W filmie wspaniałe jest pokazane jak wyglądały oficjalne i nieoficjalne kontakty.
    O gustach się nie dyskutuje ale większość twierdzi że była ładna kobieta. Widocznie nie twój typ.