PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1497}

Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max Beyond Thunderdome
6,6 39 777
ocen
6,6 10 1 39777
5,4 12
ocen krytyków
Mad Max pod Kopułą Gromu
powrót do forum filmu Mad Max pod Kopułą Gromu

Po interesującej jedynce i znakomitej dwójce dostaję taki pieprznik?! O tym, jaki bałagan panuje
w tym filmie, może świadczyć fakt, że tytułowa (także w oryginale) Kopuła Gromu znika i nigdy nie
jest więcej wspomniana już po 1/3 filmu! Ale od początku. Już od pierwszych minut widać, że
filmowi brakuje tej dzikiej, surowej atmosfery australijskich przestworzy. Ale za to jest fajna
scenografia, kostiumy, klimat trochę jak z Conana, więc myślę - może w sumie będzie dobrze.
Ale potem... Nie dość, że w scenie pod Kopułą Gromu Max kompletnie z niczego podejmuje
decyzję niepodobną do niego - to jeszcze przełknę - to jeszcze później film staje się... no nie
wiem, jakąś upośledzoną przeróbką "Błękitnej Laguny" z jakimiś hippiso-ewokami, sam Max
staje się jakimś p*********m Ojcem Wirgiliuszem (Gibson zresztą sprawia wrażenie
zagubionego), a fabuła traci resztki sensu. Owszem, pod koniec są fajnie nakręcone sceny akcji,
ale ciężko z nich czerpać satysfakcję, bo widz ma już po prostu fabułę i losy postaci kompletnie w
d*pie. Wy jak chcecie, możecie spróbować, bo w sumie jest fajny klimat, muzyka, to może się
wam spodoba. Ale ktoś, kto pokochał 2 poprzednie części (jak ja) - uprzedzam - może się
rozczarować.

Kocham dwie pierwsze części i uwielbiam trzecią. Teraz się nie robi takich filmów.

Poczekaj na najnowszą cześć - wtedy sobie poużywasz na maxa ... mad maxa ...

użytkownik usunięty
perun_6

Z tym, że już nie robi się takich filmów, to się absolutnie zgodzę. Zresztą m. in. dlatego postawiłem filmowi, który raczej mi się nie podobał, aż 6. Pewnie, gdyby był zrobiony dzisiaj, z tym durnym ultraszybkim montażem oraz obiektywem (oczywiście trzęsącej się) kamery 5 cm od twarzy aktorów, ocena byłaby dużo niższa. Niestety, nie zmienia to faktu, że film mnie bardzo rozczarował po tym, jak pokochałem dwójkę. Z brutalnej australijskiej bajeczki Hollywood zrobiło marną przygodówkę PG-13. A Max z cynicznego, wypalonego brutala stał się snującym po ekranie nudziarzem (z tym że broń Boże nie obwiniam o to Gibsona, a scenariusz i reżyserię). Może by mi to aż tak nie przeszkadzało... gdyby ta druga połowa filmu miała jakiś sens. I szczerze mówiąc przez trójkę to ja zacząłem z wyczekiwaniem wyglądać najnowszej odsłony. Jeśli oczywiście będzie nakręcony tak jak Bourne'y czy Transformersy, to nie omieszkam go zjechać. Ale liczę, że chociaż historia będzie bardziej wyrazista niż w trójce.

Szczerze ? To nie bardzo rozumiem ponad połowy Twojej wypowiedzi. Czyli chcesz jak transformers czy inny klimat ? Bajeczkę czy dobre kino Apo-SF ? Żeby dzisiaj był zrobiony to miałbyś albo jedno lub drugie - zależnie od reżysera. Wolę, a by za najnowszą część zabrał się chłop z krwi i kości niż jakiś superman czy Nolan batman.

użytkownik usunięty
perun_6

Ja też tak chcę. Chcę w ogóle porządne kino postapokaliptyczne, chociaż w połowie tak dobre jak w dwójce. A z tymi Transformersami - ja właśnie nie chcę, by były nakręcone jak one. Chcę widzieć akcję, a nie zamykać oczy przy migającym, ultraszybkim szybkim montażu i mnóstwem migających efektów specjalnych wlatujących w ekran. Albo jak z Bourne'ami - ultraszybki montaż + trzęsąca się kamera - dla mnie zero rozrywki, bo akcja jest wtedy nieoglądalna.

W takim razie w tym aspekcie zgadzamy się w stu procentach !

Tak uzupełniając odpowiedź. Pierwszy Bourne mi się bardzo podobał. Im dalej, tym gorzej.

użytkownik usunięty
perun_6

U mnie jest właściwie podobnie. Pierwsza część była dość przyzwoitym filmem akcji, za to te dalsze, te od maniaka trzęsącej się kamery Greengrassa, były już dla mnie nieoglądalne.

ocenił(a) film na 10

A TY ZROZUM ZE NIE MA TEJ DZIKOSCI, BRUTALNOSCI ITP. Poniewaz dla kasy zmienili mu kategorie wiekowa na 'PG-13' a wczesniejsze czesci mialy tylko i wylacznie 'R'. Jak jest 'R' to cenzorzy sie nie wpierd...ja miedzy wodke a zakaske a niestety w przypadku 'PG-13' zaczyna sie maniana... A to krwi ma nie byc a to scen seksu, o golych piersiach kobiet zapomnij a o jakichkolwiek flakach lub wulgaryzmach zapomnij... Uwazam ze 'PG-13' kaleczy wiele filmow ktore powinny miec 'R'... NIC Z TYM NIE ZROBIMY BO NIESTETY TERAZ STALE MAMY WCISKANIE NA SILE DLA KASY 'PG-13'... PODAJE PRZYKLAD 'NOWY ROBOCOP', 'PLANETA MALP', 'NIEZNISZCZALNI 3', 'TERMINATOR 5' i nie zdziw sie jak wchodzacy za rok nowy MAD MAX tez dostanie chu...owe PG-13...

użytkownik usunięty
punisher822_filmweb

No to, że to jest PG-13, to się domyśliłem już po pierwszych scenach. Ale mnie nawet nie to PG-13 najbardziej rozdrażniło, bo w latach 80. byłaby możliwość przyzwoitej przygodówki a la Indiana Jones (choć i tak nie tego oczekiwał po filmie z serii Mad Max). Ale to, czym mnie niesamowicie wk****li, to jest ta dzieciarnia, którą nie wiem, po kiego ch*ja wtrynili w połowie filmu. Nawet jak chcieli rozszerzyć widownię o ówczesną gimbazę, to i tak... No ja p***dolę, jak musieli mieć nasr*ne we łbach producenci, żeby myśleć, że gimbaza lat 80. będzie chciała oglądać przedszkolaki w futerkach!!! Czy oni nie pamiętali, jak w "Powrocie Jedi" Ewoki wk*****ły większość widzów? A może te upośledzone debile liczyły, że zejdą jeszcze niżej, do PG? Oby tylko w najwowszej odsłonie tak tego nie zj***li.

ocenił(a) film na 10

Wczoraj pisalem na temat nowego 'MAD MAX'a' i kilku internetowych TROLLI mnie wrecz zjechalo ze TO JA SIE NIE ZNAM NA MAD MAXACH ZE SMIEM TWIERDZIC ZE NOWY MAD MAX WYGLADA KIEPSKO... Nie pisalem ze wyglada TOM HARDY kiepsko ale o scenach debilnych z TRAILERA i co gorsze wciskanie efektow komputerowych widac tam wyraznie... A ja sie pytam po co? Przeciez to film nakrecony na pustyni gdzie motywem przewodnim jest walka o zycie i o ostatnie litry paliwa... POWIEDZ MI PO CO TAM JAKIES SZTUCZNE WYBUCHY, LATANIE AUT LUB JAKIES PIORUNY Z CHAMSKO SZTUCZNEJ BURZY??? Ten film ze spokojem by mogl powstac w starym stylu z klasycznymi efektami pirotechnicznymi bez przekombinowania i BLUE SCREEN'a...

użytkownik usunięty
punisher822_filmweb

Po co? Proste - bo jest taniej. Zamiast płacić milionów setce speców od scenografii i wybuchów można zapłacić paredziesiąt tysięcy paru tłuściochom z komputerami. Ale może to i dobry znak. Czemu? To co teraz powstrzymuje producentów przed robieniem filmów z eRką, to ograniczona widownia, czyli ograniczone zyski. Jeżeli dzisiaj wypuszczają jakimś film z eRką, to zazwyczaj jest to film kosztujący mniej niż 100 milionów dolarów, bo aby zwiększyć przychody, zmniejszają koszty produkcji. To oraz fakt, że George Miller powiedział niedawno, że producenci dali mu wolną rękę, pozwala mieć - co prawda płonną, ale zawsze - nadzieję na R-kę. Niestety, ale trzeba pogodzić się z faktem, że Amerykanie stali się bandą tłustych, leniwych przygłupów, którym nie chce się ruszyć d*py z fotela i wszystko oglądają przez Netflixa i do kin chodzi teraz głownie ich jeszcze głupsza młodzież, aby pogapić się na celebrytów albo pomacać koleżankę. Ale kto wie, może na nowego Maxa, z eRką, może łaskawie podniosą swoje wielkie zady i przeturlają się do swych fordów i chevroletów w garażu, aby podjechać do najbliższego kina.

ocenił(a) film na 10

ZGADZAM SIE W 100% W TYM CO NAPISALES!!! Niewazne jaka mu wlepia kategorie wybiore sie z czystej ciekawosci na ten film i mam nadzieje ze nie bede tak zawiedziony seansem jak na remake'u ROBOCOPA zreszta tez z chamsko wcisnietym PG-13. Ja to wiem doskonale ze wciskaja gdzie sie da PG-13 aby duza gruba nastolatkow nabijala kase wytwornia filmowym itp. Wytwornie sie wycwanily bo wiedza doskonale ze najwieksze kasowe hity na swiecie takie jak AVATAR, AVENGERS, IRON MAN 1.2.3, TRANSFORMERS 1.2.3, GWIEZDNE WOJNY 1.2.3, SPIDER-MAN 1.2.3 i NOWE 2 CZESCI, MROCZNY RYCERZ, MROCNY RYCERZ POWSTAJE i wiele wiele innych mialo wlasnie kategorie PG-13. Kasa sie zgadza to chulaj dusza piekla nie ma i wciskaja gdzie sie da te kategorie... NIE ZDZIW SIE JAK W 2016 ROKU NOWY 'RAMBO 5' BEDZIE NA MAKSA UGRZECZNIONY MNIEJ BRUTALNY I MU WLEPIA PG-13 BY ZACIERAC LAPY NA JAKIMS REKORDZIE Z SERII O RAMBO...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones