film

Młoda Wiktoria

The Young Victoria
2009
1h 40m
7,0 20 359
ocen
7,0 10 1 20359
6,2 5
ocen krytyków
Wiktoria zostaje królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Dziewczyna, wierząc, że teraz może zdobyć wszystko, postanawia wyjść za księcia Alberta. Zobacz pełny opis
Młoda Wiktoria zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 4 inne nagrody oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Młoda Wiktoria
Zwiastun nr 1
Oficjalna zapowiedź do nowego dramatu kostiumowego z Emily Blunt w roli głównej. 2009-12-30T08:57:33 https://fwcdn.pl/webv/25/50/22550/z01.22550.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/115/442915/the_young_victoria_trailer__hd_.vp9.720p.webm

Opowieść o młodzieńczych latach wyjątkowej królowej, której panowanie przeszło do historii jako "epoka wiktoriańska". Już jako nastolatka Wiktoria potrafiła uniezależnić się od zaborczej matki oraz jej nieprzychylnego małżonka, a w miesiąc po 18 urodzinach została królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Wkrótce potem losOpowieść o młodzieńczych latach wyjątkowej królowej, której panowanie przeszło do historii jako "epoka wiktoriańska". Już jako nastolatka Wiktoria potrafiła uniezależnić się od zaborczej matki oraz jej nieprzychylnego małżonka, a w miesiąc po 18 urodzinach została królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Wkrótce potem los postawił na jej drodze księcia Alberta i serce młodej monarchini zaczęło bić szybciej. Zdając sobie sprawę, że młodzieniec jako młodszy syn pomniejszego niemieckiego księcia nie śmiałby poprosić o rękę królowej Wielkiej Brytanii, Wiktoria postanowiła przejąć inicjatywę…

boxoffice
$27 409 889 na świecie
$11 001 272 w USA
$16 408 617 poza USA
budżet
$35 000 000
dystrybucja
Monolith Plus
studio
GK Films (przedstawia)
tytuł oryg.
The Young Victoria
inne tytuły
The Young Victoria Wielka Brytania
więcej
W rozpoczynającej film scenie koronacji arcybiskup Canterbury namaszcza Wiktorię poprzez umoczenie palca wskazującego i środkowego prawej ręki  w świętym oleju. Zawsze jednak robi się to tylko przy pomocy kciuka.
Książę Albert, wbrew temu, co przedstawiono w filmie, w rzeczywistości nie został postrzelony podczas próby zamachu na królową. 
Kiedy Wiktoria spotyka księcia po raz pierwszy, pies królowej podąża za nimi do ogrodu. Słychać wtedy stukanie pazurów o podłogę, nawet kiedy pies zatrzymuje się pośrodku pokoju.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Daję ocenę 8!

ocenił(a) film na 8

Bardzo rzadko opisywane są historie prawdziwej miłości. Film mnie zaskoczył ;)
Ucieszyłam się, iż Wiktoria nie dała się nabrać na Lorda M, i wybrała Alberta! .
Nareszcie miłość, zero morderstw, zgonów. Przeraziła mnie wizja, iż postrzelony Albert
umrze- na szczęście tak się nie stało. Film mnie wzruszał, doskonała...

więcej

historii w tym filmie niewiele. Wiktoria w rzeczywistości była brzydka - tu mamy piękną
Emily. romans z Albertem wywoływał skandal, w filmie tego odczuć raczej nie można.
scenariusz raczej kuleje, jak na film kostiumowy bardzo mało mamy tu intryg. historia
prosta i mocno uwspółcześniona.
ale oglądało się ją...

Obejrzeć można, ale za dużo nieścisłości historycznych i właściwie nic z tego filmu nie wynika, bo problematyka (czy to miłosna, czy to o rządach i problemach społecznych) przeleciana "po łebkach".
Już pierwsze zdania mówione przez Wiktorię mnie lekko rozdrażniły, bo świadczą, że scenarzysta nie czuje ducha epoki.
W...

więcej

być może to ogólna większość z Was uwielbiających ten film wiedziała, ale mimo to podzielę się z Wami poniższą ciekawostką :)

podczas fragmentu w którym ukazana jest koronacja Wiktorii (dokładnie minuta 2:54) moją uwagę przyciągnęła jedna z dam dworu, zauważyłam, że jest ona uderzająco podobna do księżniczki...

Podobne

ocenił(a) film na 9

Znacie podobne filmy, czyli historyczno- kostiumowe.? Coś w stylu 'Kochanice króla', 'Maria Antonina', 'Jaśniejsza od gwiazd', albo właśnie 'Młoda Wiktoria'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones