PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807575}

Magiczne noce

Notti magiche
5,7 800
ocen
5,7 10 1 800
6,1 8
ocen krytyków
Magiczne noce
powrót do forum filmu Magiczne noce

to ważny cytat z filmu i istota przyczyn końca pewnego (długo zresztą świetnego) okresu w kinie, chyba nie tylko włoskim. To cytat, który zarzuca twórcom (reżyserom, scenarzystom, producentom) utratę kontaktu z życiem, zamknięcie się w swoim wielkim ego, poczuciu, że są niczym bogowie i tkwią z uporem w tym przekonaniu. Zamiast twórczej atmosfery króluje obłuda, kłamstwo, tanie pochlebstwa. Film nakręcony jest w sposób lekki, łatwy i przyjemny - to satyra ze świetnymi, błyskotliwymi dialogami, ciekawymi postaciami i inteligentnym humorem.
Celnie oddany jest fakt, że w tym świecie prawie nie ma kobiet, a jeżeli już są, to w większości jak standardowe głupie blondynki. Jasno widać źródło i przyczyny dzisiejszego ruchu #metoo
Ale ten film w swojej bardziej ogólnej wymowie wcale nie musi dotyczyć tylko kina. Może być metaforą każdej niemalże sfery życia, gdy ludzie z bagażem doświadczeń i dość znaczną ilością lat na karku, zamykają się w swoim spostrzeganiu świata a za dobre i jedynie słuszne uznają to, co sami reprezentują. Do wszystkich tych, siedzących w różnych miejscach naszego życia publicznego, dobrze by było wystosować apel: "spójrzcie czasem za okno". Świat się zmienił.

Agatonik

"Cud w celi nr 7"

ocenił(a) film na 8
LapisLazuliLL

Zaznaczyłam do obejrzenia

Agatonik

Z przykrością muszę przyznać zapamiętałem inne cytaty z tego filmu, mianowicie wynudziły mnie te pierdy oraz gdzie blask gdzie koloryty? -Uważam idealnie podsumowują ten pokraczne dzieło, niestety ja ledwo wymęczyłem film nie dowiedziałem się o filmowcach,producetach niczego czego bym już nie wiedział - A obarczanie młodych o to że dawni reżyserowie już się nie starają jest uważam kuriozalne. Trzeba też przyznać że nie każdy reżyser to Fellini ale ci którzy tworzyli kino klasy B albo nawet i niżej absolutnie się tego nie wstydzili i z pasją podchodzili do największych gniotów bo kochali kino patrz Ed Wood, tutaj uważam nie mieli odwagi pokazać reżysera bez talentu który kocha kino, zamiast tego dostaliśmy umęczonego reżysera który do końca przekonany jest o swojej wielkości .

ocenił(a) film na 8
buterfly

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź, ale raczej się zgadzamy. Z tą różnicą, że film Ciebie wynudził, a mi się go dobrze oglądało. A jakie cytaty zapamiętałeś?

Agatonik

Niestety nie począłem lekkości tej historii, większość producentów, reżyserów przedstawionych zostało jako umęczonych swoimi ambicjami, nie potrafiący cieszyć się kinem. Co do cytatów to to z tego co pamiętam, jeden z bohaterów pyta o barwy, koloryt i tego mi zabrakło, nie każdy filmowiec musi być drugim Fellinim i tworzyć wielkie dzieła z kina klasy B,Z tworzone były z pasją niestety w tej niby komedii tego nie uświadczymy. Niestety jest to jeden z gorszych filmów które oglądałem przez co film oceniłem niestety na jeden, wiele też wątków też uważam do niczego nie prowadziło jak chociażby wątek ciąży jednej z bohaterek której jak się okazało nie było, czy fakt iż jeden z bohaterów okazało się iż ma dziecko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones