PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696196}

Makbet

Macbeth
6,6 42 271
ocen
6,6 10 1 42271
6,4 16
ocen krytyków
Makbet
powrót do forum filmu Makbet

Nieprawdopodobne jest gdy się prześledzi historie Anglii, że wszystkie dramaty pana Shakespeare były pisane z jednego powodu, którym była wielka nienawiść do rodziny Yorków. Co w pewnym sensie może być zrozumiałe skoro pisał na zlecenie królowej od Tudorów.

Nie inaczej sprawa wygląda z Macbethem, który prawdopodobnie wyobraża najlepszego króla Anglii Edwarda IV Yorka. Shakespeare opisuje tu zatem morderstwo we śnie króla Henryka VI Tudor, ktorego miał się dopuścić właśnie przyszły król Edward, podmówiony przez swoją żonę Białą Królową -Elżbiete Woodville, która uchodziła w swoich czasach za najpotężniejszą czarownicę, a która tutaj wyobraża Lady Macbeth. Ta sama sytuacja tyczy się, rzekomych morderstw Macbetha na przyjaciołach, które mają pewnie wyobrażać zamordowanie Jerzego Yorka brata wiadomego króla Edwarda IV.

ocenił(a) film na 7
eowine

lorem ipsum

eowine

Ważne że film będzie brytyjski i ze świetną obsadą :)

ocenił(a) film na 7
Ra_s_al_Ghul

Racja. Ja osobiście po tym filmie obiecuję sobie naprawdę dużo

użytkownik usunięty
eowine

*Szekspir

*Dźik szoł.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Dzik jest dziki dziś...

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Zaciekawiłeś mnie teraz.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Brawo!

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Brawo!

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Szał, co?

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Haha, mój kolejny fan. Piękne. Czekałem na to, bo szczerze to już mi się nudziło. No to jedziemy.

No i co dalej? Tylko tyle? Rodziców nie byle wstanie nauczyć dziecka więcej?
Pewnie chcieli, ale okazało się, że ich dziecko (patrz: ty) ma mózg wielkości 1/27 orzecha włoskiego i więcej już do łba nie wejdzie.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Ładnie cię opisałem, zabolało cię i dlatego taka agresywna, ale jednak nowa odpowiedź?

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

Leż lamusie

ocenił(a) film na 8
eowine

Najlepszym był Edward III Laskonogi.

eowine

Tak naprawdę to podłożem do napisania dzieła "Makbet" była autentyczna historia z roku 1039, kiedy to szkocki rycerz Makbet zabił Duncana jako uzurpatora prawa do tronu, do którego on sam miał prawo większe.

ocenił(a) film na 7
KUNOvonLICHTENSTEIN

Nie miał większych praw do tronu niż Duncan. Według owczesnego szkockiego prawa tron dziedziczył najstarszy z pretendentów, a Duncan był starszy od Macbetha o 4 lata. Bardziej chodziło o to, że Malcolm II wyznaczył swojego następce, co było niezgodne z prawem i doprowadziło do wojny domowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones